logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Jakie koszta udziału w imprezach sportowych.

Jakie koszta udziału w imprezach sportowych.

Drodzy koledzy jeśli możecie w przybliżeniu podać jakie są koszty wystartowania w imprezie sportowej typu youngtimer party,track day itp.Podajcie przybliżone koszta dojazdu pobytu,wpisowego,paliwa itd.Moglibyście podać też przybliżone koszta przygotowania samochodu do tego typu imprezy.Myślę że takie informacje przydadzą się nie tylko mi ale każdemy kto myśli o starcie w imprezach sportowych.Myślę że parę osób mogłoby się na ten temat coś nie coś wypowiedzieć:)
Zapraszam do dyskusji.

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-08-17 10:25:01 /


YTP:
wpisowe: 170/210zł
paliwo: sobota: ~20minut pełnym ogniem + przejazdy miedzy próbami,
paliwo: niedziela: 2x4kółka +wjazd +zjazd ~=50km po torze i też ~20minut pełnym ogniem
noclegi: własny namiot - free, własna przyczepa - free, można wypożyczyć ogrzewaną przyczepę na miejscu - koszt o ile dobrze pamiętam 250zł/przyczepa/ytp (~40zł/osobonoc), są też pokoje w budynku na torze, ale kosztu nieznam.

nie licząc dojazdu, ja zakładam że ytp to dla mnie koszt ok. 500zł + naprawy przed i po.

pzdr



cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-08-17 11:01:53 /


Ja na YTP zawsze 600PLN dawałem. Do tego coke napisał dochodziły jeszcze alkohol, używki, koks, dz***i.
Jakieś opony i olej czasem trzeba było jeszcze wymienić. Nie liczę dojazdu na tor bo mam go pod chatą w zasadzie.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-08-17 11:18:49 /


nie ma dobrej odpowiedzi - wszystko zależy od awaryjnosci sprzetu na ktora skladaja sie szczescie, to jak bardzo go katujesz, jego stan wyjsciowy i wiele innych. Dla przykladu przez caly zeszly sezon poleciala mi w aucie tylko skrzynia, a w tym sezonie mam taką serię, że wymiękam budżetowo.
Co do kosztu uczestnictwa to dla mnie najwiekszy koszt stanowi paliwo, na drugim miejscu wpisowe (CA Cup to zwyczajowo 250 zł). Opony Toyo R888 wystarczaja na ok 6-8 imprez ale jak masz ostry styl jazdy i trafisz na scierne tory (Ułęż, Poznań, Nowe Miasto) to i w dwie imprezy załatwisz komplet. Przygotowanie auta - seryjne, sprawne auto zazwyczaj daje radę. wszelkie modyfikacje pociagaja za sobą zazwyczaj awarie innych elementów zależnych od tych usprawnionych.
Noclegi - najtaniej namiot, lub jesli impreza odbywa sie w zasiegu powiedzmy 300 km to jednodniowy wypad.

greenhorn Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-08-17 11:24:05 /


Track Day to 250 zł opłat + jak chcesz 50 za treningi.
Ile włożysz w samochód Twoja sprawa - ja widziałem fury grubo powyżej 100tyś.
Co popsuje się - zależy ile włożysz i czy umiesz jeździc przynajmniej tak by nie uszkodzić auta.
Dojazd - zależy gdzie impreza się rozgrywa - ale to chyba umiesz sobie policzyć:)

Kongres Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-08-17 17:07:13 /


Mi sie nigdy ponizej 1k nie udalo zejsc, nie liczac kompletu opon na 3 ytp i innych napraw

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-08-17 17:18:11 /


Do wypowiedzi Kongresa dołozyłabym tylko, że sa tez tam fury sporo tańsze niż 100 tyś., niektóre nawet moga byc kupione tuz przed zawodami na owe zawody.

Tekla / 2010-08-17 20:40:24 /