logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Granada tylna klapa - różnice między mk2a i mk2b

Granada tylna klapa - różnice między mk2a i mk2b

pytanie - czy ktoś sprawdził kiedyś czy klapa bagażnika w kombi w mk2a jest taka sama jak w mk2b?

Kto: ander



Nie jest taka sama. Gajor sprawdzał i nie pasuje. Różni się jakoś w okolicach zawiasów i zamka.

dredzioch (miker)



Zawiasy takie same, ale inna kasetka zamka i zatrzask na tylnym pasie

Arek 3M



Ale to trzeba przlozyc ze starej klapy czy jest to niemozliwe'?

Classmobile



Class zatrzask dałoby się wykorzystać jeżeli ma te same mocowania ale zamek to już tylko ozdoba i chciałem własnie taki działający

ander



Otóż:
Zawiasy są takie same i pasują, jednakowoż zamek (ale zatrzask a nie przycisk) jest niestety inny i na dodatek w innym miejscu :(
W Mk2b kołek wystający z pasa jest centralnie po środku, natomiast w Mk2a jest przesunięty w jedną stronę o kilka cm.
Kiedyś chciałem to pożenić bo mam idealną klapę od przedlifta, ale wymagało by to zdobycia kołka od przedlifta i wykombinowania jakiegoś jego mocowania. Niestety pas tylny w tym miejscu jest inny w Mk2a niż w Mk2b i mocowania kołka też nie pasuje :/
Ja sobie ostatecznie odpuściłem i w końcu kupiłem od Classa klapę od Mk2b w lepszym stanie niż moja poprzednia.

gryziu liil (EM)



No widzę gryziu, że odrabiasz zaległości po wakacjach ;o) dzięki teraz już mam pełny obraz, ja też mam od Classa klapę w lepszym stanie niż moja ale miałem okazję na prawie ideał tyle, że też od przedlifta - ech a mogło być tak pięknie ;o)

ander

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-08-19 15:05:51 /


to było zwykłe ogłoszenie ale z konkretnym odzewem więc tak sobie pomyślałem, że szkoda żeby takie informacje przepadły i można zrobić z niego wątek może komuś się kiedyś przyda :o)

dzięki Marcinie

ander Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-08-20 00:57:58 /


No to skoro tak, to jeszcze dla zobrazowania:
1. Kołek i zatrzask Mk2a



2. Kołek i zatrzask Mk2b



3. Porównanie systemów



pozdrolo :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-08-20 08:44:18 /


ja mam przespawany kawałek klapy z zamkiem z mkIIb do klapy mkIIa i działa :)

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-08-20 11:34:16 /


istotnie, przerobka nie jest przesadnie skomplikowana

Classmobile / 2010-08-20 12:27:00 /


Ja mam (miałem, bo granada jest w tej chwili rozebrana i szykowana do piaskowania) zamontowaną klapę od nowszej wersji. Sama klapę montuje się bez problemu, gorzej z ryglem. Po kilku godzinach zabawy i prób zamontowania go w tylnym pasie, został z jednej strony przykręcony śrubką, z drugiej przyspawany w dwóch miejscach migomatem. innego sposobu nie znaleźliśmy.

Heron / 2010-08-20 22:28:44 /


tak więc prościej i łatwiej jest klapę przerzeźbić,niż dolny pas

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-08-21 14:13:01 /


Nie wiem czy to jest kwestia klapy, czy może samej uszczelki, ale po zamontowaniu klapy od mkIIb w starszym modelu, przy mocniej padającym deszczu w bagażniku pojawiała się kałuża, mimo że wszystko było z zewnątrz ładnie spasowane.

Heron / 2010-08-21 22:04:56 /