logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » GAZ w 2.8i V6

GAZ w 2.8i V6

Jak taki motor w dobrym stanie z przebiegiem jakies 180tys zniesie wsadzenie gazu,czy gniazda sie niepowypalają,co zrobic zeby zapobiec ewenntualnej awarii?????

Tomas / 2002-08-01 15:53:02 /


to zależy na jaki trafisz egzemplaż. jak miałem 2,8 w taunim musiałem co 5tyś regulować zaworki... bardzo uciązliwa sprawa... tyle że silnik u mnie chodził 100% na gazie... jeśli odpalał byś codzinnie z benzynki i przejeżdżał kilka km nie powinno być tak źle :))
i jeszcze podstawa... przy katowaniu na gazie zaworki siadały znacznie szybciej... tak więc LPG-jazda PETRO-katy

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-08-02 08:28:53 /


trójkąt ty miałeś przecież 2.9 efi

starrsky / 2002-08-02 08:33:20 /


tak ale w dziobaku maiłem też 2,3 i 2,8 :) a skończyło się na 2,9... pewnie jakbym go nie sprzedał to włożył bym 4l od explorera... a silnik taki już mam tylko teraz szukam budy która to wytrzyma :))

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-08-02 09:24:18 /


A jeżeli są twarde gniazda do Pebe, to katy na gazie ?

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-08-17 20:34:39 /


Moja opnia co do tych jazd jest taka, że odpalasz zawsze na benzynie bo w tym momencie silnik dostaje najbardziej w dupe, zimą dodatkowo pare klocków na paliwie a potem gaz. A jak katować to na benzynie nawet na trasie konkretnie wyprzedzasz to dajesz wache i cheja, a potem eko na gaz i znów cieszysz sie małymi wydatkami. Dlatego w tym momencie dobry jest wtrysk bo nie czekasz na przełączenie z wachy na gaz, bo idzie to od razu. A jest to sprawdzona metoda bo z kolesiami jeździmy w ten sposób i co poniektórzy mają na starych silnikach bez remontów przejechane z gazem po 100 nawet 200 tys a ogólne przebiegi silników to 200- 300 tys klocków jest takich silników kilkanaście więc nie jest to przypadek, a kto jeżdził od nas inaczej zwykle nie całe 100 tys i remoncik motoru. I to nie zależnie czy utwardzane gniazda czy nie, czy Ford czy nie. Polecam!!!

Seba / 2003-03-09 10:47:47 /