logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » osobowy czy ciężarowy

osobowy czy ciężarowy

Witam . Czy ja mogę sobie wyrzucić siedzenia z transita i przewozić meble czy np części samochodowe lub inne graty z zagranicy ( przeprowadzki itp.) a na weekend przykręcić je z powrotem i jechać z rodziną nad jezioro?? Czy jest jakiś przepis mówiący , że samochodem zarejestrowanym jako osobowy nie mogę przewozić towaru.

ste-fun Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-09-07 22:17:49 /


Musisz przemycić towar w manekinach ;)

Mysza liil (EM) / 2010-09-07 22:18:51 /


Ja tak często robię - mam komplet demontowalnych w 20 sekund foteli tylnych , auto zarejestrowane jako osobowe na 9 osób ... zazwyczaj zostają tylko 3 lub 6 miejsc siedzących. Ale w drugą stronę już się nie da ;-) Czyli autem zarejestrowanym na 3 przewieźć 9 legalnie.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-09-07 22:54:36 /


A jak wygląda sprawa zarejestrowania z 3-osobowego na więcej osób ? Dużo z tym zachodu ?

daniel46 Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-09-07 22:58:22 /


fotele, pasy, dodatkowy przeglad techniczny, kwitek do wydzialu komunikacji i po sprawie :) generalnie nie wiem tylko jak jest z busami jesli nie sa preszklone

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-09-07 23:16:24 /


czyli bez problemu mogę przewozić np. meble w przeszklonym tranzicie, a jak za granicą?? to samo . A co z kratką nie musi być montowana podczas przewozu gratów??

ste-fun Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-09-08 07:46:50 /


Obecnie za wóz dostawczy uznawany jest pojazd, w którym
część bagażowa oddzielona jest kratką. Poza tym dla własnego bezpieczeństwa zamontował bym kratę. Miałem okazję być przywalonym skrzynkami z piwem i to tylko przy ostrym hamowaniu... nic przyjemnego, przy ewentualnej kolizji mógłbym już się nie wygrzebać spod tych skrzynek.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-09-08 08:46:44 /


bo alko szkodzi zdrowiu.

fordofil Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-09-08 20:37:53 /