logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » POMOCY!!! jak to podłączyć??? mała skrzynka bezpieczników Granada

POMOCY!!! jak to podłączyć??? mała skrzynka bezpieczników Granada

Witam.

Jestem w trakcie przerzucania centralnego zamka, el. szyb i lusterek oraz konsolki sufitowej z granady Ghia do zwykłej.
Narobiłem sobie bigosu bo nie zrobiłem fotki skrzynki bezpieczników - tej nad nogami pasażera i teraz nie wiem jak to podłączyć? :/

Przeglądałem schemat elektryki napisany przez gryziu liil (EM), który bardzo mi pomógł (za co mu serdecznie dziękuję) lecz niestety tam nie ma opisu elektrycznych szyb, a zdjęcie z tą małą skrzynką bezpiecznoków nie jest w stanie mi pomóc :(

Poniżej zamieszczam fotkę ze skrzynką i przewodami, które mam do niej podłączyć.

Proszę też o info za co jest odpowiedzialny przekaźnik zamieszczony na drugim zdjęciu (był on umieszczony przed drzwiami kierowcy na wysokości mniej więcej kolumny kierowniczej) i czy muszę go zamontować a jeśli tak to do czego to podłączyć? (z tego co pamiętam niebieski przewód był podłączonydo kostki licznika).

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie
zajonc

zajonc / 2010-09-08 19:45:43 /


Drugie zdjęcie

zajonc / 2010-09-08 19:49:20 /


Wiem, że pierwsze 2 bezpieczniki (licząc od niebieskiego) odpowiadają za lewą i prawą stronę el.szyb... i na tym się kończy moja wiedza :/ Co dalej?

zajonc / 2010-09-08 19:53:47 /


http://www.capri.pl/page/3278

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-09-08 19:54:03 /


Dzięki za linka ale już pisałem, że korzystałem z tych schematów lecz co do el. szyb i połączenia przewodów do tej puszki bezpieczników to tam nic nie znalazłem ;/

zajonc / 2010-09-08 19:56:27 /


w sumie zasadniczo to nie ma chyba konkretnego opisu, bo jeśli dokładasz wypas to podpinasz według uznania, mała skrzynka to bezpieczniki kabli zasilających poszczególny wypas, el. szyby czy lusterka czy inny wypas ma swoją wiązkę zakończoną przekaźnikiem, kwestia tylko podpięcia kabli zasilających, masa wiadomo do budy, a plus do tej skrzyneczki, czyli najlepiej plus każdego wypasu do osobnego bezpiecznika, niektóre są jakoś połączone, ale to już sam dojdziesz co i jak, no i jedynie centralny zamek ma zasilanie na stałe, reszta najlepiej jak dasz zasilanie po zapłonie.

Śpiochu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-09-08 20:38:02 /


Nie bardzo kojarzę co masz na mysli :(

Czy ktoś, kto ma na wyposażeniu el. szyby i lusterka i centralny mógłby mi sfotofrafować swoją skrzynkę i wysłać zdjęcie? Byłoby mi dużo łatwiej to podłączyć tak jak to powinno być

zajonc / 2010-09-08 20:54:07 /


Jesli chcesz mieć konsolkę podsufitową to musisz mieć taki niebieski bądź zielony moduł prostokątny, montowany w okolicach schowka nad girami pasażera

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-09-08 20:57:53 /


http://www.capri.pl/image/page/3278/141668

Takie cuś

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-09-08 20:58:45 /


ja podłączałem el. szyby, lusterka, otwieranie bagażnika, małą skrzynke miałem w zasadzie wolną, sam podpinałem jak mi było wygodniej, ale zdjęcia Ci nie zrobię, bo za duża plątanina kabli i tak nie dojdziesz po zdjęciu co do czego :)

Śpiochu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-09-08 21:22:26 /


Moduł mam. Jeśli chodzi o konsolke to nie mam z tym problemu tylko te szybki, lusterka i zamek ;/ a dokładniej ich podłączenie do tych bezpieczników :(

Aha - chcę też podłączyć spryskiwacze reflektorów tylko nie wiem gdzie podłączyć ten czarno - żółty przewód zasilający silniczek?

zajonc / 2010-09-08 21:36:40 /


Podłączenie skrzynki:



Zasilanie bezpieczników w skrzynce jest zmostkowane w dwa pakiety bezpiecznik 1-2-3-4 oraz 5-6
Skrzynka jest zasilana dwoma przewodami:
- Czerwono niebieski - zasila bezpieczniki 1, 2, 3 i 4 i jest tam cały czas napięcie bezpośrednio z akumulatora/alternatora, więc pod bezpiecznik 1 podłączamy zasilanie centralnego zamka (czerwono.żółty kabel z okrągłą złączką konektorową)

- Czarny (z okrągłą złączką konektorową) - zasila bezpieczniki 5 i 6 i napięcie tutaj pojawia się po przekręceniu stacyjki w pozycję "zapłon", więc tutaj podłączamy wtyczkę wiązki szyb elektrycznych

Czyli na Twoim zdjęciu niebieski bezpiecznik jest od czentralnego, natomiast na drugim krańcu skrzynki masz dwa bezpieczniki od szyb.

Na drugim zdjęciu, z racji marnej jakości niestety niewiele widać. Za bardzo nie rozpoznaję kolorów kabli, ale nie wygląda mi to na rozwiązanie fabryczne

Lusterka nie są zasilane z małej skrzynki, natomiast złącze ich wiązki znajduje się pod konsolą (czerwona złączka za zegarami, z kablem czerwonym do zasilania silniczków i niebieskim do ogrzewania lusterek) http://www.capri.pl/image/page/3278/141682

Przewód zasilający pompkę spryskiwacza reflektorów podłączyć musisz do głównej skrzynki bezpieczników w miejsce 31b2 przekaźnika nr "VI"
http://www.capri.pl/image/page/3278/141465

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-09-11 12:45:46 /


Natrafiłem na problem przy składaniu granady. Mianowicie takie coś jak na poniższym zdjęciu. Najprawdopodobniej jest to otwieranie bagażnika z przycisku ale jakoś nie potrafię sobie wyobrazić jak to zamontować obok siłownika od centralnego. Może brakuje mi jeszcze jakiegoś elementu, może być też tak że pas tylny został przeszczepiony od dawcy i oryginalne mocowanie poszło do huty. Proszę najlepiej o jakieś rysunki czy zdjęcia zamontowanego badź o wyprowadzenie mnie z błędu i uświadomienie mnie co to tak naprawdę jest.

Pyt.2 kable :
- ten cienki brązowy, który nie ma końcówki i na zdjęciu leży po prawej stronie otworu na biegowciepywacz - do czego ? (zdj 2)

- wiązka z tej grubej "rury" która schodzi od nagrzewnicy ? - niby radio ale jak to jest że głośników jest 4 , dżojstik i zasilanie a kabli tak mało ?

JoKo 3M_U Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-11-22 16:58:43 /


1. Granadę rozebrałem w mak i pierwsze widzę takie ustrojstwo
2. Brązowe kable - masa
3. Do joistika dochodzi stereo a wychodzi niby quadro ;D

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-11-22 18:12:19 /


ad.1 Joko zgadza się. To jest do otwierania klapy bagażnika. FourM3M ma takie coś u siebie i zobacz jak to u niego jest zamontowane. To się montuje jakieś 10 cm od zamka na wzmocnieniu tylnego pasa po stronie kierowcy. Powinny być dwie dziurki na śrubki. Chyba brakuje cięgna które ma otwierać klapę.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-11-22 18:20:00 /


I to by się zgadzało - są dziurki 10 cm w stronę kierowcy dlatego sądziłem że jakieś cięgno może być. Ten brązowy kabelek ma szary pasek - nadal masa ?

JoKo 3M_U Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-11-22 18:52:46 /


Brazowy do masy pod jedna ze srubek zdaje sie, a plus chyba czerwono-zielony do pstrykacza. Ciegno to cienki lecz mocny sprezysty drucik zakonczony oczkami. Zapek, Ty nie rozebrales granady, tylko combi...

Mysza liil (EM) / 2010-11-22 18:55:43 /


Zgadza się, ja mam w klapie tylko siłownik centralnego zamka.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-11-22 21:46:00 /


Czy ma ktoś rozpiske jakie bezpieczniki mają być ? Ile Amperów ?

Kilgore / 2015-07-26 00:14:56 /