logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Rejestracja

Rejestracja

Czy jest taki przepis ktory nakazuje rejestracje pojazdu czy mozna tylko oplacic oplate skarbowa i smigac?

mixer Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-09-08 21:41:21 /


z tego co mi wiadomo to masz 30 dni na przerejestrowanie auta . A w wydziale komunikacji wymagają aktualne badania techniczne i obowiązkowa opłata oc . Także chyba nie wystarczy.

ste-fun Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-09-08 21:53:57 /


Jest paragraf, ostatnio zapłaciłem za tą zwłokę 250zł więc nie kombinuj tylko rejestruj, poza tym opłaty maja ostro wzrosnąć więc nie ma na co czekać.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-09-08 21:59:56 /


Ja tez zawsze rejestrowalem fury ale wielu znajomych placi tylko oplate skarbowa 2% i smigaja ze starym dowodem umowa kupna i oplata wiec pytam bo jak oplaty wzrosna znacznie to moze jest jakas luka w przepisach

mixer Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-09-08 22:06:52 /


zapek??? !G.O.P! za jaki paragraf zaplaciles bo ja juz przewertowalem w te i wewte kodeks drogowy i pisalem kilka razy na forum.

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-09-08 22:09:54 /


Możesz śmigać. Teraz dopiero coś się dyskusja robi w tym temacie ale o konkretach jeszcze nie słyszałem.

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-09-08 22:36:30 /


ostatnio, chyba od wakacji zmieniły się przepisy. Za przerejestrowanie pojazdu w czasie powyżej ustawowych 30dni od zakupu urząd pobiera opłatę za przerejestrowanie powiększoną o 50%... ale to jak na razie jedyna "kara" za nieterminowe przerejestrowanie pojazdu.

Mad Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-09-08 22:36:42 /


Jaki kodeks drogowy, równie dobrze możesz szukać w spisie pieśni ludowych. Szukaj w kodeksie wykroczeń, jest to niedotrzymanie terminu 30 dni na zgłoszenie zmian w dokumentach państwowych i dotyczy nie tylko dowodu rej. ale i DO itd. Jest tak skoro poszło to pod sąd i rozprawa była. Generalnie da się tak jeździć ale tą umową lepiej się nie chwalić jak 30 dni jest przekroczone.
Ja wpadłem przez własną głupotę. Zgubiłem tablicę więc poszedłem zgłosić to na policję, pokazałem umowę i to był strzal w kolano. Pan władza poradził mi, że jeśli robię takie uniki to abym nigdy urzędnikom nie machał taką przeterminowaną umową przed oczami. Niestety musiał to skierować do US i sądu. Najgorzej jak skarbówki nie zapłacisz, wtedy podlegasz pod przestępstwo skarbowe a to już grubszą kasą śmierdzi.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-09-08 22:39:13 /


zapek??? !G.O.P! ale to nie mandat chyba dostałes tylko z sądu grzywne, moglbys podac dokladnie artykul paragraf ?
US oczywiscie w 1 kolejnosci do załatwienia na to jest 14 dni ale najlepiej zalatwic odrazu
Na drodze policjant moze sie posiłkowac raczej tylko kodeksem drogowym i taryfikatorem nadatów w ktorym nie ma uwzglednionego takiego wykroczenia, wiec twoja sytuacja byla wyjątkowa z innego względu.

Dzis jeszcze w telewizji mowili ze od nowego roku kolejne podwyżki rejestracji samochodów i to spore dodatkowo przeglad ma kosztowac od 100-500zł w zaleznosci od samochodu .... chory kraj.

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-09-08 22:54:36 /


Jakbym mial te papiery to bym od razu sypnął konkretem ale nie mam juz tego, jednak możecie mi wierzyć, że nie ma tu dziury prawnej. Oczywiście nie był to mandat a grzywna zasądzona przez sąd. Na drodze już dziesiątki razy policja oglądała te moje dokumenty pogmatwane i ich interesuje tylko, czy auto ma przegląd i ważne OC. Jeśli OC jest na Ciebie, znaczy to od razu żeś wlaściciel bo inaczej (teoretycznie) ubezpieczyciel nie wyda potwierdzenia zawarcia umowy.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-09-08 23:12:17 /


A teraz niby ile przegląd kosztuje ?? Od 62 za motocykl/ciągnik rolniczy do 395 za tramwaj - wagon przegubowy ;-))))

Na autobus kosztuje 200 , za samochód zabytkowy nie jest ustalone - ale norma to około 300 zł ....


Nie dziwię się, że chcą troszkę podnieść opłatę za przegląd - ale nie przypuszczam żeby to była jakaś wielka kwota.... od kiedy mam samochód (10 lat) to cena za przegląd zawsze była 100 :-) Teraz będzie 120 ? Ależ mi podwyżka... Ale za te dokumenty to przesadzają .... czemu wydanie dowodu ma kosztować aż tyle ???? Przecież to śmieszne.... Wydanie jednego świstka 110 zł ? Chyba ich porąbało....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-09-08 23:12:26 /


MikeB4 a tablice 160zł !!! na alledrogo goscie sprzedaja imienne na zamowienie tloczone aluminiowe jak normalne po 23zł sztuka...

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-09-08 23:16:22 /


Wiem - ja tyle zapłaciłem za żółte (160) .... na allegro są bez hologramu i bez wpisywania danych do cepiku --- ale też uważam, że tablice są za drogie nawet po dzisiejszych cenach - może jakieś pisemko do UOKiK ? W Niemczech za tyle kupisz tablice z ubezpieczeniem a całe formalności załatwisz w 15 minut ....a u mnie 2 tygodnie z wydziałem komunikacji :/

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-09-08 23:24:46 /


Tak, niech kasują za przeglądy tak dalej i robią ludzi w h... Byłem Scorkiem i tak, nie zauważyli złamanego wahacza (!!!), ani tego że przewód paliwowy cieknie i beną wali (!!!), nie sprawdzili instalacji gazowej na szczelność ani składu spalin ani amorów ani gaśnicy. Za to ważny był papier butli, nieważne w jakim stanie jest instalacja, papier się liczy i ważna kasa była. Nawet numerów budy nie sprawdzili. Za to olej mu pobrudził ubranko i to go zmotywowało żeby jednak mnie wyj... i kazać to uszczelnić. Wcale nie muszę włazić pod auto i samemu badać czy wszystko jest ok przed przeglądem, prawda? Chyba po to robi sie przeglądy aby to "fachowcy" zweryfikowali stan samochodu.
O motocyklach juz nie wspomnę bo raz nawet pojechałem na wreda zupełnie bez hebli, NIE BYŁO HAMULCÓW. Pan tylko zwrócił uwagę, że coś płynu mało ale tego, że od pompki nie biegnie żaden przewód, tego nie widział. I to mnie wkurza najbardziej, bo robią przeglądy bo wiedzą, że państwo im załatwilo na to monopol i wszyscy muszą je robić.
Osobiście wolałbym, aby przeglądy były rzetelne i skrupulatne, jak będę miał coś za uszami to sobie załatwię "przychylne oko" ale jak chcę mieć pewność że mi się strup nie rozleci to do hu.. mają mi to zrobić. Obiecałem sobie, że następnym razem zarządam kompletnego przeglądu.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-09-08 23:33:34 /


zaraz jakie kary za niezarejestrowanie w terminie!??!!?
ustawa wynmaga ZGLOSZENIA faktu kupna naczelnikowi WK wiec wyslac xsero umowy listem poleconem i prosze sie odstosunkować ;)
jak mozna karac za niezrobienie czegos co nie jest obowiazkowe?

a pzreglady tez ciekawe na WP ostatnio jakis fantasta pisal ze o uznaniu auta za odpad ma decydować diagnosta wlasnie , tylko dlaczemu na sejmie nie wisi takowy projekt?

zweitakter / 2010-09-10 00:02:16 /


niewniesienie oplaw w US to jeszcze rozumiem ale reszta CHORE....

zweitakter / 2010-09-10 00:06:28 /


kupiłem od znajomego samochod bez dowodu rejestracyjnego(został zabrany za za bardzo wystajace poza obrys auta koła), ale z dokumentami o jego konfiskacie i swistku ze stacji diagnostycznej, ze auto przeszlo przeglad techniczny. czy teraz moge isc z tymi dokumentami aby przerejestrowac auto na siebie, czy tez musze jechac az do łodzi( ja z zielonaj góry) odebrac dowod i dopiero przerejestroac auto na siebie?

raku / 2011-10-05 11:34:20 /


policja odsyła dowód do urzędu, w którym został wydany. Ja kiedyś ze 2 miesiące jeździłem bez dowdu, tylko z papierami z przeglądu, bo mądrzy policjanci z podmiejskiej wsi wysłali dowód do starostwa zamiast do wydziału komunikacji,

aaannnd Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-10-05 12:05:09 /