logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » nie pali na zimnym 2.0 rzedowy....HELP :-(

nie pali na zimnym 2.0 rzedowy....HELP :-(

Mam Granade 2.0 z silnikiem rzedowym, byla jakas przekladka bo oryginal to 2.3. Elektroniczny zaplon bo jest modul motorcrafta(chyba) i nie ma przerywacza. Wymieniłem kable, swiece, kopulke, palec rozdzielacza i nówka cewka. U elektryka akurat zapalila wiec mnie odeslal z kwitkiem i zostalem sam z problemem. Na cieplym pali bez problemu chodzi ladnie. Na zimnym zapala tylko jak zdejme fajke z cewki i ja troche oddalam, moze to modul nie wiem, jak to sprawdzic? Wczesniej wszystko bylo OK, zjezdziilem tak cala skandynawie. Pomozcie bracia bo aku juz ledwie zipie ;-))) no i obciach przed blokiem;-O
Daniel, Opole

Mr. Nice Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-09-10 08:59:24 /


Daj foto rozrusznika... Pewnie mały dupek, co ledwo kręci. Wymienić na duży. I sprawdzić czy podpięte obydwa cienkie kabelki. I zobaczyć ich stan, bo przy przekładce z v6 musialy byc przedłużone na drugą stronę komory silnika.

Mysza liil (EM) / 2010-09-10 15:39:23 /


Sorki nie mialem dostepu do neta, dziekuje ze pomagasz....postaram sie jakos zrobic, chociaż wydaje mi sie ze to co innego...poniewaz wczesniej wszystko bylo ok, no i powoli sie zaczelo knocici na zimnym nie pali....???

Mr. Nice Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-09-10 17:57:25 /


MAm tam (rozrusznik) jakis wiszący kabel ... generalni ida 2 maly i duzy :-)

Mr. Nice Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-09-10 17:59:04 /


Przy zimnym silniku przed odpałem połącz dodatkowo jakimś kabelkiem plus cewki z plusem akumulatora na krótko. Jak odpali bez większego problemu - mogą to być jaja z ominięciem rezystora balastowego. Po odpaleniu koniecznie zdjąć ten dodatkowy kabelek.

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-09-10 18:43:33 /


Ma byc duzy i 2 male podpiete. Jak podepniesz to zacznie palic.

Mysza liil (EM) / 2010-09-10 18:46:31 /


dziękuję za pomoc bracia, nie moge tego tylko przetestować bo auto zostalo u mechanika....mam nowy problem: zaczelo sie niewinnie wymiana klockow i regeneracja zacisku tymczasem Pan mechanik jakos zapomniał ze nie ma do czynienia z ruskim czołgiem :-o i walil zaciskiem o imadlo az peklo na pol i tyle mam z nowych klockow ughhhh.... Analogicznie szukam zasiku od strony kierowcy albo dwoch, jakby cos ktos wiedzial to ja chetnie przutule bo jestem uziemiony i roboty stoja

796991444 Daniel's tel.

Mr. Nice Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-09-12 11:11:38 /