logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Brak świateł mijania

Brak świateł mijania

od jakiegoś czasu mam kłopot ze swiatłami mijania .... po włączeniu zapalały sie po jakims czasie lub przy mojej pomocy tzn. otwierałem maske i poruszam wtyczkami przy przekazniku i zapalały się ..... niestety ostatnio wogóle nie chca swiecić ... moze ktoś z was miał podobny problem i wie gdzie leży przyczyna ...???? Dodam, że świecą pozycje i długie. Wyczyściłem wtyczki posprawdzałem bezpieczniki.

Łysy Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-08-02 08:03:59 /


jeśli ruszając przekaźnikiem zapalały się to jest duże prawdopodobieństwo że masz skopany przekaźnik lub złączke...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-08-02 08:23:57 /


Przekażnik to cewka oraz styki które współpracuja z nią. Jeżeli masz włączone światła i tak jak muwisz ze ruszasz przekaznikiem i sie wlaczaja to najbardziej prawdopodobne jest to ze masz luzne przewody na polaczeniu z przekażnikiem.Druga sprawa to zasniedziale styki w samym przekazniku(Po pewnym czasie sniedzieja i wypalaja sie) i wtym wypadku musisz je wyczscic.

Guti_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-08-02 08:35:27 /


A sprawdzałeś bezpieczniki bezpośrednio zamontowane na przekaźniku świateł? Może tam coś nie kontaktuje.

Krzychu / 2002-08-02 09:17:32 /


sprawdzałem wszystkie bezpieczniki i na przkaźniku i poza nim wyczyściłem papierem sciernym ... także wtyczki i gniazda ... wszystko wygląda ok i powinno działac a jednak ...

Łysy Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-08-02 10:05:40 /


Czy przekaźnik klika jak włączasz światła? Jeżeli nie, to możesz mieć zużyte styki na włącznika świateł.

Krzychu / 2002-08-02 10:09:06 /


jesli masz miernik i wiesz o co chodzi w elektryce to znajdz sobie kogos do wlaczania swiatel a Ty siedz pod maska i mierz napiecie na tych przewodach do przekaznika i od przekaznika, zobacz czy nie jest to wina samego przekaznika

NAJPIERW jednak sprawdz przewod masy przy samych reflektorach, jest przykrecony albo wewnatrz gniazda reflektorow albo gdzies pomiedzy atrapa a reflektorem , moga byc dwa oddzielne, moze byc tylko jeden w prawym reflektorze, srubka sie pewnie poluzowala albo obrosla rdza, wydaje mi sie ze w tym tkwi problem

latwo to sprawdzic, zobacz czy jest napiecie na samym reflektorze (sprawdz miernikiem przewod "+" z elementem karoserii)

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-08-02 10:50:26 /


Ok dzięki za rady napewno cos wymyslę ... przynajmniej tymczasowo ... do zobaczenia w Gryźlinach

Łysy Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-08-02 14:19:37 /