logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » konserwacja- opinia

konserwacja- opinia

witam... temet konserwacji był juz poruszony milion razy, ja mam pytanie czy stosował ktos środki do konserwacji firmy NOXUDOL, jesli tak to których i jaką ma opinie na ten temat?

popel Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-09-24 16:47:28 /


jest to bitumiczna gęsta masa wzmacniana chyba włóknem szklanym, ok 10 lat temu zabezpieczałem podwozie i progi citroena xm'a (ocynk). farba była dosyć gęsta że można było nawet nakładać szpachelką. Po ok dwóch latach progi się rozpadły, tzn wszystko spróchniało od środka natomiast sam nuxodol trzymał się bardzo dobrze i pełnił funkcję konstrukcyjną.

Wszystko zależy jaką powierzchnię się zabezpiecza. Z perspektywy czasu już wiem że na rdze najlepiej nie nakładać żadnego baranka bo rdza i tak rozwali wszystko od środka.

Nawet środki Tectyl ML i woskowy Bodysafe nie powstrzymają korozji, eksperymentowałem nawet z podgrzewaniem zardzewiałej powierzchni. Tak jak często na tym forum ludzie piszą że najlepiej farba reaktywna, i na to chlorokauczuk. Bardzo żałuję że tak kiedyś właśnie nie zrobiłem, miałbym teraz czyste suche podwozie, a ewentualne wykwity byłyby odrazu widoczne.

Natomiast do progów i profili zamkniętych najlepszy dla mnie jest zwykły olej napędowy rozpylony ze ręcznego spryskiwacza.

2pac / 2010-11-20 20:28:47 /