logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » zderzaki do roboty

zderzaki do roboty

mam taki mały problem. zderzaki w moim samochodzie są pomalowane na czarno a fajnie byłoby mieć je w oryginalnym stanie. jak wyczytałem na forum chromowanie jednego zderzaka wraz z odrestaurowaniem go kosztuje w granicach 600 - 1000 zł. Pytałem o chrom w sprayu ale pani w sklepie z lakierami serdecznie mi go odradziła argumentując że za pół roku po tym podobno "pseudochromie" nie będzie śladu i że kupują je tylko baby handlujące kwiatkami pod cmentarzami celem ozdobienia wiązanek. I tu rodzi się szereg pytań. jak zachowałby się taki chrom w sprayu jeśli na niego prysnąć jeszcze klarlaka? Robił już ktoś coś takiego? A może zedrzeć starą warstwę lakieru do gołej blachy i wtedy prysnąć tylko klarlakiem? A może macie jeszcze inne patenty na odnowienie zderzaków? może lakier do alufelg?
pozdrowienia.

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-16 22:16:22 /


lakier do paznokci z brokatem sie bedzie fajnie błyszczał ;-))

PS. te zderzaki są od Mk2 wersji S (z Wrocławia przywiezione) wiec oryginalnie są czarne a pod farbą raczej nie ma chromu.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-16 22:44:50 /


ja malowalem taką farbą rower i ... odradzam nijak sie to ma do prawdziwego chromu bardzo latwo sie sciera matowieje i traci polysk tak ze nie warto :)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-16 22:51:06 /


wszyscy jada ten fantachrom , a ja słyszałem ze jest zupełnie zajbisty !! moze warto zebys sie tym zainteresował ! www.fantachrom.pl

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-17 00:17:22 /


Buhahhaha
tylko tyle...

Orange_3M / 2004-06-17 01:14:06 /


Ja moze powiem tak, chrom w sprayu to jak ci pani powiedziała, na wiazanki jest ok, fantachrome ... za 1 lusterko 70zł , za zderzak.. lepiej juz połozyc prawdziwy chrom, przetrwa lata, a cenowo podobnie wyjdzie.
Z powłok lakierniczych najepiej moim zdaniem wyszło by lakierowanie proszkowe tak jak felgi, chrom to nie jest ale błyszczy sie ładnie.
Czarne zderzaczki z mk2 maja swój urok.
Pozdrawiam

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-17 02:03:13 /


najtaniej oprocz prowizorek typu chrom w sprayu, wychodzi kupno nowych zderzakow w niemczech
chyba nie trzeba dodawac ze to najlepsze wyjscie

w Peiting zostawilem jeszcze cztery nowe zderzaki od Mk2 :(

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-17 08:30:33 /


No to doradźcie jeszcze co lepsze:
- chromowane, ale z widocznymi śladami uderzeń, zgięć, wgięć i rys.
- czy wyklepać i "przelecieć" to szpachlą do gładkości, a na to np. czarny połysk. ????

Murol / 2004-06-17 10:21:26 /


Wyklepac, 'wyszpachlowac' mosiadzem i dopiero w chrom :-)

Mysza liil (EM) / 2004-06-17 10:29:30 /


Poczekaj do przyszłego roku w Dulmen czy Peiting da sie kupić nowe (troszke drog) lub w bardzo dobrym stanie używki i na peno będzie taniej niz robić .

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-17 11:58:48 /


Daj sobie spokój z tym chromem w spray'u. Widziałem jak to działa: przy pierwszym myciu samochodu zmyjesz go razem z kurzem, błotem i ptasimi kupami. Lepiej poczekaj. Zbierz środki i siły, a załatwisz sprawę raz na zawsze kładąc prawdziwy chrom lub kupując całe zderzaki (rada Camaro powyżej).

Czołem.

domin / 2004-06-17 13:04:34 /


No to wszystko już wiem. Dzięki za podpowiedzi. Na razie zostaną takie jakie są a w przyszłości zainwestuję w now(sz)e.

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-17 14:22:18 /


No to ja mam pytanko!

Czym malować zderzaki w mk3? Generalnie musze swoje poprostowac i trzebaby je potem czymś pomalować. Zalezałoby mi na tym żeby wyglądaly oryginalnie, czyli żeby się za bardzo nie świeciły, zeby nie były za bardzo matowe i zeby uzyskc równy kolor z plastikowymi boczkami (nie chce uzyskać efektu jak na zdjęciu poniżej). Malować farbą półmatową czy połyskiem? Boczki które z natury są matowe równiez mam zamiar malować... Prosze o pomoc bo nie wiem jak to zrobić zeby wyglądało to w miare poządnie.




Pozdrawiam

Krzysiek_Poznań Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-19 15:11:35 /


Jest jeszcze inny sposób na chrom na zderzakach- samemu wyprowadzic wzsystke rysy i zagłębienia posługując się cyną- wcześniej zadzwoń do jakiegoś galwanizera czy nałoży chrom na powłoke mieszaną ( a to dla niego żaden kłopot), a koszt chromowania wyniesię Cię 5 zł za dm2. Nie jest to wcale dużo wbrew pozorom.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-20 08:37:18 /


cena chromowania w pln/dm2???? a to nie jest poprostu wsad do wanny z roztworem?i nie ma wiekszego znaczenia powierzchnia tylko gabaryty elementu...i walkanie jest do konca o cene tylko o to zeby ktos mial takiej wielkosci wanne..?
moze sa i inne metody-opisz gdzie i jak robia chrom za 5 zł za dm2

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-20 13:26:08 /


Wsad do wanny z roztworem?? A to dobre ;) PO pierwsze przygotowanie powierzchni!! Kazda nierownosc podłoza bedzie odzwierciedlona ze zdwojoną siła na chromie :( Element musi przejsc proces odtłuszczania i usuwania wszelkich rdzewek. Nie mowiac o zlikwidowaniu starej warstwy chromu, ktora jest do ruszenia tylko mechanicznie! Potem nalezy wyrównać powierzchnie, uzupełnic ubytki, wypolerowac, a następnie nakładać potrojną warstwe: miedz/nikiel/chrom bo tylko taka dajedobry efekt na stali bedąc jednocześnie trwałą. Nie jest to takie proste.

Mysza liil (EM) / 2006-02-20 13:44:41 /


no ale ostatecznie chyba nakladanie tych powlok odbywa sie w wannie galwanizerskiej czy jak to sie tam nazywa?

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-20 15:19:52 /


Jest firma w Poznaniu która robi takie cuda za CUDNE pieniądze.Za zderzak wielkości Granadowego zaśpiewali 900 zł!!! Sam potrzebuje namiary na firme która zrobi chrom i nie obedrze ze skóry. PS.Jako pierwszą warstwe nakłada sie nikiel,pózniej miedz i znów nikiel itd.Są rózne kapiele i metody chromowania.Na zderzaku od Grani nie znalazłem grama miedzi.Czyli odpowiednia technologia i też będzie trwałe.

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-20 18:05:56 /


Mozna polozyc sam chrom na stali, ale niestety bedzie to cienka, nie zabezpieczajaca przed korozja warstwa, sam chrom jest "nieszczelny" dlatego wychodzą potem rdzewki :/

Mysza liil (EM) / 2006-02-20 21:01:25 /


jesli za zderzak od granady chcieli 900zł to wcale nie jest drogo, ja mam firem ktora chce za to 1500zł ale jutyro jade jeszcze na staroleke na teren stomilu bo znalazlem tam jakas firme ktora to robi, moze link podam;

http://www.motochrom.pl/main.php?id=0


bede do nich zawoizl grill, klamki, galki, zderzaki, ramki od okien itd wiec zdam relacje co i jak zrobili

pozdrawiam


g.p

grzech / 2006-02-20 21:34:50 /


zapytaj czy robią ZNAL , ja musze sprawdzić jeden punkt w pobliżu mnie - ale jeśli nie wypali to warto wiedziec :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-20 21:43:30 /


dla mnie tez znal jest wlasciwie najwazniejszsy bo to wiekszosc elementow w moim aucie, jak nie to mam pnkt w suchym lesie ktory robi znal ale maja dlugie terminy oczekiwania a ja chfe to miec za gora miesiac zrobione

grzech / 2006-02-20 21:48:11 /


Do Capri czy Granady to akurat sie nie oplaca
za 600-700zl mozna trafic nowy oryginalny zderzak

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-20 22:21:18 /


Nowy?Jestem jak Tomasz.Nie zobaczę i dotknę ,nie uwierzę.Chyba że na eBay.de ktoś kto magazynował w garażu teraz sprzedaje.

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-20 23:09:14 /


na ebay, na gieldach, nie ma ich od reki ale sie zdarzaja
do Capri mam dosc czesto
Do Granady Mk1 ostatnio kupilem komplet i wiem ze facet mial jeszcze jeden

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-20 23:12:34 /


MkI jest dopiero w planach :)

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-20 23:18:20 /


Ja kupiłem oba zderzaki, nówki w foliach z metkami i razem zapłaciłem niecałe 1400zł o ile dobrze pamiętam.
Warto bo tyle kosztuje solidne chromowanie jednego.

Na eBay da się kupić bardzo dużo rzeczy u nas niedostępnych ale czasami ceny odstraszają, zwłaszcza jeśli chodzi o oryginalne elementy blacharskie.

Takie zakupy uzależniają i można nieźle popłynąć zwłaszcza jak się płaci kartą przez internet, można sobie zafundować niezły debet na karcie ;)

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-20 23:35:43 /


między gabarytami elementu, a jego powierzchnia istnieje duzy związek, a co do cen- to prosze podzwonic do róznych firm i się zorientować. Ja akurat sam przygotuwuję powierzchnię do chromowania- szlifuje poleruję, jak element jest gotowy, to pakuję do paczki i wysyłam. Np. za serwo zapłaciłem ok 28 zł, inne pierdoły za kilka złotych. Ale musi byc warunek- elementy muszą byc mechanicznie przygotowane. Te wysokie ceny nie wzięły się z kosmosu, ale z cen robocizny, bo przygotowanie powierzchni jest bardzo pracochłonne, a godzina pracy pracownika kosztuje 30-80 zł, wie o tym każdy kto choć raz próbował wypolerowac coś sam.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-21 08:59:01 /


w porzadnej galwanizerni powinni marudzic jak sam przygotowujesz powierzchnie
prawidlowo powinno sie to robic przez galwaniczne sciagniecie wszystkich starych powlok a nie zdzieranie ich
dopiero pozniej wypelnia sie ubytki metalem i poleruje

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-21 10:04:26 /


Camaro, chemicznie czy elektrochemicznie nie da sie sciagnac warstwy chromu :(

Mysza liil (EM) / 2006-02-21 10:27:29 /


jak to nie
tak samo jak sie go naklada tylko na odwrot, kazda warstwe sciaga sie po kolei, chrom, nikiel i miedz, zostaje czysta stal

nakladanie nowych warstw na czesciowo zeszlifowane stare to jak malowanie zaszpachlowanej rdzy


camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-21 10:41:10 /


Oczywiście, że będą narzekać, bo cały zysk jest na obróbce, a chromowanie to deser...jeśli zderzak jest choć troche zardzewiały, to nikt nie wsadzi go do wanny, zanim nie usuniesz warstwy skorodowanej. Po to mają dziesiątki past, tarcz kamieni i papierów ściernych, żeby zrobić z nich użytek. Oczywiście po polerowaniu mechanicznym następuje elektropolerownie, ale zapewniam cię, że bez obróbki mechanicznej, elektropolerowanie nic nie da. zresztą zapraszam do lektury Galwanotechnika domowa, było to zresztą na tym foru przerabiane.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-21 13:08:46 /


przeciez nie pisze ze nie trzeba polerowac, tylko zdzieranie mechaniczne starych warstw niszczy material i czasem galwanizernia ma wiecej roboty z naprawianiem takich przygotowanych blach niz z przygotowaniem ich samemu
niestety wiekszosc galwanizerni zajmujacych sie chromowaniem robi to rowniez mechanicznie, czesto tez nie daja miedzi, uwazam ze na taka robote szkoda kasy

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-21 13:39:35 /


Skoro już temat to pytanie do Camaro. Kolego czy w Szczecinie mamy jednego galwanizera (w starej fabryce WISKORD) czy jeszcze ktoś się ukrył w podwórku ? Bo z jakość chromu którą nakłada ten w WISKORDZIE daje wiele do życzenia !

garazowiec Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-22 00:22:34 /


o Wiskordzie zapomnij
facet szlifuje wszystko do tej pory az znikna wzery i wklada do wanny, material robi sie o polowe cienszy, pod chromem widac rysy i nie ma miedzi przez co szybko rdzewieje
jak dla mnie to jedynie w poznaniu dobrze robia

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-22 08:42:26 /


Camaro, a gdzie w Poznaniu?
Warto wiedzieć na przyszłość, zwłaszcza, że to "u mnie" ;)

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-22 14:22:31 /


Galwano Perfekt - Nie wiem gdzie mają siedzibe, mają chyba nawet dwa punkty w Poznaniu, słyszalem ze robią dobrze.

pzdr

Krzysiek_Poznań Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-22 14:26:03 /


galwano perfek tylko chromuje, nieprzygotowuja elementow od starych aut kiedys u nich bylem

grzech / 2006-02-22 14:50:05 /


www.motochrom.pl

jest jeszcze firma Artmet, dlugo z nimi wspolpracowalem ale mieli rozne problemy i terminy nie wygladaly ciekawie

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-22 15:14:13 /


no i zawiozłem czesci do zrobienia, poki co grill z mojego taunusa ramke taka z tylnej klapy a jutro zawoze zderzaki, klamki zewnetrzne galki wewnetrzne i klameczki od drzwi. RObia ZnAl a to chyab najwazniejsze no i terminy nie takei straszne bo okolo miesiac, zderzaki troszke dluzej. CO do cen to tez nei sa zle podam przykllady, klamka ze znalu 120zł, galka wewnetrzna 60-80, zderzak 1000-1400 głownie zalezny od wielkosci bo oni tam robie sporo do amerykancow albo niewiem czego bo ogromne to bylo. w kadym razie szef mily, kompetentny doradzi poradzi i ogolnie pozytywnie go odebralem. dam znac jak mi zrobili . Na Podolanach w Poznaniu jest tez taki maly zaklad gdzie robia czesci do samochodow i mozna unich kupic sporo juz pochromowanych gotowych elementow jak korki oleju itd. to tak jak by kogos interesowal temat.

pozdrawiam

grzech / 2006-03-05 21:50:52 /


Po tym co napisałeś (amerykańskie zderzaki i ceny )domyslam sie że trafiłeś do f-my Motochrom.Czy tak?

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-05 22:58:18 /


zgadza sie, a czy masz z nimi jakies zle doswiadczenia?

grzech / 2006-03-06 08:17:13 /


Nie mam żadnych.Odstraszyła mnie cena.

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-06 10:43:52 /


sprawdzalem ceny w innych zakladach i roznice sa ale rzedu 20-40zł wiec bardzo male a te tansze zaklady niewygladaly zachecajaco, a ci maja jakas renome i nie powstali przedwczoraj tylko dzialaja jakis dluzszy czas

grzech / 2006-03-06 16:34:39 /


Panowie a może ktoś wie gdzie w Warszawie jest dobra galwanizernia?Wiem napewno jest taka która nakłada miedź i robi rewelacyjnie powłoke niklu i chromu.Widziałem ich robote,ale koleś niechciał za żadne skarby podać adresu bo liczył że nieźle na tym przytnie!Motochrom też wypada nieźle,ale to trochę odemnie za daleko,a mam tego trochę do zrobienia(Ford Country sqire 67roczek).Sam zderzak jak od cieżarówki! :-)

Wąsio Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-11 18:22:08 /


W warszawie sa dobrzy fachowcy na ul. Wroniej (nie pamietam nr), tel 502375246.
Firma Brass, sie nazywa.
Chromowalem tam czesci do Junaka, juz 4lata mijaja i chrom nadal pierwsza klasa.
Lokalizacja troche nieciekawa, ale dobrze robia. Kiedys jak bylem u nich to robili wlasnie zdezak od cadilaca, wiec ten pewnie tez dadza rade.

Pozdrawiam

Przemko / 2006-03-12 16:36:16 /


Brass. Pracownia galwanizatorska. Pawlak J.
0 502 37 52 46
00-878 Warszawa, Wronia 57
- godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 9-16

ETC Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-13 16:50:53 /


Witam

Czy istnieje jakas mozliwosc przywrocenia blasku zderzakom fabrycznie zmatowionym pod lakier (do wersji INJECTION).
Moj zderzak od ghia jest troche podrdzewialy, ma powiercone jakies dziury pod dodatkowe lampy ktore dawno rykoszetem polecialy do smieci a po zeszlorocznym starciu z jeleniem dodakowo pogiety na wszystkie cztery strony swiata. Dlatego chcial bym zaadoptowac ten od injection.

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-04-15 09:58:18 /