logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » ceny gazu prosze o szybka odpwiedz

ceny gazu prosze o szybka odpwiedz

witam
potrzebuje znac jak najszybciej aktualne ceny gazu w niemczech, austrii, szwajcari i francji

moze ktos tam byl niedawno i pamieta ceny
prosze o szybka odpowiedz

pozdrawiam

Grzegorz D. / 2004-06-20 23:25:45 /


u niemca gaz !!!!!!! brak

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-20 23:37:09 /


jakto brak?? podobno trzeba tylko miec przejsciowke na wloskie lpg

a jak jest z autostradami w szwajcarii platne sa??

Grzegorz D. / 2004-06-20 23:40:27 /


Jak byłem rok temu w Hamurgu(Niemcy, miasto wielkości naszej Warszawy) to znalazłem jedną stację gdzie można było tankować gaz za 51 centów za litra od wtorku do piątku od 8:00 do 12:00 a w soboty od 10 - 12 :00 Więc chyba można przyjąć, że w Niemcach to se na gazie nie pojeździsz.

Michał Rau / 2004-06-21 00:06:37 /


aha to kicha bo chce sie dostac do francji tylko ktoredy rzeby bylo najtaniej przez czechy tyle to wiem bo bylem teraz w pradze to jest tam troche gazu po 13 koron. ale jak niebedzie sie dalo objechac na gazie to niestety bede musial jechac autobusem

musze dostac sie w okolice grenoble we francji wiec moze ktos byl i podpowie najlepsza trase to moze przez czechy austrie i szwajcarie orientujecie se jak tam z gazem??

Grzegorz D. / 2004-06-21 00:10:31 /


W niemczech jest już 250 stacji LPG. Jest inna końcówka.
Więcej info, włącznie z lokazlizacją stacji na http://www.lpgsi.tele2.pl/
Pozdro

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-21 00:28:03 /


ceny, stacje i inne praktyczne informacje masz na www.autocentrum.pl

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-21 07:01:29 /


chodzi o to czy przejade 3000km taniej niz autobusem tzn taniej niz 1000zl

moze by sie udalo?? fiesta spala ok 9 gazu

Grzegorz D. / 2004-06-21 08:20:41 /


na trasie Zgorzelec-Nurnberg-Furth patrzylem (i jeszcze pare oczu oprocz mnie ) na kazda stacje przy autostradzie ale darmo nam bylo szukanie wiec i tak lalismy waszke za ponad 1E
tak wiec gdzies sa ale znalezc je to sztuka nie zjezdzajac z autostrady i bladzac po miejscowosciach
ale jesli komus sie nie spieszy i jedzie krajoznawczo to spox
powodzenia zycze
oby jak najtaniej

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-21 09:58:43 /


Tu masz adresy stacji - http://www.lpgsi.tele2.pl/niemcy.html
a tu ceny w Europie - http://www.lpgsi.tele2.pl/station.html

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-21 11:02:34 /


w niemczech instalacja do np Audi A3 kosztuje 3tys ale euro a nie złotych stad tak małe zainteresowanie zasilaniem LPG i duze zainteresowanie ON :)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-21 11:17:54 /


Szajba - benzyna w Polsce już dawno nie jest po 3,21 ropa po 2,65 a gaz po 1,27 wiec te ceny chyba coś nieaktualne ??

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-21 13:48:49 /


Mike - na dole strony jest taki napis

Wszelkie komentarze proszę kierować na adres administratora
© LPG Service International
Uaktualniono: 09/26/2003 12:29:35

W Niemczech ceny nie skaczą, tak jak w Polsce, tym bardziej że oni już od dość dawna są w Unii. Można je traktować jako orientacyjne i chyba o to chodziło. W Polsce również się wachają w zależności od dystrybutora czy regionu kraju.

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-21 17:24:16 /


to chyba nie jest wielka filozofia wpisac na google ceny paliw =/

http://www.pzm.pl/bp_ceny_paliw.asp

tu macie z dnia dzisiejszego =)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-21 20:10:42 /


właśnie wróciłem ze Słoweni i na całej trasie Słowenia-Austria-Niemcy-Polska widziałem jedynie 2 stacje LPG w Austrii (cena 0.6 E) i jedną w Niemczech (cena 0.54 E) więc rzeczywiście nie jest tak różowo jak się jedzie autostradą :(

Simon Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-21 22:05:31 /


a podobno tyle sie mowi na zachodzie o ochronie srodowiska.........i tak ciezko z ekologicznym paliwem jakim jest gaz???????
zachod zawsze mial do nas jakies "si" nawet w kwestii ochrony srodowiska naturalnego(wiem to z doswiadczenia - pracuje na oczyszczalni sciekow w polowie sponsorowanej z kasy unijnej (SAPPARD) i wiem ile ich inspektorzy robia wokol tego wszystkiego szumu). hmmm......co to za polityka na zachodzie aby glosno o tym wszystkim krzyczec a cicho odcinac sie od takich porzadnych kierowcow jakimi sa POLACY i tak chetnie i masowo przechodza na LPG.

UWAGA: POMIJAM KWESTIE CEN PALIW NA RYNKU POLSKIM I NASZE ZAROBKI!!!!!!!!

pozdrowionka!!!!!!

ps. aha!! zycze wszystkim bez wyjatkow udanych wakacji, szczegolnie milych i ciekawych podrozy na LPG :)

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-24 11:52:44 /


może wcale nie jest taki ekologiczny jak sie wydaje - pozatym wieksze zużycie = wiecej spalin z każdego litra wiecej

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-24 11:56:10 /


jak juz pisalem ceny instalacji LPG w niemczech nie sa tak atrakcyjne jak u nas
(ok.3000euro)
pozatym stosunek cenowy LPG vs Benzynka vs Diesel wygladajacy tak nie skłania do montazu instalacji LPG tylko zakup diesla

1,20 EUR - 95
1,24 EUR - 98
0,97 EUR - Diesel
0,77 EUR - Lpg

u nas cena 1 litra gazu to ok.
30% ceny litra paliwa
50% ceny litra ropy

pozatym koszt instalacji LPG wacha sie w granicach 1000-6000zł zaleznie od zaawansowania

ale nie martwmy sie benzynka wraca do łask za sprawa benzynowych silnikow z besposrednim wtryskiem paliwa ktore pala niewiele wiecej benzyny
(srednio ok. litra) niz nowoczesne mocne diesle a to dopiero poczatek badan :)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-24 12:20:44 /


Spawa z oczyszczalniami jest prosta

nie chodzi o zadna ekologie tylko o kase

przy budowie oczyszczalni mozna sie nakrasc i nabrac lapowek ze hej

a na gazie nic z tego, nawet odwrotnie bo akcyza nizsza

ot i cala prawda :)

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-24 12:52:45 /


MikeB4

Gaz jest ekologiczny. Zacytuję z naszej broszurki dotyczącej bazu propan-butan:
pkt.10. Ekologia.
Nie stwierdzono, aby produkt miał szkodliwe oddziaływania na środowisko naturalne. Nie ma niebezpieczeństwa wsiąkania wyciekłego produktu w glebę. Produkt nie ma szkodliwego wpływu na zbiorniki wodne.

Ale w pkt. 8 jest coś: Niebezpieczne produkty rozkładu:
W przypadku niecałkowitego spalenia może dochodzić do powstawania toksycznych gazów, najczęściej tlenku węgla.

Tak więc można jeździć na gazie, ale należy dobrze wyregulować instalację. Wtedy spełniamy wszelkie europejskie normy czystości, ekologii, i tak dalej...

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-24 13:20:52 /


Owszem ale przy spalaniu iluś tam litrów w silniku spalinowym - powstają różne związki - to że emisja C02 jest niższa to jeszcze nie świadczy że innych związków powstaje mniej - samochody z gazem palą zazwyczaj wiecej gazu niż benzynki wiec logicznie z wiekszej ilości spalonego paliwa bedzie wiecej zanieczyszczeń. Nie tylko CO2 tu sie liczy

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-24 22:49:45 /


Tak, tyko prawidłowym produktem spalania gazu jest para wodna więc gdzie tu związki toksyczne? Chyba, że przepala olej silnikowy.

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-25 10:34:05 /


Można poczytać:
http://www.autocentrum.pl/mondeoklubpolska/artykul1.htm

Jest szerzej na temat toksyczności gazu i nie tylko. Porównania. itp...

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-25 10:44:08 /


Myślałem, że to już tu było, więc się nie wychylałem, ale skoro nie wszyscy wiedzą, to napiszę:

1. Silnik pracujący na LPG pali go mniej niż benzyny. Nam się wydaje, że pali więcej, bo mierzymy w litrach, a LPG jest lżejszy (w sensie gęstości) niż benzyna, ale masowo (w kilogramach) wychodzi mniej. Dlatego też emitowanych spalin jest mniej, bo one już mają mniej więcej jednakową gęstość.

2. Para wodna byłaby produktem spalania wodoru, a tego jeszcze do masowej produkcji nie wprowadzili. :-) Prawidłowym produktem spalania LPG jest para wodna i dwutlenek węgla - słyszałem, że w innej proporcji niż w przypadku benzyny, ale tak z moich rozważań teoretycznych wychodzi, że aż tak bardzo te proporcje się nie różnią.

3. Co do związków toksycznych, powstających w wyniku niedokładnego spalania albo dostawania się do silnika innych substancji niż paliwo i tlen (choćby azot z powietrza) - nie wypowiadam się, bo nie wiem nic poza tym, że powstają i że lepiej żeby ich nie było.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-25 18:47:21 /


Radzę jak najszybciej zatankować po korek (tzn. zawór). Jutro można będzie sie zdziwić...

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-17 16:36:43 /


a co znow jakas podwyzka??

Gleacken Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-17 17:08:39 /


może zdradzisz rąbek tajemnicy?

Rydzu liil Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-17 22:05:55 /


W róznych miejscach wyglada to różnie, ale w hurcie idzie o 10-15 gr za litr. Plus vat i akcyza = ~20. :-(

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-18 08:55:07 /


Przeniosłem się tutaj, bo tam było off topic.
http://www.capri.pl/forum/41d153038d63c#41d1ed3f9edc9

Co do spadających cen gazu. Sytuacja ciągle jest zakręcona, ale po raz pierwszy widzę spadek cen gazu w zimie. Powody są dwa.
Pierwszy - akcyza. Oczywiście Polak potrafi ( http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=572567 ) i wiekszość omija już ten gniot ustawowy do czasu kolejnego gniota, który szykuje się na pierwszy kwartał roku. Pomijam humorystykę artykułu z interii bo nie o to chodzi. Najśmieszniejsze jest to, że masz prawo kupić gaz bezakcyzowy do celów grzewczych, więc można kupić do samochodu bo w zimie cały czas mam włączone ogrzewanie :D Ta sytuacja wpływa na spadek cen gazu, ale zauważcie, że na stacjach dużych koncernów raczej mało tanieje, więcej na prywatnych stacjach. Powód oczywisty - ci duzi nie kombinują więc ich nie stać na obniżenie cen. Ale jak już wspomniałem, nasi kochani osłowie chcą zrównać akcyzę lub coś w tym stylu. Efekt w każdym wypadku będzie ten sam - cena pójdzie ponownie w górę.
Drugi powód - cena gazu za granicą spadła. I to jest bardziej optymistyczny akcent bo dalej spada.

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-29 09:21:12 /


Od stycznia akcyza wzrasta o 650zł na tonie czyli na stacjach może wzrosnąć do 6-8 gr.
Wot tak dlia poddierżania razgawora....

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-29 15:01:27 /