logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » Czy to normalne???

Czy to normalne???

A więc powracam do mego szumioncego mostu. Poprostu doszedłem do wniosku że gniazdo w moście, powiedzmy totak w które wchodzi młozysko z osią jest luźne!!!!! Tzn z jednej strony to trzeba niexle się nagibać by wyjąc oś a z drugiej po odkręceniu tych czterech srób kulturalnie wypada" oś z łozyskiem. Czy to jest przyczyną szumu???????? i co z tym zrobić??????? łozyska mam nowe wstawione. Prosze o podpowiedź

Krzych33 Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-21 21:20:41 /


Ciężko ocenić na odległość ale chyba to nie chodzi o łożysko na półosi. Most lubi huczeć bo wszystko co tam jest jak się trochę zużyje to huczy, przede wszystkim koło tależowe i wałek atakujący jeżeli ich powierzchnia jest nierównomiernie zużyta, z wyrwami itd. Na początek proponuję sprawdzić ręką luz
w moście. Powinien być minimalny, ledwo wyczuwalny - jeżeli samochód zrobi pow. 10 tys. z za dużym luzem to most już będzie huczał nawet jak luz się wyreguluje. Odradzam regenerację mostu - lepiej szukać całego.

Moja propozycja;
Huczące mosty to problem, który za parę lat może usunąć z dróg caprikowców na dobre, dlatego uważam że powinno być podjęte jakieś działanie na szeroką skalę
żeby sobie z tym poradzić. Nie wiem co dokładnie można wymyślić, ale najlepiej by było żeby można było kupić, nawet za dużą forsę, nowe fabrycznie kompletne mosty - bo co komu po nawet najbardziej wypasionym capriku jak w środku słychać tylko huuuk.

baaati Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-21 21:55:43 /


nie huczy tylko szumi i to potej stronie co ciasno wchodzi łożysko, zgłupiałem do reszty

Krzych33 Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-21 22:02:31 /


Huczy nonstop w trakcie jazdy, czy tylko przy dodawaniu/odejmowniu gazu /?

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-21 23:05:45 /


buahahaha Bandit, huczące mosty napewno nie wyeliminują Fordomaniaków z szos... w ogóle jak mogło Ci przyjść to do głowy...

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-22 00:34:11 /


Obejrzyj sobie jakis odcinek Knight Ridera. Co tak gwizdze w tym samochodzie? Pewnie, ze most:) W kazdym odcinku tak jezdzi :)) i nic sie nie dzieje :)))
tak wiec bez paniki :))
pozdro

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-22 00:56:04 /


jesli to lozysko nie buja sie na boki ale daje obracac w obudowie, to moze wystarczy jak uzyjesz specjalnego kleju ktory nie zastyga do konca, uzywa sie go do gwintow srub i wlasnie do lozysk
jesli jednak luz jest spory to nic nie pomoze

opisz dokladniej ten szum, moze to hamulce?

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-22 03:07:03 /


więc szum dochodzi z jednej strony jakby z koła tylnego. Hamulce już żetak powiem ściągnąłem do minimum by nic nie tarło. i więc szum jest jednolity jednostajny bez wyjątku góra dół szybciej wolniej przekraczma 10km na godzinę i szumi. szum nie jest metaliczny tak jakby coś tarło ale na miękko. co zauważyłem koło ma delikatny lóz po tej stronie co szumi tzn jakieś 1mm do 2mm da się poruszać wzdłuż mostu czyli wepchnąć wypchnąć, skolei po drugiej stronie nie ma luzu ale za to łożysko wypada po rozkręceniu:) oleje wszystko jest.
A może to te łożysko podtrzmujące wal????????????

Krzych33 Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-22 08:13:24 /


a w zakrętach? hamowanie silnikiem? hamowanie hamulcem? hamowanie ręcznym? koła dokręcone? (przepraszam za pytanie, ale wczoraj Joko666 przyjechał na oględziny mostu a dokręciłem koło i było po robocie).

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-22 08:27:59 /


koła dokręcone wszystko jest jak należy może na zakręcie troszkę ciszej ..... a może to złudzenie

Krzych33 Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-22 08:45:22 /


ale na zakręcie w którą stronę ciszej?

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-22 08:49:45 /


bardzo mozliwe ze to podpora walu
odkrec ja i sprawdz czy szumi

ten luz na kole trzeba zlikwidowac, ale gdzie on jest? piszesz ze tamto lozysko siedzi ciasno, a jednak sie przesuwa??? jakie dales lozyska? w jakimstanie sa blachy przykrecajace polos do mostu?
masz oryginalne felgi?
czy przypadkiem opona nie ociera o amortyzator albo blotnik?

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-22 08:53:01 /


Szumi z tyłu ?? Najłatwiej po prostu domknąć uchylne szybki z tyłu, lub zamknąć klapkę od wlewu paliwa :)
Oj taki mam dzień że wybaczcie, musiałem...

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-22 09:46:43 /


a więc szybki zamknięte klapka też;) luz w kole tak jakby łożysko w srodku się ruszało:( a jest nowe i takie jak potrzeba, nic nie ociera sprawdzałem. Poprostu przymierzam się do tego mostu i chcę wykluczyć jakieś tam domysły:(, a czy możliwe że łożyska ataku szumią??????????? napewno nie wyje ten most i nie ma objawów zużycia tego dyfra. wyżucam na lóz ze z górka wyłanczam silnik i obojetne od prędkości szumi

Krzych33 Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-22 11:29:09 /