logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » jak podłaczyc kable od cewki w 1,7 v4

jak podłaczyc kable od cewki w 1,7 v4

jak w temacie, niby mam to podłączone wdłg, zaworow ale cos mi niegra, jesli ktos moze mi pomoc to prosze, czy kable sa kolejkno tak jak na kopułce wychodza czy moze sie jakos krzyzuja, pozdrawiam g.p

grzech / 2004-06-22 00:45:06 /


http://www.capri.pl/capri/mk1-d-1700.php

to od cewki czy od kopułki aparatu zapłonowego ? generalnie ustawiasz na 1 cylinder w najwyższym położeniu (wykręcić świece - śrubokręt delikatnie na tłok wrzucić 4 i pchać aż bedzie w górnym punkcie - zaklinować koło i do dzieła => wtedy powinien być zapłon dla pierwszego cyl - - reszta kabli wg. kolejności zapłonu

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-22 01:07:40 /


Mike, tylko sa dwa gorne polozenia tloka w cyklu
jesli po takim podlaczeniu bedzie strzelal w wydech albo gaznik to trzeba przewody pozamieniac na kopulce po przekatnej
kolejnosc zaplonu 1-3-4-2 i tak powinny byc na kopulce zgodnie z ruchem wskazowek zegara

numeracja cylindrow
przedni prawy(od pasazera) -1
tylny prawy 2
przedni lewy 3
tylny lewy 4

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-22 03:17:56 /


a co to moze byc, ze jak podłaczam kable do akusa( mam wyciagniety silnik) i zacxzynam krecic rozrusznikeim to mi sie na maxa kable grxeja, a mam te do pożyczania produ od kogo i to 2 pary, na plusie załozony orygionalny kabel z klema i do rozrusznika dobrz edokrecony , a rozrusznik krecvi bardzo kiespko, mozna powiedziec ze ledwo kreci, akus 70Ah łądowany przez dwa dni, iskra jest a on bardzo kiespko kreci, po wyjeciu go z silnika i oczyszczeniu kreci elegancko, vczy to moznliwe ze silnik po wymianie ooleju i myciu itp ma takei opory, albo ze skrzynia daje taki opor, choc raczej jest na luz wrzucona, moze wstrzyknac do cylindrow troche oleju zeby sie przesmarowao( robiłem to po myciu silnika) , na koncu takeigo meczenia rozruchola az akus był goracy i jajami smierdziało, macie jakis pomysł?




grzech / 2004-06-23 17:19:41 /


no tłok ma 2 górne położenia, ale po tym właściwym będzie otwierał sie nie zawór ssący tylko wydechowy ;-) - skoro pokrywka zdjęta to juz łatwo sprawdzić

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-14 11:22:59 /


widze ze odgrzebales podobny watek sprzed pol roku

roznica jest spora, juz to opisalem przed chwila w innym watku

w jednym polozeniu za punktem zero od razu otwiera sie zawor ssacy i konczy zamykac wydechowy, a w drugim nic sie nie dzieje, dopiero po polowie obrotu otwiera sie wydechowy
najbardziej charakterystyczna jest tzw mijanka zaworow w jednym z gornych punktow tloka
tak ksiazkowo ustawia sie luzy zaworowe, w przypadku V6 gdy na 5cyl jest mijanka ustawiamy cyl nr1 itd, gorzej jak jest nieparzysta liczba cylindrow, ale w naszych Fordach to nie wystepuje

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-14 11:53:45 /


no otóż to :-) dlatego ciężko wyczuć patrząc tylko na zawory górny punkt przy pracy ;-)

i dlatego posiłkuje sie srubowkretem ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-14 19:16:00 /


dzieki panowie za porady7, juz sobie wydrukowalemi powiesze a mojej garazowej tablicy ogloszen:-)
w razie klopotow bede sie odzywal


g.p

grzech / 2005-12-14 20:32:55 /


a co to jest srubowkret?? hybryda sruby i wkręta ?? :D

Mysza liil (EM) / 2005-12-14 20:35:16 /


To taka śruba z rączką.Wkręca się go i zostaje.

aeroarte / 2005-12-14 22:43:45 /


a tak sobie ostatnio przeczytałem ;-) i mi sie spodobało

http://www.werth-holz-polska.pl/katalog.php?id=125

prawidłowo powinno byc śrubokręt ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-14 22:59:49 /


a to pod linkiem jest śrubowkret ;-) prawdziwy - hybryda.

ale czytałem czytałem inne fora i tak sobie ludzie piszą na narzędzie ... i juz zwątpiłem. To mnie wkręcili

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-14 23:04:48 /


Ty to wiadomo ,żartowałeś ,ale ta oferta to jaja.

aeroarte / 2005-12-14 23:06:58 /


tu moze chodzic o jakas nazwe wlasna dziwnego wyrobu

tak naprawde potocznie nazywany srubokret to wkretak, sruby maja lby szesciokatne
ale to tak jak z definicja mlotka

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-14 23:22:06 /


srubokret - kret zwiniety w srube

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-15 01:09:49 /