logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » Z którego miejsca węża macie poprowadzoną wodę do reduktora i do czego macie odprowadzenie silnik 2.8v6

Z którego miejsca węża macie poprowadzoną wodę do reduktora i do czego macie odprowadzenie silnik 2.8v6

ja w tytule...
może dwie opcje:
-jedna bez wymiennika cieła
-druga z wymiennikiem ciepła

Albi_Poznan / 2004-06-22 22:49:06 /


Ja mam za gaznikiem przeciety waz idacy do nagrzewnicy, woda idzie najpierw do reduktora a potem do niej.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-22 23:18:44 /


Właśnie tak planuję zrobić, obecnie ma dziwne rozgalęzienia i wydaje mi się, że ta woda zapętliła się.
Jak zrobię tak jak masz to wydaje się to najrosądniejsze rozwiązanie..
tylko pytanie jak reszt ma i które rozwiązanie jest korzystniejsze ze względu na chłodzenie cieszy w układzie.

Albi_Poznan / 2004-06-22 23:24:16 /


Tak jest chyba najlepiej.

Parownik musi byc wpiety w maly obieg, bo jezeli bedzie w duzym to na zamknietym termostacie nie dostanie cieplej wody i zamarznie.

Za gaznikiem, zeby wychladzanie wody przez parownik nie mialo wplywu na prace ssania (jezeli jest na wode).

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-23 00:58:41 /


Najlepiej prosto z kolektora ssacego do parownika (na dol) a jak jest ssanie na wode, to wyjscie ze ssania do parownika. Ja zawsze wywalam gaziarskie patenty takie jak trojniki do wody. Wszystko idzie szeregowo.

Mysza liil (EM) / 2004-06-24 13:06:34 /


nie narzekam na równoległe podłączenie. Mam pdłączony do wyjścia z kolektora miedzianym trójnikiem od instalacji CO i powrót wpięty przy termostacie w powrót wody z ogrzewania i chłodnicy oleju takim samym trójnikiem. No i oczywiście płyn chłodzący minimum -35 stopni a nie woda.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-24 13:14:08 /


Rownolegle = 6 opasek, szeregowe - 1 opaska :) Mniej wezy pod maska i wszystko oryginal, latwiej pokrywy zaworow zdjac i wogole jakis porzadek :-) Pozatym rownolegle jest do polonezow, gdzie dolot nagrzewnicy jest zamykany podczas rozlaczania cieplego nawiewu, a u nas nie ma takiej potrzeby bo cieple caly czas przeplywa przez nagrzewnice.

Mysza liil (EM) / 2004-06-24 13:22:06 /