logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » 2.0 DOHC 8v sonda lambda podłączenie EEC IV

2.0 DOHC 8v sonda lambda podłączenie EEC IV

Witam,
W skrócie sprawa wygląda tak - Potrzebuję (nie pytajcie dlaczego:)) podpiąć pod komputer EEC IV sondę lambda. Fabrycznie przy wiązce od komputera nie było sondy, a komputer jej nie obsługiwał (Dziwny przypadek, bo pacjent to fabryczny scorpio'90 z wtryskiem i katem) . Siedzi już komputer obsługujący sondę. Wiem już od Trójkąta, że nie da się pójść na skróty i zastosować sondy 1-o przewodowej. (Zanim jednak się tego dowiedziałem kupiłem takową ... ). Problem jest w tym, że na PINie 29 przy kompie, po przekręceniu zapłonu jest 4.0 V, podobnie na 49. Teoretycznie 29, powinien być wejściem sygnału sondy (0-1V), a 49 masą dla niej (pomijam 2 grzejne kable, które powinny być po prostu - i + po stacyjce).
Po próbie podpięcia sygnału z sondy 1 przewodowej do 29. napięcie przy wysokich obrotach silnika stopniowo spada do zakresu pracy sondy i nawet delikatnie reaguje na skład mieszanki, na niższych obrotach i biegu jałowym równie spokojnie wraca do ~4,0 V.

Czy po podpięciu jak należy sondy 4-o przewodowej - chodzi głównie o pin 29 i 49 - głupie objawy typu napięcie na tych pinach znikną?
Nie chcę pakować kolejnej stówy w sondę jeśli nie wiem, czy tylko w niej tkwi problem.

Bartuś Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-11-04 17:17:37 /


Nie wiedzialem ze kupiles jednoprzewodową :/ Moze te z grzałką maja inne parametry, dlatego sie dzieją cyrki.

Mysza liil (EM) / 2010-11-04 17:44:32 /


zrozumiałem Cię, że najprostsza, najzwyklejsza uniwersalna... jednoprzewodowa;)
Może i dlatego cyrki, ale wolę się upewnić, że napięcia tam są normalne i że cyrków nie będzie po podłączeniu właściwej sondy.

Bartuś Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-11-04 17:48:52 /


Masa dla sondy (pin 49 kompa) i masa samochodu to nie to samo, mają inny potencjał.
Dlatego po podłączeniu sondy jednoprzewodowej, dla której masą jest masa samochodu, dzieją się cyrki.
Po zamontowaniu sondy czteroprzewodowej powinno być OK.

Jan Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-11-04 18:33:23 /


sory, ale ja juz zapomnialem ze bylo cos takiego w historii jak jednoprzewodowa sonda ;)

Mysza liil (EM) / 2010-11-04 20:36:53 /


:) Spoko. Spróbuję z tą 4-o przewodową. Póki co na jedno przewodowej, po odłączeniu od kompa, dowiaduje się, że samochód na benzynie w trybie awaryjnym wcale nie leje zbyt bogato... jedynie przy przyciśnięciu, kiedy wtryski leja wodospadem jest OK.
Czyli JANie nie bać się, że 49 po podłączeniu do sondy mimo 4,0V nie będzie sztucznych ogni?

Bartuś Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-11-04 21:59:22 /


które piny w 4.0 V6 są od sond lambda? jakie napięcie mają pokazywać 0.9 V ?

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-12-18 21:56:17 /