logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » amory koni

amory koni

w jaki sposób reguluje się przednie amorki koni (żółte, sportowe)? - jak byk jest na nich napisane adjustable ale za cholerę nie wiem jak i czym zmienić twardość

maciekvmx Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-08-06 00:21:42 /


O ile sięnie mylę w motocyklach regulowało się skręcając je lub rozkręcając.
Spróbuj.

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-08-06 00:34:53 /


Fully compress the shock absorber, at the same time turning the dust cap or piston rod slowly to the left (anti-clockwise), until it is felt that the cams of the adjusting nut engage in the recesses of the foot valve assembly (fig. 1).

NOTE: Some shock absorbers include a bump rubber concealed under the dust cover and this must be removed prior to adjusting. Don’t forget to re-install.

Keeping the shock absorber compressed make 1 full turn (360°) to the right (clockwise). The total range is about 5 half turns (fig. 2).

Extend the shock absorber vertically for at least 1 cm without turning in order to disengage the adjusting mechanism. The dust cap or piston rod may now be turned freely.

WARNING: Adjust both left and right dampers identically. Failure to do so may lead to unstable handling and uneven tyre tread wear.


to sie odnosi do przednich i tylnych amortyzatorow KONI w Capri, wiekszosc innych ma mozliwosc regulacji bez demontazu za pomoca pokretla na gorze, te akurat nie

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-08-06 09:47:55 /


Przednie regulowałem bez problemu, działa zas tylne pomimo prób nie dały się ( pewnie wynikało to z mojej niewiedzy)Na jaka twardość ktoś regulował przednie koniki??
Ile obrotów od punktu maksymalnego z prawej ( max twarde) do 5 obrotów w lewo ( maks miekkie) jak to ustawiacie aby dało się soprtowo jeździć bez wyrwania mocowań mc persona..

BABALOO Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-01-02 21:56:29 /


I co wiecie juz jak z ta twardościa wyregulowac?
max twarde odpadaja bo ulice jak tor nie wygladaja, zostawic max miekkie czy troszke skrecic?

I pytanie nr2.
Co wlac do obudowy macperosna? na obrazku jest jakaś śniezynka, po wyjeciu starych amortyzatorów jest w środku jakiś płyn, śmierdzi niemiłosiernie ale pojecia nie mam co tam powinno być.


a tu obrazek śnieżynki.

pozdro

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-28 18:51:14 /


Już sobie znalazłem nalezy wlać 50ml. oleju silnikowego :P moze sie komus przyda.

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-28 22:47:23 /