logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Szyby Dziobak Coupe

Szyby Dziobak Coupe

Dla pewnosci potrzebuje wiedziec jakie wymiary maja szyby przednia i tylna do dziobaczka coupe
czy przednia szyba byla jakas inna niz w pozostalych wersjach tzn nizsza lub
wezsza(wydaje mi sie to bezsensu)??
znalazlem ze wymiar przedniej szyby powinien byc 1404x580mm ale prosilbym o skonfrontowanie z rzeczywistoscia.
prosze o szybka odpowiedz
dzieki

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-01 06:12:26 /


Ani jedna szyba w Coupe nie odpowiada zadnemu innemu Taunusowi ;-( .Przednia jest niższa w drzwiach dodatkowo mają spad ku tyłowi zas tylna co oczywiste wieksza zaś boczne trójkaty tez zupełnie inne .

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-02 18:41:36 /


szkoda :-(

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-02 19:39:00 /


Przednia jest ta sama co sedan i taunus do 79 a reszta wszystie inne.

gumis / 2004-07-10 18:15:46 /


przednia w coupe wcale nie jest taka sama jak w sedanie 2d/4d czy mk2

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-10 18:18:25 /


Gumis może u Ciebie jest taka sama u mnie z pewnością nie.

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-11 11:50:46 /


Czy były w kupetach nie uchylne tylne szybki? Jeżeli tak, to w jakiej uszczelce? A jeżeli uchylne to jak są mocowane zawiasy i zapinka do otwierania? I jak są mocowane wszystkie listewki dookoła?

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-06-21 10:45:15 /


Uchylne raczej tylko, nie widziałem nigdy stałych.
Górna i przednia krawędź szyby ma przyklejone listwy metalowe, Zapinka do szyby jest mocowana również na klej, a do budy na śrubki.
Zawiasy w słupku B są dla mnie nadal trochę tajemnicą:) Powierzchnia do klejenia ich do szkła jest malutka...
Najpierw miałem niewklejone i po prostu szybę wciśniętą pomiędzy blaszki a uszczelkę, ale to nie zdało egzaminu - szyba wypadała, wtedy przykleiłem je do szyby i było już git, ale błędem było przyklejenie najpierw zapinki, a potem zawiasów. Lepiej zrobić to w odwrotnej kolejności, nie ma problemów z ew. naprężeniami.
No i polecam jakiś dobry klej UV do szkła, z gatunku takich do klejenia szklanych mebli itp. Przetestowałem Bisony, Wurthy i polski z allegro jest debeściak:)

JaMan Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-06-21 13:16:50 /


A jak to się jeszcze ma do osłony słupka chromowanej?

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-06-21 13:28:14 /


No widzisz, głupotę napisałem. od zewnątrz idąc jest blacha na słupku, potem szyba, potem zawiasy i uszczelka.

JaMan Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-06-21 14:58:03 /


Wygląda na to, że w dziobaku, jest mniej więcej tak samo, jak u mnie w Consulu. Czyli za zawiasy robią dwie śmiesznie małe, jak na wielkość szyby, blaszki. Są przyklejone w narożnikach od przodu szyby, a drugie ich końce są przykręcone do słupka. "Zawiasy" działają jedynie na zasadzie sprężystości tych blaszek. Na to przychodzi chromowana listewka zakrywająca cały ten patent.
Z tyłu zapinka również przyklejana do szyby (niestety :( bo czasem lubi sobie odpaść i się ciepło robi... ). W Granadzie MK1/Consulu dopiero po 75 zrobili tam ładnie otworek w szybie i spinka jest dużo pewniej przykręcana "guzikiem" od zewnętrznej strony.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-06-21 15:07:39 /


To nie wiem czy mój nie będzie pierwszy z nieuchylnymi tymi szybkami;-) A jeszcze? Na jakie blaszki są przykręcane te listwy (banany). Może ktoś podać wymiary. Ja rozumiem, że tam jest blaszka ze śrubką? U Jamana widać chyba jedną dziurką po to mocowanie.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-06-23 06:06:23 /


miałem podobny problem w przeszłości. Mój kochany wtedy Opel 2 drzwiowy został rozebrany do lakierowania. Kiedy przyszło składać okazało się, że brakuje zawiasów bocznych tylnych szybek uchylnych ? pomimo poszukiwań zawiasów nie odnaleziono. Nie wnikając jak to się stało, postanowiłem, że szybki będą teraz wstawione jako nieuchylne. I wtedy okazało się, że zawiasem są blaszki przymocowane do chromowych listewek szyby :)

zenonDWR / 2016-06-23 07:43:27 /


Listwy pod szybę są mocowane klipsami:) o takie jak na foto, kształt litery H z pypciem do wciśnięcia w budę.

Temat ciężki do znalezienia raczej, jak widać zrobiłem sobie model 3D i zabrałem się za wydruki, może skoro i ty potrzebujesz to dokończę i wydrukuję więcej? :)

JaMan Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-06-23 11:33:07 /


To nie lepiej blaszkę dać ze śrubką i nakrętkę od środka? Czy tak się tam nie da? Jaki wymiar tych dynksów?;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-06-23 11:41:49 /


Się nie da się. dwie warstwy blachy, musiałbyś otwór od środka zrobić rewizyjny:)

JaMan Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-06-23 12:16:44 /


Czemu nie;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-06-23 12:20:18 /


Moje listwy są na blaszki z gwintem wspawanym, dorobiłem sobie takie ze stali nierdzewnej na otwory w karoserii dałem masę uszczelniającą do uszczelek szyb i jest bajka.

nietykalny Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-06-24 23:05:54 /


Czyli da się przykręcić nakrętki od środka bez problemu? Ile tych dziurek jest oryginalnie?

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-06-25 06:11:00 /


Dziurki wykorzystać trzeba te od uchwytów plastikowych, ile ich jest to nie pamiętam a jeżeli są zaszpachlowane lub zaspawane wystarczy od tyłu sprawdzić i wszystko się wyjaśni.
Jak będzie trzeba to popstrykam coś na qpetach które czekają na remont.

nietykalny Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-06-26 11:32:06 /


No spoko, tylko podobno nie każda kuteta to miała? To może i śladu po dziurkach nie ma? Czy miały to wszystkie niezależnie od wersji? Dobra, pójdę do garażu i obadam;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-06-26 11:39:13 /