logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Szyby uchylne Capri MK III - ponownie

Szyby uchylne Capri MK III - ponownie

Z góry informuję, że wiem o tym, iż podobny temat był już tu wałkowany
( http://www.capri.pl/forum/3f4f30f37503c ), ale nie padły tam konkretne rozwiązania (po za jednym polegającym na odginaniu (?). szukałem. u mnie nie ma czego odginać). Chodzi o dorobienie ramki pod uszczelkę bocznych szyb uchylnych w miejsce klasycznych szyb wklejanych. Wiem, że Panowie Szajba (dorobił) i Jabol (miał z pociętej budy od 2,8i) uporali się z tym problemem. Może jednak komuś pozostały jakieś notatki, szablony, wymiary lub rysunki po tego rodzaju operacji. Chętnie odkupię ten patent (6-cio-pak ?). Próbowałem to zrobić sam, ale wiecie... po co wyważać otwarte drzwi? Tym bardziej, że sprawa jest dość precyzyjna. Na tyle aby w deszcz, czy w czasie mycia auta nie przechodzić "próby wody". Nadmienię, że mam cały zestaw instalacyjny: zawiasy (gumki) w słupkach, uszczelki (oryginalne), no i same szyby z klamkami.
Zbliża się PC2004, więc może to być doskonała okazja aby wymienić 6-cio-pak za wiedzę i doświadczenie. Z góry dziękuję za pomoc. Browar się chłodzi.

domin / 2004-07-01 12:24:05 /


mam taka jedna oryginalna blache
napisz mi maila na priva, odrysuje to na kartce i wysle

PS mogles kontynuowac tamten watek skoro go znalazles

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-01 13:34:22 /


Camaro ! Jesteś wielki. Już piszę maila do Ciebie.

P.S. Masz rację. Mogłem kontynuować tamten wątek.

domin / 2004-07-01 13:38:37 /


I jeszcze jedno: jaki browar preferujesz?

domin / 2004-07-01 13:50:43 /


hehe, nie jestem wybredny
wszystko oprocz karmi :)

a swoja droga jakbym dostal teraz wszystkie obiecane browarki to starczylo by na cale lato :)

postaram sie to szybko odrysowac

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-01 13:57:09 /


Czmaro. Jeszcze raz dzięki... i życzę upojnego lata.

domin / 2004-07-01 14:04:50 /


...No oczywiście, że Camaro, a nie "Czmaro".

domin / 2004-07-01 14:07:51 /


hmmmm.... ja tam lubie karmi - jak cos robie w gazazu a pozniej mam jezdzic to jest jedyne piwo :) po jakim mozna ganiac.

Jabol / 2004-07-01 14:17:49 /


Wiesz Jabol, z tego co słyszałem, to Camaro ostatnio więcej siedzi w garażu niż jeździ, tak więc nie musi się katować karmi. Słyszałem też, że niedługo proporcje garaż/jazda mają się u niego zmienić, tak więc zobaczymy...
Póki co, proponowany 6-cio-pak nie był wyrażony w walucie "Karmi".

Pozdrawiam.

domin / 2004-07-01 14:35:20 /


Odświeże troszkę temat. Mam ten sam dylemat co kolega powyzej, jeśli ktoś posiada szablon powyższych blaszek to będę wdzięczny za przesłanie. Oczywiście stawiam sześciopaczek przy pierwszej nadarzającej się okazji :).

Badyl Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-13 14:28:33 /


No to ja się również dołączę do prośby. Może mi ktoś podpowiedzieć jak te szybki zamontować? Może jakiś szablon? :)

Drugie pytanie to takie: na co trzeba uważać przy montażu? Są jakieś pułapki? Wiem, że to nie nagrzewnica ale zapytać nie szkodzi.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-15 19:55:49 /


Wklejam info z ogłoszeń:


Ja mam uchylne. Jak chcesz to sobie obczaj dokladnie na zywo, pomierzysz jak trza. ;)

Curtis [2009-04-25 20:46:35]

---------------------------------------------------------------------------------

Ale Ty masz Mk1, a ja Mk3. Nie wiem czy to takie same szybki... :/
Ktoś się orientuje? Shadow już mi wysłał fotki (dziękuję) i jutro będę rozkminiał jak to wygląda.

MILO [2009-04-25 23:50:41]

---------------------------------------------------------------------------------

moze joko ma jakies zdjecia :) a jego caprik teraz rozebrany wiec mozna lepsze porobic :)

Kohas 3M_U [2009-04-25 23:59:35]

---------------------------------------------------------------------------------

Może głupi jestem ale o spawaniu "jakiś" elementów nic nie wiem. Napewno trzeba wypiłować dwa podłużne otwory na słupkach w osadzić tam gume a z tyłu jest to przykręcone wajchą bezpośrednio do budy. Przynajmniej w dwójce.

garazowiec [2009-04-26 07:06:28]

---------------------------------------------------------------------------------

A w trójce jest w takim razie całkiem inaczej i bardzo do dupy. Muszą być dodatkowe ramki pomniejszające otwór :)

Mysza liil (EM) [2009-04-26 08:33:15]

---------------------------------------------------------------------------------

No co Ty mówisz Mysza.. :/ Przecież Mk2 i Mk3 ma te same wymiary budy, szyb itd. Różny jest przód i detale ale otwory szyb?
No kurde, co osoba to inna teoria.. :)

MILO [2009-04-26 10:46:24]

---------------------------------------------------------------------------------

ściągasz zewnętrzne osłonki słupków 'B' - ukazują się otwory na gumki będące zawiasami szybek.
odkręcasz wewnętrzną maskownice słupków 'C' ukazują się otwory na klamry/zatrzaski szybek, (maskownice trzeba przerobić albo założyć taka od uchylnych szybek).

nie wiem jak w mk2, ale w mk3 a kilka już miałem, wersje z uchylnymi szybkami maja otwór okienny pomniejszony o 'ramkę' do mocowania uszczelki. Ramkę tą należy pozyskać z innego capri, albo dociąć z arkusza blachy, odrysowując uprzednio wyjęta szybkę i uszczelkę.

Ramkę można wspawać albo przykręcić.

Po montażu szybek możemy cieszyć się zajebiście niefunkcjonalnymi szybkami, które zamknięte ciekną, a otwarte odpadają.

cOke [2009-04-26 11:36:27]

---------------------------------------------------------------------------------

Mysza dobrze prawi, na 100 % trzeba wspawać dodatkowe blachy. Mam szablon w skali 1:1 tych blach, ale u blacharza. Około środy mogę odebrać ten szablon, odrysować na karton i wysłać Ci pocztą.

Pozdrawiam.

Badyl [2009-04-26 11:37:38]

---------------------------------------------------------------------------------

Dzięki CoKE. Teraz już mam pewność. No, ja mam taki sajgon z szybkami, że i tak ciekną, więc nie będę bardziej narzekał a przynajmniej będę miał uchylne :) A postaram się je zrobić tak, żeby nic nie ciekło.

Badyl, chętnie skorzystam, dzięki z góry. A będziesz na SO? Bo coś mi się zdaje, że nie uda mi się wcześniej ich zrobić, więc odebrałbym to osobiście..

MILO [2009-04-26 11:51:02]

---------------------------------------------------------------------------------

PS. moje uchylne szybki w Mk2 nie ciekły - oprócz mniejszego otworu szyby (zmniejszała go taka dodatkowa blacha wsadzana w słupek ? albo i blachy nie było) innej uszczelki - to na tylnym słupku były 2 otwory z gwintem żeby dokręcić zawias ....

ogólnie zajebiście wentylują wnętrze i nie szumią aż tak bardzo ... fajna sprawa ...

Mike B4

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-26 15:42:37 /


Z racji pojawienia się nowego członka rodziny i nadmiaru nowych obowiązków, nie będe w tym roku na Spring - Open :(. W zamian mogę przekazać szablonik któremuś z chłopaków z Warszawy.

Badyl Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-04-26 17:22:30 /


To zrób to proszę i daj mi jakoś znać kto to będzie miał to go będę ścigał :) Z góry dziękuję.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-26 20:12:02 /


Oj szablon od razu :) Milo dodajesz po 1 cm na około i zakładasz uszczelkę. Przecież szybka dotyka uszczelki jak za duża pokrywka na garnek i tak wystaje poza uszczelkę to co Ty chcesz tam spasować na równo z obwodem szyby?? U mnie szyba poza obręb uszczelki wysteje jakieś 2-3 mm.

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-04-26 22:09:09 /


No racja Shadow, ale wykonując tą ramkę z blachy, kładziesz szablonik na w/w blachę odrysowujesz mazakiem, dobre nożyczki i po kłopocie :). A zdejmując wymiar z szyby masz powiększony wewnętrzny obwód. Zewnętrzny obwód powinien być dopasowany do nadwozia, więc znowu kombinacja. Szablon zrobił mi kiedyś Bartek Camaro z fabrycznej oryginalnej ramki, więc napewno będzie ok.

Badyl Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-04-26 22:26:22 /


Zobacz oryginał a precyzja że strzelać można ;)

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-04-26 22:55:52 /


Bon Jovi to wyreguluj :P
się da

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-04-28 22:40:41 /


Shadow kiedy lecisz na S.O.? Mógłbym Ci jutro podrzucić ten szablon dla Milo. Daj cynk jak coś!

Badyl Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-04-29 22:08:02 /


Badyl, jak ostatnio z nim gadałem to się wahał :/ Więc nie wiem czy pojedzie.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-30 11:03:08 /


Odgrzeje ta stara kotlete..
Planuje zamontowac tylne szyby uchylne do swego Capri.. Szyby, uszczelki oraz nowe gumowe "zawiasy" w slupku "B" juz mam.. Zostalo tylko zrobic ta dodatkowa ramke w nadwoziu. Moze ktos jeszcze ma trafarete i moglby zrobic skan lub rysunek z wymiarami? Bede bardzo wdzieczny :)

Arunas Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-01-14 15:56:01 /


Ja wycinałem do siebie N lat temu, ale na strychu chyba mi się coś walało z resztek tych wycinanek... Spróbuję zobaczyć czy znajdę.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-01-14 18:00:32 /


No to wracamy po latach... zachciało mi sie to uruchomić. Zapasowe oczywiscie głeboko zakopane, ale może ktos z Was ma pod ręką albo robił i pamięta?

Pytanie nr 1 jak gleboko powinna siedzieć szyba w metalowej ramce? Powinna dojsc do konca, czy ma byc jak na zdjeciu?

Wyglada na nieruszane, ale czy dobrze?

Wyglada na nieruszane, ale czy dobrze?




Pytanie 2, mocowanie do otwieracza, mam dwie roznej długosci sruby, pod nimi plastikowa podkladke, plastikowa tuleje w szybe i kolejna podkladke przy otwieraczu, czy tak ma byc? Na fiszkach to wgl. Inaczej jest rozrysowane, z szpilka i regulacja, nasi tu byli? Czy ford cos pozmieniał? ale jak byc powinno?
Nasi tu byli... ?

Nasi tu byli... ?



https://www.capri.pl/library/microfilms/capri2/A09.20

Pozdrawiam

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-04-20 13:50:34 /


u mnie ta szyba podobnie wygląda od góry, pewnie nie jest prosta i na środku się opiera,

zawias powinien mieć chyba gwintowany kołek od wewnątrz, z obu stron szyby plastik, na środku uszczelkę coś jak oring i z zewnątrz nakrętkę, ale może coś pozmieniali

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-04-21 01:20:15 /