logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Szyba w drzwiach bocznych-jak naprawic?

Szyba w drzwiach bocznych-jak naprawic?

W czasie jazdy do Miedzianej Malzonka moja zapragnela zaczerpnac swierzego powietrza i w celu tym otworzyla szybe pasazera.Potem gdy juz nalykala sie tlenu chciala ja zamknac przekrecila korbka (lub kurblą jak mawiaja niektorzy) i szyba wykonala przednim rogiem pad w przod. Po zatrzymaniuk sie, zdjeciu tapicerki z drzwi i przyjrzeniu sie zjawisku stwierdzilem: a. ze o dolu szyby jest listwa, "korytko" w ktore wchodza dwie "rolki" polaczone z mechanizmem rzeczonej kurbli b. z jednego z tych korytek (przedniego) wypadla "rolka" c. ze nie za bardzo ta rolka daje sie w warunkach polowych wsadzic na miejsce. W ramach doraznych dzialan udalo mi sie w jakis sposob zablokowac po podciagnieciu do gory szybe tak, zeby nie opadala, Zonie zabronilem dotykac kurbelki. Dzialania byly na tyle skuteczne ze szyba (tfu tfu) nie opada do dzis (nawet po pojezdzeniu na torze w Miedzianej). Dreczy mnie jednak niezmiernie pytanie- jak to naprawic, bo tego tematu jeszcze w Capri nie przerabialem.W zwiazku z tym zwracam sie do Szanownego grona o pouczenie jak sie zabrac do tematu.
Pozdrowienia

Yendrek Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-05 14:51:32 /


jak odkrecisz (badz roznitujesz) mechanizm podnoszenia od drzwi to rolka wejdzie bez problemu na miejsce,
albo odkrec ramke od drzwi, wtedy tez sie uda

pytanie tylko dlaczego wypadla, moze bylo to zle wyregulowane

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-05 14:56:53 /


Camaro- dzieki, sprobuje, zastanawiam sie tylko, czy wypadniecie rolki nie bylo spowodwane rozgieciem z nowosci wielkiej i braku rdzy "korytka". I jeszcze jedno (szczegolnie do segal- nie wiem dlaczego napisalem "swierze powietrze" sorry sam sie poprawiam "ŚWIEŻE powietrze"
Pozdrowienia

Yendrek Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-05 15:07:55 /


acha ijeszcze jedno- na czym polega regulacja (chcialbym sie dowiedziec zeby stwierdzic czy bylo zle czy dobrze wyregulowane)
Pozdrowienia

Yendrek Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-05 15:09:21 /


regulacja polega na:
1. ustawieniu ramki wzgledem drzwi i szyby
2. ustawienie mechanizmu podnoszenia, sruby maja "fasolki" i mozna je troche przesuwac

jesli prowadnica w szybie zardzewiala i rolka wypadla bokiem to poszukaj innej prowadnicy, czy innej szyby z prowadnica

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-05 15:17:50 /


mialem ten sam problem rolke oczyscilem prowadzice nasmarowalem i tez oczyscilem glowke do rolki na minimalna ilosc kleju skleilem nic dalej nie poprawialem i puki co dziala

Michal FAZI / 2004-07-05 23:53:09 /