logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Czy przy zdejmowaniu jednej głowicy konieczne jest odkręcenie kolektora dolotowego?

Czy przy zdejmowaniu jednej głowicy konieczne jest odkręcenie kolektora dolotowego?

Czy przy zdejmowaniu jednej głowicy konieczne jest odkręcenie kolektora ssącego(taka tam auminiowa bzdura pomiedzy głowicami)-oczywiście wiem że kolektor wydechowy zostanie wykręcony - czy ten manewr jest do przejścia i czy ktoś coś takiego robił. Proszę o szybka odpowiedz- i wszystkim za pomoc dziękuję.

Albi_Poznan / 2002-08-09 07:47:11 /


oczywiscie ze trzeba, ta uszczelka tez jest jednorazowa, oryginalu juz nie dostaniesz

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-08-09 09:54:05 /


NP. w Taurusie V6 nie trzeba bylo zrzucac odrazu calekgo kolektora, wystarczy go odkrecic. W Capri nie bedzie raczej tez takiego problemu moim zdaniem. A najwazniejsza uszczelka to i tak ta pod glowica. Czy od razu nowa uszczelke ssaca potrzeba.?? Mozna zaryzykowac z silikonem ale pod glowice radze nową.

Piotr / 2002-08-09 23:05:38 /


kiepski pomysł ze starą uszczelką... no chyba że komuś nie przeszkadza że gubi litr oleju na setke..........

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-08-12 09:08:07 /


A ktoredy gubi ten olej wtedy???

Czy w tej sytuacji moze to byc rowniez przyczyna mniejszego cisnienia oleju???

PiotrekT Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-08-12 13:44:59 /


mniejsze ciśnienie raczej nie.... olej gubi z przodu i z tyłu kolektora... są tam korkowe wkładki w uszczelce.... zdejmując głowice nigdy idealnie tak samo jej nie przykręcisz... a wystarczy parę setek przesunięcia i uszczelka która do tej pory trzymała bez zarzutu zaczyna zachowywać się jak durślak :)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-08-12 16:06:47 /


dziękuję - silnik skręcony i odpalony żadnych problemów ale chyba za słabo dokręciłem miskę olejową i mi pokapuje olej - JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ ZA POTRZEBNE INFORMACJE.

Albi_Poznan / 2002-09-08 08:48:15 /


to nie olej mi kapie tylko benzyna bo nie wymieniłem jeszcze przewodów paliwowych na dole koło silnika i ta benzyna miesz mi się z olejem i spapuje jako czarna maż

Albi_Poznan / 2002-09-25 13:16:46 /