logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Granada 2.8i Ghia - wydech

Granada 2.8i Ghia - wydech

Źle się dzieje w państwie duńskim :(
Po planowanych i nieplanowanych czynnościach remontowych nadszedł czas wymiany układu wydechowego, który niedawno zaczął się tego coraz głośniej domagać. I tutaj rozpoczął się dramat. Zaglądałem tam i uwdzie czego wynikiem jest posiadanie przezemnie takich części jak tłumik ostatni, rozprężniki i patrząc od przodu autka prawej rury łączącej kolektor z jednym z rozprężników. Horrorem uraczyła mnie lewa rura bo wykonane (przezemnie i nie tylko) telefony informują, że takowej nie ma w całej Polsce a Bosal przestał je produkować 2 lata temu.

Teraz uwaga, pytanie brzmi: Gdzie mogę w Krakowie dorobić za rozsądne pieniądze (urlop już tuż, tuż) takową rurę szybko i solidnie???

PS. Tak wiem, że to nie dział ogłoszeń ale może ktoś ma na zbyciu takie cudo lub wie gdzie można to od ręki zdobyć (liczy się tylko Kraków lub okolice) bo jestem cokolwiek zdesperowany.

Numer katalogowy tej rury to wg. Bosala 829-647 (rysunek niżej oznaczyłem ją strzałką i otoczką :) )

Farmaceuta Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-09 09:56:44 /


Spróbuj na Lindego 10 (naprzeciwko giełdy elektronicznej). Robiłem tam w grudniu 2003 wymianę całego wydechu akurat oprócz tej jednej rury, której poszukujesz, więc nie dam głowy, że będą ją mieli, ale szansa jest. No i to był to akurat Bosal.

Ile wynosi rozsądna cena to kwestia względna, ale ja zapłaciłem znacznie mniej niż się spodziewałem.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-09 13:54:31 /


Lewa rura pasuje od Sierry XR4i z motorem 2,8 - mam taka zalozona bez przerobki, nawet dlugosc OK, Prawa tez pasuje ale po delikatnej przerobce :-) Od sierry powinno sie latwiej znalesc niz do granady. Pozatym u nas mozna dostac tylko koszt takiej rury bosala to kolo 200 zlotych. Moze do sierry sa polskie podrobki?? W koncu to tylko kawalek rury...

Mysza liil (EM) / 2004-07-09 15:06:17 /