logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Kupię/sprzedam "gościnnie", czyli pchli targ na capri.pl

Kupię/sprzedam "gościnnie", czyli pchli targ na capri.pl

Cześć!

Do napisania tego wątku przymierzam się od dawna. Od jakiegoś czasu dział ogłoszeń zapełnia się "gościnnymi" ogłoszeniami, w których możemy znaleźć oferty sprzedaży zimowych dupowozów, motorów, rowerów, laptopów. Brakuje jeszcze wiertarek i usług gastronomicznych. Przelało mi się, jak zobaczyłem białe BMW w ogłoszeniu w stylu "a może sprzedam, a może nie, ale i tak nie mam czasu zrobić dobrych zdjęć". Dla mnie to jak powiedzieć osobie czytającej "mam Cię w dupie".

Nie twierdzę, że takie ogłoszenia nie związane stricte z naszymi starymi Fordami należy usunąć. Ale apeluję z tego miejsca o:
- umiar i rozsądek
- szacunek dla czytających te ogłoszenia
- kompletność w sensie opisu, zdjęć oraz ceny

Jeśli uważacie, że przesadzam, to proszę to powiedzieć w tym wątku. Wrócę wtedy do swojej jamki i więcej do tematu nie wrócę. Ale jeśli mam rację i kogoś też ta sprawa uwiera, to najwyższy czas uporządkować tę kwestię.

Pozdrawiam

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-01-27 15:18:33 /


Może zrobić kategorię 'gościnnie' która normalnie nie będzie wyświetlana w nowych ogłoszeniach tylko po jakimś tam odznaczeniu opcji na koncie użytkownika?

Dodatkowo można by zrobić wystawianie ogłoszeń dla osób z odpowiednim stażem i pełnymi danymi w profilu.

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-01-27 15:22:36 /


poczytac ogloszenia zawsze mozna, po co bardziej restrykcyjnie? w czym to przeszkadza?

Tom'ash Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-27 15:30:16 /


kategoria goscinnie wystarczy... widzac to nie musisz otwierac

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-27 15:32:55 /


i tylko dla zarejestrowanych klubowiczów żeby nie zrobiło się z tego allegro.

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-27 16:08:21 /


Niektórzy chodzą do kościoła.Zapewne nie w po to,aby oglądać sex show albo koncert Behemotha.Do klubu muzycznego nie idę aby słuchać hip hopu,techno ani innego badziewia.etc etc.To dobry pomysł z tymi ogłoszeniami skoro w bardziej cywilizowany sposób się nie da.Wtedy prznajmniej nie będzie mi to zaśmiecało treści która mnie interesuje.

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-27 16:28:33 /


gościnne mi nie przeszkadzają bo niejednokrotnie ktoś chce coś kupić innego niż Ford czy część do niego. lepiej kupić spośród znajomych niż na allegro.

co do sposobu wystawiania - zgadzam się całkowicie. niektórzy dają ogłoszenie ale własciwie to chyba nie chcą sprzedać. bo o wszystko trzeba się prosić - da zdjęcia na których nic nie widać, zero opisu przedmiotu i najlepiej domyśl się sam. a potem co poniektórzy wielce się oburzają na ilość głupich komentarzy. jest głupie ogłoszenie to są głupie komentarze.
jak chcę sprzedać to opiszę co i jak, zrobię choć dwa ale dokładne zdjęcia za dnia. wtedy to ma sens.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-01-27 17:31:46 /


Jako czesty wytworca produktow goscinnych mysle, ze w razie niklego zainteresowania czyms innym niz ford w opcji do 84 wystarczy nie otwierac ogloszenia zaczynajacego sie od "goscinnie" i problem znika. Ilosc wszystkich takich ogloszen nie jest porazajaca, a co za tym idzie znikaja w tlumie innych. Wystawiajac ogloszenia w tej kategori staram sie nie zaginac czasoprzestrzeni czyms bardzo glupim ,byc tanszy niz wiekszosc innych podobnych rzeczy gdzies wystawianych i nie przedluzac waznosci ogloszenia ponad 1 ture. Obecnie mam w goscinnych pontiaca i mysle, ze nie jest to strasznie obrazoburcza pozycja.

Classmobile / 2011-01-27 18:34:44 /


etam ... a co za problem, jeśli jest oznaczenie [gościnnie]. Ktoś tam potrzebuje dupowozu, inny motorka, ktoś chce o czymś powiadomić ... Ale wszystko w ramach kultury i wyczucia ... w gronie klubowym. Nie zauważyłem, aby to było jakieś zastraszające masowe zjawisko. Nie róbcie scen.

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-27 18:45:46 /


no wlasnie pozatym jakos tak sie sklada ze fordziarze maja podobne gusta zazwyczaj i jest np. grupa ludzikow co lubi dodatkowo motory wiec handel nimi wystepuje, jest grupa informatykow + skladaczy komputerow = jest handel takowymi. Jakby jakis oldfordowiec mial pizzerie w okolicy i gdyby mi sie tu zareklamowal np. ze zniżką 20% dla capri.pl tez bym nie mial nic przeciwko :P

Tom'ash Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-27 19:28:51 /


Apeluje o nie marudzenie i o nie szukanie dziury w całym :) i o miłą atmosferę też apeluje :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-27 19:41:07 /


Apeluje, bo za chwilę znowu gościnnie komputery powystawia ;-) Mi tam akurat nie przeszkadza. Kupiłem gościnną ścierę i cholernie żałuję, że ją popsułem i sprzedałem, bo nie ma takich na allegro. Komputer w sumie też bym kupił, gdyby była taka potrzeba.

radzieckii / 2011-01-27 20:03:15 /


ja działkę też kupiłem w sumie dzięki ogłoszeniu bo ktoś coś że znajomy, telefon, od słowa do słowa działka jest.

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-01-27 20:25:26 /


gdzie jest krzyż ??

Jarzab Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-01-27 20:33:21 /


[gościnnie] sprzedany, .... zanajomy znajomego... ;)

fordofil Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-27 20:41:04 /


Krzyż jest tutaj 52°52'45″N 16°00'30″E ;)

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-27 20:56:09 /


Ja tam np. ogłoszenia "gościnne" otwieram, a Taunus Mk3 4d nie...

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-01-27 21:28:29 /


za sałatą!!!!

ste-fun Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-27 21:38:48 /


hehehe

TATO KUPA !!!!

Jarzab Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-01-27 21:42:28 /


Apeluję o nie apelowanie :P

Mysza liil (EM) / 2011-01-28 08:24:35 /


No tak.
Cala dyskusja o to, czy ma być "gościnnie" czy też nie. A autorowi chyba chodziło o to, żeby po prostu wystawiający takie "gościnne" ogłoszenie przynajmniej jakieś minimalną chęć współpracy wykazał. A nie na zasadzie jakiegoś alledrogo "wrzucę zdjęcia robione przy świetle księżyca i może ktoś kupi, a jak nie, to i tak mam to w dupie". Albo " sąsiad dwie wioski dalej próbuje sprzedać poloneza i mu nie idzie to może wrzucę tutaj"

Czyli jak zwykle wielkie bicie piany nie na temat :(

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-01-28 08:28:53 /


No.. ale apelować można równie dobrze pod ogłoszeniem danego delikwenta, co skrzętnie wykorzystuje większość z nas :) Nie trzeba do tego forum.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-28 12:58:42 /


a jaka metoda glosowania wybrac metode glosowania.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-01-29 01:09:25 /


Nie wiem jak jest w tej chwili ale dla mnie zrozumiałe jest że wystawianie ogłoszeń jest tylko dla klubowiczów a najlepiej by było żeby nie dostępne było dla zarejestrowanych w ten sam dzień/tydzień. Można dodać antyspamową weryfikacje użytkownika przez administratora, zanim koleś zacznie wypisywać ogłoszenia i mieć podgląd w dane innych userów niech chwile poforumuje, posiada forda lub chęć jego posiadania chociaż. Nie wiem jak Wy ale ja dostaje masę spamu na maila w capri.pl (czasem nawet od siebie), na forum otrzymać wgląd dane usera to nie problem. Dla ogłoszeń dziwnych można zrobić dodatkową kategorię - jestem za. Kto chce mieć "czystą" treść ogłoszeń to sobie odznacza w profilu opcję "stay clear or sumfin" i mu się śmieci nie wyświetlają. Sorry classmobile ale moja czara goryczy sie przelała w Twoim ogłoszeniu "Kupie Z3" . Wiele widziałem ciekawostek w ogłoszeniach ale co tu dużo mówić ...to mnie rozjebało.

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-01-29 08:00:27 /


No i powiem ci teraz zaskakujaca dla ciebie rzecz. UDALO SIE, w co niemaly wklad mialo kilka osob z tej strony, za co wszystkim jeszcze raz dziekuje.

Classmobile / 2011-01-29 11:22:30 /


Nigdy nie twierdziłem że się nie uda, wystarczy wejść na allegro i wybrać z 70 oferowanych tam. Napewno któryś jest godny uwagi. Chodzi mi o to że mogłeś z równie dobrym skutkiem napisać ogłoszenie "Kupię krowę mleczną" i pewnie też byś kupił, nawet pewnie większe prawdopodobieństwo że ktoś z rodziny klubowicza ma, tylko po co pytac kiedy można kupić wszędzie. Brzmi bardziej jak kupuje krowę i wcale się nie chce chwalić. Ale to widocznie takie tylko moje odczucie, ot lubię się czasem przyczepić do słówek. Może też czasem drażni mnie pchli targ i jak by była taka opcja to bym ją wyłączył i nie czepiał się.

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-01-29 11:46:46 /


Ty w dalszym ciagu nic ale to nic nie chwytasz. Aby tym razem udalo ci sie to zrozumiec bedzie w punktach:
1:Obsluguje allegro i objezdzilem auta warte uwagi na nim wystawione
2:zniechecony poszukiwaniami tam dalem ogloszenie tu, bo "a noz widelec"
3:ogloszenie nie wisialo wiecej niz 1 ture
4:nikomu oprocz ciebie nie przeszkadzalo (byles jedynym typem, ktory wyrazil ta opinie)
5:mialem nie byc zlosliwy, ale wybacz - Ja w odroznieniu od ciebie nie chwale sie posiadanymi autami nie z tej bajki, a tym bardziej nie umieszczam w zakladce "samochody posiadane" "VW Gofr IV 1.6 Najs 1997" ha!!!

Classmobile / 2011-01-29 11:58:37 /


Aaaaa, i chcialem ci przypomniec na koniec, ze pod moim ogloszniem napisales "chyba sie nie spodziewasz kupic takiego auta przez ta strone", wiec teraz juz sie nie odzywaj.

Classmobile / 2011-01-29 12:00:57 /


Napisałem też że jak kupisz od kogoś z capri.pl bądź jego znajomego to czeka u mnie flaszka ale podziękowałeś więc trudno. To że ja sie tylko przyczepiłem (żartem zresztą) to nie znaczy że tylko mi sie nie podoba ogłoszenie. Temat rzeka na długie rozwarzania etyczno-telogiczno-porządkowe. Chyba ten wątek ma służyć temu by jakiś schemat porządku ogoszeń ustalić. A Gofr jako ciekawostka w moim profilu nikogo w oczy nie gryzie, informacja dla ciekawych że Cruiser na codzień buja sie plastikiem - co począć. Acha, i już sie nie odzywam :)

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-01-29 12:21:04 /


mnie gryzie :) Jakby to chociaz jedynka fajna byla albo 2 gti :P

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-29 15:47:29 /


Po co ci gti, jak ten jest "najs" . Dobra Kij z tym golfem, jesli komus bedzie zawadzac jakies moje ogloszenie, to dopisujcie prosze w komentarzach ze sie nie podoba, ale bez wycieczek osobistych.

Classmobile / 2011-01-29 18:33:00 /


jakos na forum explorera nikt nie robi tak duzego problemu ze wystawia sie przedmiory nie zwiazane z dana marka. Lepiej cos kupic od klubowicza niz z alledrogo.

MłodyFC Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-31 23:25:54 /


Ale to nie forum explorera.Ja też nikomu tego nie bronię,szczególnie starszym klubowiczom,ale czasami to jest przegięcie.Też to,może,kiedyś uczynię ale postaram się żeby to miało ręce i nogi, merytorycznie jak i fotograficznie:).Pozdr.

mroziu(zimny) Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-01 00:06:17 /


Gościnne to fajna rzecz, moim zdaniem. Wolę kupiić/sprzedać coś od fordziarzy niż handlarzy z allegro (chociaż jedno niekoniecznie wyklucza drugie).
A co do "samochodów posiadanych" to jakaś komedia jest. Czy jak mam MZtke w kartonach to się liczy, czy nie? A jak jeżdżę służbowym tico, to mam go wpisać?

Teraz ide pojeździć motorem.

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-01 08:39:46 /


Raul ja też mam MZ w kartonach. Wpisujemy ;-)

radzieckii / 2011-02-01 09:41:00 /


Dobra, to u mnie niedługo w opisie pojawi się prawdziwy klasyk: volvo 7000a ;)

Co do ogłoszeń gościnnych- mnie też jak najbardziej odpowiadają. Zawsze można coś taniej kupić od klubowicza, czy nawet zapłacić tyle samo, ale lepiej przecież dać zarobić/odrobić komuś z klubu...
Poza tym, trzeba przyznać, że czasem trafiają się naprawdę fajnie rzeczy ;D Drewniany rower to było mistrzostwo ;P

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-01 12:54:49 /


Nie samym starym fordem człowiek żyje, ja bym kupił i tonę pomidorów, byle oferta była atrakcyjna.

granadabus / 2011-02-01 13:15:06 /


Tak to prawda, lepiej kupować po znajomości mniejszej lub większej niż na ślepo z Allegro. W końcu przy tak dużej grupie ciekawych osobistości nie wiadomo jaka okazja się trafi, w końcu w tak licznym gronie może być po drodze i nie dotyczyć starych fordów.

Ja osobiście sobie chwale współprace poza oldfordową, parokrotnie ludzie mi tu bardzo pomogli.

SzooGun Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-01 13:44:24 /


Zgadzam sie z przedmowcami...gdyby Czorny na poczatku roku stwierdzil, ze moj problem, ktory mialem w Polsce nie byl zwiazany z oldfordem- moze nawet musialbym zostawic swoj samochod w PL.
Lepiej , ze wiecej laczy tutaj ludzi - niz dzieli :D

on_the_run Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-01 13:53:59 /