logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » Dyfer ze szperą do TC1 poraz n-ty

Dyfer ze szperą do TC1 poraz n-ty

Witam wszystkich!

Ponieważ chciałem zaadoptować dyfer od Sierry XR4x4 do TC1 mam kilka pytań.

1. Szukałem info na temat układu napędowego Sierra 4x4 ale jakoś niewiele znalazłem
oprócz strony

http://www.super7thheaven.co.uk/Sierra_Rear_Differential

jeśli ktoś z klubowiczów wie i może się podzielić wiedzą czy Ford Sierra XR4x4 2.8 skrzynia N9 z 1985 roku posiadał szperę i jaką - jakieś info na ten temat ? (podobno wszystkie 4x4 miały ale chcę się upewnić) będę bardzo wdzięczny za pomoc.

2. Ostatnio w czasie transportu wystąpił problem , gdy próbuje auto przepchnąć albo holować tylne kolo prawe stoi w miejscu nie można go ruszyć (trzy koła się kręcą jedno ciągnie po podłożu).
Dzieje się tak tylko gdy samochód stoi na 4 kołach , gdy unosiłem na lewarku pojedyńczo każde koło wszystkie koła się kreciły (hamulce nie trzymają, niestety nie byłem w stanie unieść całej osi żeby sprawdzić koła parami a było by to najlepsze wyjście),dodam tylko ze Ford jeździł do końca i potem trochę postał teraz nie odpala.

więc moje pytanie brzmi co się stało ?
Pozdr

MC75 Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-27 17:13:26 /


Coś zblokowało wał napędowy lub skrzynię.
Może woda zamarzła w skrzyni lub moście :)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-01-28 08:57:17 /


Obstawiam linkę ręcznego stojącą dęba w pancerzu. Jak podnosisz auto to się luzuje i można obrócić kołem, a jak opuszczasz to ugięcie zawieszenia powoduje napięcie linki i zaciągnięcie rękawa na tym kole :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-01-28 09:08:14 /


Wiem, że temat ciężki i lekko drętwy,

w każdym razie dzięki za podpowiedzi

nie jest to woda, ani linka.
(Na marginesie cieszę się, że Sierra ma na tył hydrauliczny ręczny na linkę.)

Prawda wyjdzie na jaw jak się położę pod auto zacznę grzebać i w końcu kompletny układ napędowy trafi na warsztat transplantacyjny.

MC75 Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-30 01:05:14 /


hydrauliczny na linkę?

Mysza liil (EM) / 2011-01-30 08:25:48 /


tak jak w 125p
znaczy pociągnięcie za linkę uruchamia hamulec tarczowy w tym sensie oczywiście

MC75 Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-01 02:04:35 /


fakt źle się wyraziłem,
powinno być po prostu ręczny tarczowy.
Jest to wciąż mechaniczny ręczny, we Fiacie dźwignia wyciska tłoczek,
jak jest w Sierrze jeszcze nie wiem, nie rozbierałem hamulców z zewnątrz wygląda podobnie.

MC75 Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-01 02:26:29 /