logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Przeszczep ?

Przeszczep ?

Witam
Czy może mi ktoś dokładnie powiedzieć co mam sprawdzać podczas kupna granady?
Mam okazję kupić tanio granadę z 80 roku ale jest full wypas, wnętrze , dzwi ghia po liftingu, światła karbowane, klima, itd.
Czy te wszystkie bajery pasują do granady z 80 roku ?
Bo wydaje mi się , że ona szczepiona jest.

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-14 20:46:08 /


no i co z tego, kupuj i nie martw sie

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-14 22:03:43 /


Powiem tak 95 % jest szczepionych.
Ale co ma do tego rok 80 ??????
Przecież w tedy także wychodiły takie wersje GHIA a jeśli chodzi o face lifting to może każdy sobie zrobić według upodobania .
Np niektórzy zakładają stare lampy i stare zderzki do nowszych granad aby im się bardziej podobały.
Więc sprawdz jak jest ogólnie zrobione pole numerowe jak wygląda dobrze to bierz i odjeżdżaj.
Ładne i zadbane GHIA-e to rarytas ale zalezy też za jakie pieniądze.!!!!!!!

CORONER Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-14 23:28:40 /


Jak ma karbowane lampy i jest z 80 roku, to już pierwszy sygnał, żeby być ostrożnym. Jeśli jeszcze lusterka ma nie na blasze drzwi, tylko w trójkącie między szybą a ramką - bardzo dobrze sprawdź. Na moje to przeszczep. Prawda - 95% jest szczepionych, ale da się znaleźć nie szczepione. Ja znalazłem... Co prawda L, ale jest w trakcie transformacji do Ghia...

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-15 07:42:49 /


przeszczep, przeszczep.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-15 10:11:50 /


nie rozumiem jak mozna tak publicznie pisac "95% jest przeszczepionych" - moze wydajmy oficjalne oswiadczenie? co?

Jabol / 2004-07-15 10:14:09 /


Dobrze sorki za tą wypowiedz.
Ujmę to tak. Przypuszczalnie tyle % samochodów jest szczepionych.
Ja tam na to specjanej uwagi nie zwracam.
Aby było auto do jazdy i dobrze zrobione.
I aby nie tak diametralnie nie było tego widać.
Tak więc wszystko ok.
Pozdrawiam.


A do Autora Wątku:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


!!!!!!!Jak jej nie chcesz to ja ją wezmę obojętnie jaką ma przeszłośc.!!!!!!!!!!

A jaka jest jej cena???????????????

CORONER Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-15 10:25:19 /


no ale bez przesady jak auto jest z 1980 ma długie zderzaki , lusterka w koncikach drzwi i nowa deske to odrazu widac ze szczep mozna coprawda robic facelifting w obie strony ale po co ?
pozatym zobacz gdzie ma numery czy pod maska czy kolo fotele pasazera

do 1981 roku byly pod maska potem kolo pasazera (chyba ze sie myle)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-15 10:34:12 /


granada miała od zawsze przy fotelu:)
no może oprócz MkI, ale tego nie wiem:(

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-15 10:46:25 /


To prawda, nie wiem jak mk1, ale mk2 ma zawsze przy fotelu. Ja tak mam w grani z 78 roku, a mam 100% nie bite.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-15 10:58:38 /


no to napewno taunusy mialy pod maska i kolo fotela :)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-15 11:06:00 /


ja mam granie "79" , Nk III :) i tez ma przy fotelu numery.

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-15 11:15:53 /


Taunusy dziobaki miały pod maską, taunus 2 przed liftingiem nie wiem - nie miałem, taunus 2 po liftingu miał koło fotela.
1979 mk3? No to nawet jakby była z 1976 to by miała koło fotela. Taki model.
;)

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-15 11:24:54 /


Byłem ją dzisiaj jeszcze raz obejrzeć.
Więc numery ma koło fotela i albo są dobrze zrobione albo faktycznie nie jest szczepiona. Byłem na kanale i nic tam nie znalazłem, tabliczki oryginał nie ruszane, gościu mówił, że przeżucił wszystko z granady 83r. Dzwi w środku pod tapicerką złotawe, a ona jest srebrna, także chyba były przekładane, deska ze wszystkim łącznie z kierownicą 83r. Także wygląda na to , że nie szczepiona, a gość przede mną też chyba jest zakochany w tych autach jak ja. Tak czy siak zabieram ją bo jest naprawdę zdrowa i kompletna, najwyżej zostanie mi na dawce organów.
Dzięki wszystkim za pomoc

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-15 11:51:21 /


Mam mały postulacik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Może byśmy nie nazywali tego "przeszczep" tylko "reinkarnacja"
Lepiej brzmi i inne całkiem są odrazu skojarzenia.
Pozdrawiam

CORONER Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-15 13:32:44 /


Np w ogłoszeniach:
"witam
mam do sprzedania już drugie wcielenie mojej wspaniałej granady. Silnik po remoncie - wymienione uszczelki, regeneracja głowicy, szlif cylindrów, wału i numerów..."
Hehe, ale pomysł dobry.
Znam nawet kilka świątyń buddyjskich, gdzie widziałem jak dokonuje się reinkarnacja ;)
Ok, kończę pieprzyć.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-15 13:44:23 /


niewiem czy smiac sie czy płakac

Michal FAZI / 2004-07-15 17:02:09 /


Zobacz na tylny pas od wewnątrz. Trzeba rżnąć żeby karbowane lampy władować w stary pas. Zobacz też na ograniczniki drzwi, bo przed FL miały ogranicznik w dolnym zawiasie, a po FL miały osobno pomiędzy zawiasami - trzeba by dospawać do słupków dodatkowy element. Może Mysza pamiętasz jeszcze jakieś myki wymagające preróbek pozostawiających ślady?

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-15 17:34:01 /


Na www.scorpioline.de jest dokładny opis co w którym roku się w grani zmieniło. Jak odpali się strona trza kliknąć u góry na Granada 78, Granada 82, a potem na Modellhistorie. W opisie dla Grani po lifcie, na ostatniej stronie jest tabelka z wszystkimi informacjami. Dla modelu przed liftingiem jest tylko opis w treści.
Różnice pomiędzy przedliftingową a poliftingową:
1) Zderzaki przed - krótkie, po - do nadkoli
2) Tylne światła przed - poziome, gładkie, po - karbowane
3) Kołki do zamykania drzwi przed - w podszybiu, po - przy klamkach
4) Awaryjne przed - na desce po prawej stronie kiery, po - na kolumnie kierownicy
5) Sygnał kalksonu przed - w dźwigni kierunkowskazów, po - w kierownicy
6) Zegary od prądu i oleju przed - na górze deski przy zegarach, po - między pokrętłem nawiewu a zapalniczką
7) Sówaki do nawiewu i ogrzewania przed - w poziomie, po w pionie
8) Drewno w bogatszych wersjach przed - całe parapety, po - tylko wstawki
9) Lusterka w Ghii przed - chromowane, po - plastikowe
10) Wersje z klimą mają zielone pole zimnego powietrza na sówaku i wciskane pokrętło od obrotów dmuchawy, bez klimy niebieskie pole i niewciskane pkrętło
11) Dinks do sterowania el. lusterkami przed - na desce rozdzielczej, po - w drzwiach
Więcej nie pamiętamm i nie zauważyłem :)

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-15 18:29:07 /


tak, ale to wszystko można przełożyć dowolnie bez żadnych śladów. Mi chodziło o roboty takie jak przeróbka otworów na żarówki tylnych lamp, dospawanie mocowania i wzmocnienia do poFL ogranicznika drzwi. Drzwi przedFL mają przykręcane zawiasy, a poFL mają spawane więc przełożenie zawiasu z ogranicznikiem nie wchodzi w grę. Trzeba dospawać jakieś mocowanie do niego i to solidne żeby słupek nie popękał. Myyyysza? Pamiętasz coś jeszcze?????

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-15 19:07:58 /


Hmm... Stary model ma lusterka montowane na drzwiach, a nowy przy szybie. Żeby to zamienić trzeba by przekładać drzwi. Co by trza było pociąć to nie wiem :( Jeszcze :)))

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-15 19:20:54 /


Lusterka to żaden problem. Nowe pasują do starych drzwi. Większy problem stanowią wewnętrzne klamki(są w zupełnie innych miejscach),otwoty na głośniki i cała tapicerka. Klamki zewnętrzne choć na oko wyglądają identycznie ,również do wersji po liftingu nie pasują(trzeba ciąć kawałek blachy pod klamką).

woz Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-16 14:27:28 /


Glownie zawiasy ma inne, zamki ma calkiem inne i tego nie da sie przerobic bez zostawienia sladow. W slupkach przednich i tylnych sa inne zatrzaski zamkow. Lusterka mozna zalozyc od nowej do starej ale razem z szybą i ramką/prowadnicą. Tylny pas trzeba ciac pod lampy jak juz ktos slusznie zauwazyl. Pozatym gola buda nie ma wiekszych roznic. Co innego gadzety - listewki chromowane na slupki, boczki plastykowe zewnetrzne i wewnetrzne tylnych slupkow, instalacja elektryczna, deska, drzwi (zamki zewnetrzne i wewnetrzne, nawet kaseta klamki nie pasuje), przednia szyba wraz z uszczelka jest inna, tylna rowniez, pasuja tylko w komplecie, bo nowsza ma grubsza uszczelke a tym samym mniejsza szybe, szyby drzwi przednich sa sciete w nowszej z racji umiejscowienia lusterka, szyby tylne drzwiowe maja w innym miejscu uchwyt do wciagarki (nie dotyczy elektrycznych), inne siedzenia, inne materialy, inna kolumna kierownicza i kierownica/stacyjka/przelaczniki. Wszystkiego nie sposob opisac :-)

Mysza liil (EM) / 2004-07-19 12:17:04 /