logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Rejestracja Auta z zaległym Oc

Rejestracja Auta z zaległym Oc

Witam , wiem z forum ze Kupione auto z zaległym Oc musze w ten sam dzien ubezpieczyc i wypowiedziec stare Oc ... a co z Rejestracja ? musze go w ten sam dzien zarejestrowac i isc dopiero do ubezpieczalni ? zeby zarejestrowac musi byc przegląd ... i co to wszystko w jedynm dniu trzeba ? aaaa i jeszcze nie wiem czy własciciel poprzedni znajdzie mi poprzednie ubezpieczenie ... jezeli nie znajdzie to jak mam go wypowiedziec ? gdy tylko ubezpiecze w tym samym dniu a jego nie ubezp. nie zgłosze to cos się stanie ?

GreGor1988 Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-07 23:42:37 /


Temat już był już do jasnej cholery miliard razy omawiany.
Ten do zamknięcia, a ty do wyszukiwarki.
Bez odbioru.

Konar / 2011-02-07 23:46:29 /


Po pierwsze primo....było,było,było.
Odpowiedź brzmi.
Musisz ubezpieczyć w dniu zakupu,zarejestrować "musisz" do 30 dni po zakupie.

bon / 2011-02-07 23:47:36 /


wiem ze było ... ale nie moge doczytac co gdy nie zgłosze starego ubezpieczenia ?

GreGor1988 Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-08 00:05:30 /


a gdybym dał opinie historycznego samochodu to tez musze w dniu kupna Oc opłacic ?

GreGor1988 Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-08 00:07:56 /


a co Ciebie obchodzi zaległe OC ? nie było to wykupujesz w tym samym dniu na siebie i poprzedni właściciel Ciebie nic nie obchodzi.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-08 00:08:10 /


Musze tak wykombinowac zeby kosztował mnie jak najmniej ... na czas remontu , ale nie wiem czy odrazu jak kupie to moge załatwic z rzeczoznawca ta opinie histor. czy musze koniecznie opłacic i dopiero pozniej ta opinia ?

GreGor1988 Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-08 00:10:30 /


Dogadaj się ze sprzedającym na wpisanie daty w umowie sprzedaży np. 3 tyg w przód. W czasie tych 3 tygodni załatwisz opinię (nie musisz być właścicielem auta, możesz być tylko "zlecającym" - jeśli niech, niech ktoś sprostuje) i jak przyjdzie data spisana na umowie - wypowiadasz OC w oparciu o umowę sprzedaży. Ale skoro coś piszesz o zaległym - tzn auto ma OC, czy nie? Jak nie - to opcja powyżej opisana, ale nic nie musisz wypowiadać, choć najlepiej i tak się przejść do ubezpieczalni, gdzie ost było ubezpieczone i się upewnić, że np umowa nie była z automatu wznowiona.

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-08 00:16:14 /


auto nie ma Oc od 2 Lat

GreGor1988 Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-08 00:22:58 /


Czyli tak : załatwiam opinie rzeczoznawcy ... z datą wcześniejsza niz umowa ? później jak się dowiem w ogóle gdzie to było opłacone ide tam z umową kupna i wypowiadam ? a później musze isc do swojej ubezpieczalni i zgłosic ze samochod historyczny i wstrzymuje Oc ? czy nigdzie nie ide ? tylko odrazu rejestruje go ... aaa zeby go zarejestrować muszę mieć przegląd gdy będzie miał tą opinie ?

GreGor1988 Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-08 00:27:49 /


Ty czytasz w ogole to co do Ciebie piszą? Stare OC Cie nie obchodzi...

Konar / 2011-02-08 00:30:12 /


Jeśli nie było płacone dwa lata -- to umowa się nie przedłużyła - nie ma czego wypowiadać .... Już to gdzieś Ci tłumaczyliśmy - nie powtarzajmy tego samego milion razy.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-08 00:51:44 /


I jeszcze :

(nie musisz być właścicielem auta, możesz być tylko "zlecającym" - jeśli niech, niech ktoś sprostuje)

- zgadza się - nie musisz być właścicielem ... możesz zrobić opinię na czyjeś auto.




i jak przyjdzie data spisana na umowie - wypowiadasz OC w oparciu o umowę sprzedaży

- tak się nie da bez numeru starej polisy ... jeśli nie było opłaty przez 2 lata to i tak jest nieważna bo się nie przedłużyła z automatu.



"a później musze isc do swojej ubezpieczalni i zgłosic ze samochod historyczny i wstrzymuje Oc ? czy nigdzie nie ide ? tylko odrazu rejestruje go ... aaa zeby go zarejestrować muszę mieć przegląd gdy będzie miał tą opinie ?"

- i tutaj jest zonk , ponieważ jak zawrzesz OC - to bez opinii możesz je zawrzeć tylko na 12 miesięcy i nie da się go "wstrzymać" , musisz zapłacić za cały rok...

Nie zarejestrujesz bez przeglądu -- ale z opinią zawrzesz sobie dużo taniej OC ważne na miesiąc zamiast rok, które gdy tylko się skończy to się nie przedłuża. Odrazu koszt opinii się zwraca z różnicy za OC miesiąc / rok....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-08 01:06:44 /


Wątek jest zamknięty, brak możliwości jego kontynuacji.