logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Problem z automatem

Problem z automatem

Sluchajcie mam problem z automatem(skrzynia automatyczna).Jak troche pojezdze i podczas jadzy chamuje to slychac jak cos cholernie trze(tak jakby tarly o siebie kola zebate)podczas postoju jezeli wrzuce D to jest to samo tylko troche ciszej i nie za kazdym razem.Moze byc za malo oleju w skrzyni lub silniku?za pomoc z gory dziekuje.

Abe(ejb) / 2004-07-16 22:27:28 /


Jak bys miał mało oleju to niechciała by skrzynia ćiagnąć lub dopiero przy wyrzszych obrotach nagle by zrywało (mało oleju=małe ciśnienie) może to któreś z łozysk ??

kokon / 2004-07-17 17:05:05 /


Jestes pewny ze to lozysko czy tylko sie domyslasz.Musze wiedziec na 100%.POzdro

Abe(ejb) / 2004-07-17 22:38:31 /


No wlaśnie co do łożyska to niejestem pewien :/ (przykro mi ale nic więcej na dzień dzisiejszy ci niepomoge) Pozdrawiam

kokon / 2004-07-18 08:42:08 /


Moim zdaniem gdyby to bylo lozysko to tarcie bylo by slychac przez caly czas... Moga to byc zuzyte tarczki ale co do tego tez nie jestem pewnien. Najlepiej podjechac do kogos kto sie zajmuje automatami "na codzien". Wtedy Ci powinien powiedziec dokladnie co to jest i ewentualnie jaka cena za naprawe. Mam znajomego od automatow. Moge sie zapytac i jak dowiem sie czegos konkretnego to napisze.
Pozdro

mike_82 Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-18 10:52:30 /


obstawiam bańkę konwertera :)) acz zdiagnozowanie automatu tylko na podstawie 2 zdaniowego opisu jest raczej niemożliwe :) więc najlepiej bedzie jak udasz się do kogoś kto zajmuje się automatami i osłucha pacjęta..

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-18 12:46:57 /


To co jest w koncu z tym olejem?? Sprawdzales poziom czy nie?? Podam przepis:na cieplym oleju w skrzyni(przejedz pare kilometrow)zatrzymujesz sie i na wlaczonym silniku sprawdzasz stan oleju...a najlepiej wejdz na strone www.automat.pl, tam Ci odpowiedza.

cubestone Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-18 13:17:44 /


Stan oleju jest OK.Zauwarzylem jeszcze jedno ze gdy cofam nie ma tego efektu i na zimnym silniku tez sie nic nie dzieje dopiero jak sie nagrzeje i mocno(w miare)przychamuje to wtedy trze raz glosniej raz ciszej.Moze to cos trzec o kolo zamachowe?Jeszczejedno jak z N wrzucam na D to tauniak mi sam rusza.Wiecie jak to sie reguluje.Prubowalem ta linka co idzie do gaznika ale to nie to.Dzieki za pomoc i za stronke zaraz postaram sie czegos dowiedziec.Pozdro

Abe(ejb) / 2004-07-18 22:05:38 /


każdy automat rusza w momęcie wżucenia na D.. jeśli "ciągnie" zbyt mocno to można jedynie obniżyć nieco obroty silnika, ale powtażam że jest to zupełnie normalny objaw!!

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-18 23:32:29 /


Oki dzieki.ZA niskie tez nie moga byc bo bedzie gasnac:).

Abe(ejb) / 2004-07-19 00:05:04 /