logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Konserwacja Profili - Mike Sander's - Czym nakładać

Konserwacja Profili - Mike Sander's - Czym nakładać

Temat wątku mówi sam za siebie. Próbowałem trzema różnymi pistoletami do konserwacji, które sobie świetnie radziły np. z fluidolem na gorąco - wszystkie szlag trafił.

Na ebay są pistolety Mike Sander's po 100 Euro (sic!)

Czym nakładać wosk Mike Sanders w naszych warunkach, ewentualnie czym różni się taki pistolet Mike Sander's za 100 Euro od takiego za 10 Euro? :)

PS. Może ktoś ma takie narzędzie do pożyczenia (Bełchatów / Warszawa)?

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-03-10 10:14:02 /


Ja mam pistolet i wypożyczam :-)

Różni się od zwykłego "termosem" jako zbiornik (aby wosk nie zastygał zbyt szybko) i dodatkowym powietrzem doprowadzonym do zbiornika a pchającym wosk do wężyka.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-03-10 12:27:22 /


dobrze wiedzieć B4 :D

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-03-10 12:46:12 /


Szuakj pistoletow "Druckbecherpistolen" (ja mam np. http://www.korrosionsschutz-depot.de/shop_xtc/product_info.php?info=p733_Hohlraum-Druckbecherpistolen-Set--KSD-Big-Ben-.html ) a nie "Saugbecherpistolen".

MikeSanders musi byc wtlaczany do weza a nie zasysany. I to jest ta roznica pomiedzy oboma typami pistoletow i podanymi przez ciebie cenami...

Ni zapomnij o porzadnej dyszy rozpylajacej! Zaoszczedzisz sporo wosku. http://www.korrosionsschutz-depot.de/shop_xtc/product_info.php?info=p49_Hohlraumsonde-70-cm-lang.html

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-03-10 12:59:07 /


Właśnie ten pistolet z linków Bartka posiadam :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-03-10 13:44:45 /


A testował ktoś z was pistolet CHS-21
http://www.chs.net.pl/pistolet_lakierniczy_CHS-21Z
Jak by to sie spisywało z woskiem jak by mu jakoś o izolować termicznie zbiornik zeby ciepła nie tracił ?

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-03-10 14:01:20 /


Ja tylko dodam, że próbowałem wszelkimi możliwymi "domowymi" sposobami obejść konieczność zakupu tego pistoletu. Skonstruowałem nawet puszkę przykręcana do pistoletu, do której wlewałem rozgrzanego Mike'a. Działało to przez pierwsze chwile kiedy preparat był jeszcze bardzo rzadki. Skończyło się to wszystko małym poparzeniem siebie i dziadka, który mi pomagał.
Taka mała przestroga.

marcinho Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-03-11 22:04:25 /


ja też zanim użyłem pistoletu od Mike trochu się namęczyłem bez efektu
bez odpowiedniego pistoletu niema szans tego rozpylić przez rurkę do profili

Hubert_M Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-03-12 17:39:47 /


No to ja jakiś dziwny jestem widocznie bo;
1. Konserwowałem tym już dwa razy zwykłym pistoletem do wosku
2. Po pierwszej nieudanej próbie kiedy to termoplastyczny wężyk szlak trafił założyłem wężyk gumowy

Nie gotowałem tego wosku do temp. wrzenia więc może nic więcej się nie potopiło. Całą pracę wykonałem w grubych rękawicach zabezpieczających przed oparzeniem i oczywiście w okularach.
Wszystko po tej drobnej modyfikacji pistoletu szło pięknie i gładko i w sumie nie wiem o co to halo;D

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-03-14 21:20:10 /


nie mów że robiłeś to pistoletem który zasysa ze zbiornika i jeszcze przeszło to przez rurkę do profili... bo i tak nie uwierzę...:p

Hubert_M Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-03-15 10:54:14 /


gdzie nabede taki wosk?

tajmus / 2011-06-14 17:39:08 /


u Mike'a :-P

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-06-14 19:11:40 /


Sandersa;P

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-06-15 00:45:01 /


J uzywam takiego :) nawet wosk leci jak strzala ale ja konserwacje podgrzewam w pojemniki a potem gore dokrecam i lece... bo pojemnik jest do tego przystosowany :)

Cena ok 550 zlkomplet dla zainteresowanych

Pozdr
http://www.app.com.pl/products/?grid=24&gridn=3&prid=401

dragalus2580 / 2011-07-05 22:30:33 /