logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » Transit '83 2.0 OHV - wyiana skrzyni czterobiegowej

Transit '83 2.0 OHV - wyiana skrzyni czterobiegowej

Uszanowanie forumowiczom,

Mam na imie Gabriel i jestem tutaj nowy.
Posiadam Transita MK2 '83, 2.0 OHV ze skrzynia czterobiegowa.

Czy ktos może mi rozjasnić w głowie nastepujace problemy:
- czy jest mozliwa zmiana manualnej czworki na automat (jaki ? czy C3)
- podobno była wersja Transita z automatem,
- czy jest mozliwa zmiana manualnej czwórki na skrzynie pieciobiegowa (jaką ?)
- czy 78KM 2.0 OHV to jest to samo co ponadstukonne dwulitrowe Pinto ze Sierry,
tylko w wersji LP ?


Na razie tyle pytań.
Jestem na etapie grzebania za materiałami w sieci, znalazłem dziś manual do Transita - pełnia szcześcia.

Pozdrowienia

GG

Gabriel / 2004-07-25 20:28:30 /


napewno ohv a nie OHC ??

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-25 20:30:13 /


Sorry, literówka :-(

Oczywiście, że OHC, mam w końcu pasek rozrządu.
Właściwie to szkoda, że silnik nie popychaczowy, tylko taki "nowoczesny", hehe ;-)


GG

Gabriel / 2004-07-25 20:42:01 /


Pasek czy łancuch mniejszy problem - wiele OHCów ma także łańcuch, a Pomylonez OHV ma przecież pasek. Co więcej każdy OHC jest jednoczesnie OHV, albowiem nikt jeszcze nie zbudował dolnozaworowego motoru z górnym wałkiem :).
Ale odpowiadając na pytania: był Transit '83 z automatem, można przełożyc na 5-biegówkę, jest to Pinto, tylko odprężony i z innym wałkiem.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-25 21:42:38 /


I jeszcze jedna odpowiedź: skrzynię C3 da się wsadzić, bo znam taką przeróbkę z widzenia. Chociaż nie jestem pewny na 100%, czy będzie pasować do silnika, bo w samochodzie, o którym piszę, wymieniali też silnik. Ale na 90% mogę napisać, że się da.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-26 16:11:39 /