logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Tulejki aparatu zapłonowego - kto to dorobi?

Tulejki aparatu zapłonowego - kto to dorobi?

Witam,

wczoraj wymieniłęm u siebie aparat zapłonowy (silnik 2.0 ohc), ponieważ w starym wyrobiły się tulejki.
Kiedyś jak miałem aparat przerywaczowy też padły mi tulejki. Problem w tym że w sklepach nie mają tego do tych aparatów - do Poloneza, malucha, Żuka da radę dostać - chciałem dorobić u tokarza, to oczywiście standartowe wymówki:"kupa roboty" i "brak wolnych terminów" albo moje ulubione: "nie bawimy się w takie pierdoły".

Czy ktoś z szanownych Forumowiczów ma możliwość zdobycia takich tulejek lub zna zakład który to dorobi?

Pytam, bo prędzej czy później używki w dobrym stanie się skończą.....

BARTEK#1925 Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-05-21 12:33:12 /


wyślij mi to to ci zrobię

boncky Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-05-21 13:28:46 /


Tez moge dorobic. Tylko fajnie by znac nominalny wymiar z pasowaniem;)

PieM Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-05-21 13:39:03 /


Hehe... znam ten ból :)
Albo taki tekst:

- Panie! To kupa roboty. Maszyna trza przestrajać,czasu nad tym schodzi a piniędzy żadnych. No bo ile ja panu moge za to powiedzieć ?
- No masz pan tam jakiś cennik godzinowy i od tego bedziemy sie liczyć. No nie ?
- Ej... Bo to sie tak wydaje ze to ot tak...
- No to powiedz pan że nie umiesz i tyle.
- Co !? To se sam zrób jak żeś taki chojrok !!!
- Do widzenia :)

Jakoś tak to wyglądało :)
Dlatego w ubiegłym tygodniu kupiłem sobie okazyjnie starego ale nie używanego OUSa i se bede robił bom jest chojrok :)

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-05-21 14:30:34 /


Jak już zrobisz dobre to chętnie kupię na zapas :)
Jeżeli ktoś ma wzorzec - parametry nominalne takich tulejek - i może dorobić chętnie nabędę na zapas więcej.

BARTEK#1925 Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-05-21 17:40:43 /


Odkopię, niedługo zabieram się za próbe regeneracji jednego z moich aparatów.
Po rozebraniu okazało się że tulejka rozrusznika - ta gruba - pasuje z lekkim luzem, po rozwierceniu korpusu i wbiciu powinno być w sam raz.
Postaram się to ogarnąć, jak coś to dam znać.

BARTEK#1925 Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-12-20 14:37:49 /