logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » sklepy,warsztaty,fachowcy » elektromechanika

elektromechanika

Witam
Po latach marzeń kupiłem w końcu Capri... do małego remontu. Pewnie będę potrzebował waszej pomocy dosyć często, jednak dziś... proszę o pomoc w poniżej przedstawionej sprawie.
Mam silnik od skorupy 2,4 EFI, który niestety został włożony tam bez pompy paliwowej(zintegrowana z bakiem w skorupie) i bez komputera. Caprik chodzi tylko na gazie a komputer i wiązki w większości kompletne mam osobno. Myślę o tym i sam nie wiem co powinienem teraz zrobić aby było najtaniej i najlepiej. Przeprabiać na gaźnik, wymienić silnik, czy może znajdzie się mechanik który założy komputer (podobno niezbędny -silnik krokowy itp...itd...) i wszystkie wiązki, założy odpowienią pompę i uruchomi ten silnik na beznynie.

Pozdrawiam i oczekuję popdpowiedzi i pomocy.

PS. Kolegów traktujących forum jako czat i okazję do unaoczniania swoich frustarcji proszę o darowanie mi tego i od razu informuję, że na pewno macie rację.

słowik142 / 2004-07-29 12:25:53 /


jeśli masz kompletną wiązkę to nic tylko zakładać wtrysk i śmigać na benzynce i na gazie.. będzie to rozwiązanie najpewniejsze i najtańsze :)

pompa nie musi być orginalna od scorpio.. może być zewnętrzna pompa od innego auta.. ja mam pompe od opla omegi.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-29 14:20:08 /


Pędzących własnie do sklepów informuje ze do omegi były rózne pompy, wewnetrze i zewnetrze w zależności od rocznika i silnika ;)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-29 20:22:06 /


:) włąśąnie niedodwałem.. pompa zewnętrzna od jakiejś 2,0 rocznika nie wiem :) sprawuje się świetnie..

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-30 00:30:29 /


:) to nie bede pisac ze w kombiakach byla inna ;) ale ogolnie ważna jest wydajność, cisnienie z jaka dana pompa pracuje oraz to wymagane przez wtrysk.

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-30 01:48:06 /


Od Vectry A 2.0 pasuje bez problemu. Ogólnie wydajnościowo podejdzia od każdego samochodu na pełnej szprycy. Jednopunktowe mają troche niższe ciśnienie.
Pozdrawiam!!!

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-30 07:39:46 /


Dzięki za poradę, poszukam w takim razie odpowiedniej pompy i zajmę się poszukiwanie elektromechanika który nie przestraszy się wiązek i instalacji na izolacje. Jeżeli możecie mi polecić warsztat z okolic 3miasta to poproszę.

Pozdrawiam
PS. Trójkątowi oczywiście gratuluję

słowik142 / 2004-07-30 10:05:01 /


Od np scorpio 2.0EFI 88 rok tez jest zwnetrzna wiec po co od łopla ;D

Mysza liil (EM) / 2004-07-30 10:22:43 /


łod łopla bo taka akurat była :)) z regóły nie patrzę od czego jest dana część tylko czy pasuje :))

do wtrysku 2,4 -2,9 można zapiąć każdą pompe z wielopunktowego wtrysku.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-30 10:44:32 /