logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » kłopoty z grandą

kłopoty z grandą

od niedawna jestem prawie szczęśliwym posiadaczem granady kombi ghia do tej pory były same taunusy i sierry i dlatego nie mam za bardzo pojęcia jeszcze o elektryce w tym samochodzie i mam takie pytanie gdzie i czy znajdują sie w granadzie jeszcze jakies przekaźniki oprócz tych umieszczonych pod maską w skrzynce bo doszukałem sie juz skrzynki z bezpiecznikami wewnatrz auta nad nogami pasażera i czy moze ktos z was ma schemat instalacji elektrycznej do granady bo mam małe kłopoty z którymi staram sie samemu poradzić na razie ze średnimi rezultatami pozdrawiam wszystkich

michałP / 2004-08-02 19:44:14 /


Jeżeli masz taką po 82 roku, to są jeszcze przekaźniki nad schowkiem. A mówiąc konkretnie po prawej stronie auta w niszy między wewnętrzną stroną deski a krawędzią schowka po zamknięciu:))
Miłego szukania:)

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-02 19:54:24 /


przejrzyj ogłoszenia Trzypiona. tam jest coś, co ci pomoże.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-02 20:26:52 /


sorki ale o jakie ogłoszenia ci chodzi??

michałP / 2004-08-02 21:45:25 /


znajdujesz sobie w dziale "klub" gościa, o którym pisałem, wchodzisz sobie w jego profil, patzysz sobie na jego ogłoszenia i widzisz np. to ogłoszenie: http://www.capri.pl/services/ad.php?id=40602b03ce683

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-02 21:55:13 /


Ta skrzynka bezpiecnikow wewnatrz auta jest od obslugi "wypasu" czyli elektryczne szyby, siedzenia, centralny zamek, podgrzewane fotele i jeszcze 2 od czegos tam. Przekazniki obok niej to: zolty-czasowy wylacznik lampki, czarny duzy z dwiema kostkami- sterownik zamka centralnego, blaszany przekazniczek - uniemozliwia otwarcie elektryczne bagaznika przyciskiem z wewnatrz w czasie pracy silnika (podlaczony pod kontrolke ladowania). Z lewej strony auta w tym samym miejscu tez jest jeden przekaznik- odcina rozrusznik gdy dzwignia automatu jest w innym polozeniu niz P lub N. 2.8i ma tam takze impulsator i przekaznik pompy paliwa.
W skrzynce pod maska masz cztery blaszane przekazniczki od klaksonu, halogenow i swiatel, oraz: zcerwony- czasowka wycieraczek, czarny- przerywacz kierunkowskazow, niebieski - przekaznik pompy spryskiwaczy reflektorow.

Mysza liil (EM) / 2004-08-03 09:53:43 /


wielkie dzieki mysza to mi było bardzo potrzebne

michałP / 2004-08-05 07:29:02 /


Poszukaj na e-donkey tez sa pdfy tej ksiazki i nie plac za złodziejstwo hihihi ;-)

Zoltan / 2004-08-05 18:01:44 /


A swoja drogą to ja tez mam Granade ghia 2.8i karawan i z elektryka bede musial sobie poradzic tez tymbardziej ze u mnie jacys zdolni przerabiali ja zeby byla "lepsza" dzieki czemu mam peczki dodatkowych kabli, poucinane kable, dodatkowe poprzepalane bezpieczniki ogolnie do zrobienia jeszcze raz - przynajmniej czesc

Pozdrawiam

Zoltan / 2004-08-05 18:05:10 /