logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Zżera rdza

Zżera rdza

Witam. Jakiś czas temu zauważyłem, że na podłodze przed przednimi siedzeniami jest mokry dywanik. Na początku to olałem ale niestety wilgoć nie znikła. Kilka dni temu rozbebeszyłem tapicerkę, wyjąłem wykładzinę i moim oczom ukazał się straszny widok.
Po pierwsze mam całkiem spore dziury w podłodze.
Po drugie okładziny tłumiące są całkowicie przegniłe i rozpadają sie w rękach. Suszę je trzeci dzień i nic.
Po trzecie mam pozaklejane wszystkie okrągłe dziury ( w progach itp.) czarną taśmą. Tak ma być? Czy może ktoś mądry kiedyś je zakleił i przez to wilgoć się zbiera?
I pytanie ostatnie: jak zdemontować konsolę środkową żeby nic nie uszkodzić? Odkręciłem dwie śrubki po bokach i coś trzyma pod zegarkiem; nie chcę urwać.
Jednak jeszcze jedno: jest coś co powinienem wiedzieć chcąc zdemontować resztę tapicerki i deskę?
Pozdrawiam, buziaki.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-03 23:46:50 /


>Po pierwsze mam całkiem spore dziury w podłodze.
zdaża się to w tak wiekowych autach :))

>Po trzecie mam pozaklejane wszystkie okrągłe dziury ( w progach itp.) czarną taśmą.
zakleja się je ze względu na hałas.. i raczej wpływu nie mają na wilgoś w środku.. poprostu skąś woda dostaje się na dywanik.. albo przez dzióry w podłodze.. albo gdzieś górą.. i w jednym i w drugim porzypadku trzeba nieszczelnosci namierzyć i zaspawać bądź zakleić jeśli są bardzo niewielkie...


>Odkręciłem dwie śrubki po bokach i coś trzyma pod zegarkiem;
trzyma bo pod zegarkiem jest śruba:) wyciągnij zegarek. odkręć srubę i konsola zejdzie bez problemu.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-03 23:54:17 /


pod zegarkiem są dwie śruby :P
zegarek możesz wydłubać podwadzając czarną, plastikową ramkę płaskim wkrętakiem.

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-04 08:39:25 /


Te zaklejone dziury w progach to zależy w którym miejscu i jakiej wielkości, bo to może być np. odwodnienie od szyberdachu. Masz szyberdach?

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-04 16:52:26 /


FORD nie używał czrnej taśmy do dziur klejenia, otwory są właśnie do odprowadzania wilgoci tak jak np w bagażniku,a trzymać może linka od szybkościomierza, lub poprostu czegoś nie odkręciłeś. pozdrawiam

andrzejS / 2004-08-04 19:15:41 /


to ciekawe kto mi we wszystkich moich geniach ponaklejał tyle czrnej taśmy na otworki w progach wewnętrznych i nie tylko?

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-04 22:43:16 /


Dzięki, szyberdachu nie mam, a co do spawania to podłoga i progi na pewno zrobię wkrótce, a jak Bóg da to może cała blachara od razu??? Ściskam.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-04 23:14:33 /


Nie moge zrozumieć jak lekko tu opisano demontaż zegarka! Toż to nastręczyło mi najwięcej problemów a przy rozbiórce mojego Capri!!Nie wiem jak w innych modelach konsoli ale ta z podłokietnikiem to cholery można dostać jak sie nie wie...Z przodu przed konsolką trzeba rozmontować wykładzine podłogową wsadzić od tamtej strony rękę i nacisnąć taką sprężystą blaszke zabezpieczającą która jest przytwierdzona do zegarka z tyłu i dopiero on wyjdzie.W przeciwnym razie nie ma dostępu do śrób mocujących ramkę zegarka pod którą są 2 śruby mocujące konsole do tunelu w przedniej jej części.Co ja się nagłowiłem przy tym...:)

Trophy Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-06 00:46:54 /


U mnie w taunusie miałem taki sam problem, znaczy woda na dywaniku pasażera. Okazało się że mam podziurawione nadkole.Radze sprawdzić. Sprawdż też miejsce w którym łączy się podszybie z błotnikiem, tam też miałem szpary. Cieło pod boczkiem więc ciężko było dojść skąd a po demontażu ukazał sie straszny widok...:) Powodzenia.Pozdrawiam

Krayczek Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-12 18:17:11 /