logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Usuwanie pyłu i brudu klocków hamulcowych z felg i kołpaków.

Usuwanie pyłu i brudu klocków hamulcowych z felg i kołpaków.

Szukalem szukalem i nie moglem znalesc nic na forum. Chodzi mi o jakis srodek, specyfik, metode na usuniecie mocno zastanego brudu z klockow hamulcowych z felg i kołpaków, jest tego tak grubo jakby nigdy nie bylo czyszczone ;) nie chce drapac bo porysuje lakier, nitro i extrakcyjna nie daja nic, pastą tempo to pewnie musialbym z tydzien trzec, wiec potrzebuje czegos skutecznego szybkiego i najlepiej taniego :)
Dla utrudnienia felgi maja mase zakamarkow skad tez pasuje to usunac.

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-06-15 20:43:46 /


ja swoje brudne felgi potraktowałem cilit bang - zeszło ładnie. ale trzeba spryskac i zaraz szorować bo inaczej plamy zostaną. czyściłem szczotką

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-06-15 20:56:07 /


Szczotka i Cif :/ inaczej u mnie nie puściło...

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-06-15 20:59:07 /


http://www.slideshare.net/k2compl/k2-akra-pyn-do-mycia-silnikw-i-czci

Polecam domył 30 letni silnik w kilka minut, felgi też ładnie odświeża, nie uszkadza części gumowych i plastikowych.

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-06-15 20:59:49 /


Spryskac Tenzi Truck Clean (czysty koncentrat, bez rozcienczania) i przeleciec myjka cisnieniowa najlepiej cieplowodna. W razie potrzeby powtorzyc.

Hektor / 2011-06-15 21:01:26 /


Też stosuję Akrę K2, świetny środek, ale on raczej radzi sobie z tluszczem i tym podobnymi zanieczyszczeniami, jak byl już większy nagar to albo długie, naprawdę długie moczenie i samo schodzi, albo najpierw mechanicznie, a pozostalości Akrą.
Osadów z hamulców nie próbowałem i średni mi się wydaję żeby na to było dobra, ale........... kto wie. (Ten kto spróbuje)

Killer vel M-maniac Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-06-15 22:25:55 /


Normalne środki do mycia alufelg dają sobie dobrze rade ..... miałem juz kilka różnych firm i wszystkie myją rewelacyjnie .... mozna poszczotkować i należy po 2-3 minutach zmyć wodą ....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-06-15 22:33:37 /


Karcher ma skuteczny środek do mycia felg (Symbol producenta: 6.295-376.0). Spryskujesz czekasz parę minut i spłukujesz. Działa bardzo dobrze.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-06-15 23:54:43 /


Akra k2 felgi też ładnie domywa, sprawdzone.
Spryskujemy, czekamy minutkę i zmywamy silnym strumieniem wody.

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-06-16 00:19:41 /


Najlepszy jest ALUX STRONG z Tenzi tylko radzę rękawiczki założyć:)

majkel1993 / 2011-06-16 00:35:17 /


udalem sie do sklepu chemicznego i zakupilem srodek do czyszczenia mocno kwasny "moje auto" szkoda tylko ze nie napisali na opakowaniu "nie uzywac w pomieszczeniach zamknietych" bo takiego kopa siarkowego ma ze masakra :D ale syf drze okrutnie wrecz płatami odrywa :] tak ze polecic moge bardzo :]

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-06-16 15:15:44 /


Tylko przy takim "kwasie" trzeba uważać na plastiki i gumy.

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-06-16 15:53:58 /