logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » weteran powyżej 25 lat vs. uznaniowa zniżka 50% za OC w PZU...

weteran powyżej 25 lat vs. uznaniowa zniżka 50% za OC w PZU...

Na waszym forum dowiedziałem się że za moją furę - pierwsza rejestracja lipiec 1978 rok, przysługuje mi zniżka 50% za weterana szos. Obliczyłem że moje autko przekroczyło 25 lat już dobry rok temu, w PZU (<-dziadowo) powiedzieli mi że faktycznie mam rację że przysługuje mi taka zniżka, ale jest ona typu uznaniowego(???) co oznacza że nie jest dawana automatycznie ale na wyraźna prośbę klienta (???). Na szczęśćie niedawno płaciłem drugą ratę OC, więc przynajmniej oddali mi część nadpłaconej składki za następne pół roku. Trochę sie zniesmaczyłem tym że przez ostatni rok przepłaciłem skałdkę za OC o 50%, dodatkowo ubezpieczam samochód u znajomego agenta i nawet on mnie nie poinformował że coś takiego mi przysługuje, pewnie by miał mniejszą prowizję za mnie ;( ale na szczęście dzięki kolesiom z tego forum mam o 140 pln w kieszeni wiecej ;)

krecikson / 2004-08-06 11:24:05 /


" ...na wyraźna prośbę klienta ..."
he he he, dobry żart. Powiedziałem w PZU że auto ma wicej niż 25 lat i sympatyczna pani powiedziała że z tego tytułu przysługuje mi 50% zniżki na OC i wypisała umowe na odpowiednio niższą kwotę....

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-06 11:28:55 /


a jak sie to ma gdy wlasciciel smaochodu ma 50% znizek juz za kontynuacjei bezszkodowa jazde i posiada kilka smaochodow powyzej 25 lat ?

DeMaDeS / 2004-08-06 11:43:19 /


A nie potrzeba do tego zółtych tablic?? Myslalem ze to tylko dotyczy pojazdów zabytkowych ?! Pzdr

ziutoon / 2004-08-06 11:59:11 /


Z tego co sie orientuję to suma zniżek może wynosić max 70%...... PZU

Guti_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-06 11:59:12 /


nalezy rozróżnić pojęcie "pojazd zabytkowy" i "weteran szos".
Ten pierwszy musi spełniać wymagania stawiane autom które mają miec żółte tablice (o ile sie nei myle to: conajmniej 25 lat, od 15 lat nie produkowany model i jakiś tam (wysoki)stopień oryginalności), ten drugi (o którym mowa w tym wątku) musi mieć tylko więcej niż 25 lat i generalnie ta zniżka obowiązuje tylko w PZU

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-06 12:11:34 /


No i oczywiście trzeba byc członkiem oragnizacji typu PZMot lub coś w tym stylu i tutaj zaczyna się dopiero uznaniowość .

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-06 12:44:05 /


Nie trzeba. Niektórzy agenci i przedstawiciele PZU tak mówią, ale zgodnie z wewnętrznymi przepisami PZU jest to nieprawidłowe. Wystarczy sam wiek pojazdu. Było to już wałkowane.
Albo zerknijcie tu:
http://www.okrutny.pulsnet.pl/index.php?module=ContentExpress&func=display&ceid=4

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-06 13:00:14 /


dziś ubezpieczałem fure i wyglada to tak jeżeli ktoś ma np 65% zniżek za kontynuacje i 50% (liczy sie wiek i nie ma dyskusji) za wetertana szos .......to napijerw przypuścmy sumę 2000 zł roczego ubezpieczniea dziela na połowe czyli 50%............to mamy 1000zł a następnie jest brana zniżka właściciela pojazdu czyli zostaje 450zł

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-06 13:10:31 /


" ...na wyraźna prośbę klienta ..." znaczy trzeba samemu iść i samamu się przypomnieć że się przysługuje zniżka, on sami jej nie dadzą, amoje auto ma zwykłe tablice, nie jest zabytkowe ;)

krecikson / 2004-08-06 13:52:47 /


To nie tak. Zniżka wynosi maksimum 75% nawet, jeśli masz weterana i komplet zniżek. Tak mi tłumaczono i tak mam obliczoną zniżkę, dzięki której płacę 412 zł rocznie za 2,0. O szczegółach proszę rozmawiać z jakimś agentem.

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-06 13:58:39 /


Krecikson. Czytaj uważnie. Weteran to nie zabytek na żółtych tablicach. Mkozlowsk powyżej podał ci linka z wyjaśnieniami. Nic się od tego czasu nie zmieniło. Jeśli się przypomnisz w PZU to ci dadzą zniżkę na weterana. Jeśli nie, to z reguły "zapominają". Przecież to normalna polityka. Choć ostatnio okazało się, że rok temu naliczyli mi stawkę za silnik poniżej 2L i teraz, gdy naliczyli poprawnie to pani w okienku stwierdziła z uśmiechem, że pewnie miałem promocję i nie muszę nic dopłacać. No bo i za co?

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-06 14:03:33 /


Ramboost 75% ? gdzie wedłóg prawnika oraz agneta PZU w jednej osobie nalicznie zniżek (czyli ich np dodawanie) jest tak jak wyżej napisałem !! Poprostu wychodzi na to samo bo ja place coś koło tego i było to naliczane norlamnie a nie 75 % zniżek!!!

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-06 14:55:28 /


Tak na marginesie to już było.......

Wszystko dokładnie wytłumaczone

http://www.capri.pl/forum/3e3adc8cc2166#3f211d86f3762

Guti_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-06 15:02:36 /


Chodziło mi o to, że nigdy stawka do zapłacenia nie zejdzie poniżej 25% stawki wyjściowej. Obojętnie, jakie będziesz miał kosmiczne zniżki. Idę się pakować do Gryźlin...

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-06 15:16:04 /


Zniżka za weterana szos a za pojazd zabytkowy to dwie różne sprawy. Zniżka za pojazd zabytkowy jest udzielane na pojazd z żółtymi tablicami, których uzyskanie poprzedzone jest wycenami biegłych itp. Zniżka za weterana szos wynosi do 50%. Podkreślam wyraz "do". Czyli faktycznie jej wysokość jest uzależniona od podejścia pracownika i ogólnie przyjętych zasad panujących w danej placówce. Trzeba pamiętać, że kwota do zapłaty nie może być niższa niż 30% stawki wyjściowej.

Bialy MKIII / 2004-08-06 20:35:28 /


"Czytaj uważnie. Weteran to nie zabytek na żółtych tablicach." - Ramboost a gdzie pisałem że jest??? to ty czytaj uważnie!!!

krecikson / 2004-08-09 08:13:53 /


dokładnie, temat weterana szos był tu już opisywany, nie chodziło mi o to żeby znów rozpoczynać dyskusję o tym tylko żeby przypomnieć ludziom, żeby nie dali się naciągnąć tak jak ja gdzie przez rok nie wiedziałem że taka zniżka mi przysługuje i płaciłem normalnie ubezpieczenie, a że nie wiedziałem że takie coś jest dlatego nie szukałem niczego na ten temat a o zniżce na weterana dowiedziałem się przypadkiem na tym forum ;)

krecikson / 2004-08-09 08:20:11 /


Krecikson. Tu:
" ...na wyraźna prośbę klienta ..." znaczy trzeba samemu iść i samamu się przypomnieć że się przysługuje zniżka, on sami jej nie dadzą, amoje auto ma zwykłe tablice, nie jest zabytkowe ;)
Z tego wynikało to, co napisałem prędzej. Ale nieważne.


Natomiast co do zniżki na weterana; jakie DO 50%. Całe 50%, a nie DO 50%. Jeśli tak by było to zawsze znalazło by się jakieś ale uniemożliwiające danie pełnych 50%.

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-09 09:09:24 /


Ramboost uwierz mi, że zniżka jest 'DO 50%' a nie '50%'. Zniżka jest uznaniowa. Howgh!

Bialy MKIII / 2004-08-12 18:47:32 /


Bardzo przepraszam, będę upierdliwie upierał się przy swoim. Minutę temu skończyłem rozmowę z bardzo miłą panią z PZU, która trzy razy uprzejmie mnie informowała, że zniżka "na weterana", czyli samochód 25-letni ZAWSZE wynosi 50% i do tego można doliczyć część zniżek przysługujących z tytułu bezszkodowej jazdy i wieku. Maksymalna zniżka może wynosić 70% stawki podstawowej. Od pojemności 2,0 wyliczyła mi:
1450 - 70% (mam inne zniżki)= 435. Jeżeli płacę jednorazowo to odejmują jeszcze 5% = 413,25. Dane z Bydgoszczy.

Howgh!

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-13 11:07:34 /


50% a nie do 50% plus zniżki i żniżki przy jednorazowej wpłacie...
A panii każda mówi co innego, przerabiam własnie to i 50 procent si należy jak w morde...

BABALOO Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-13 16:53:48 /


jak masz już max zniżek (bezszkodowość i te sprawy) to niczego nie zyskasz.

ale jak masz do zapłaty 130 % albo 100 % podstawy to po zniżce "weteran szos" 80 % lub 50 % już robi wrażenie :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-15 01:52:36 /