logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Boczki drzwi , wygięte od wilgoci ? jak naprawic

Boczki drzwi , wygięte od wilgoci ? jak naprawic

Witam . . . chciałem kupic drugie , ale raczej nie dostane nigdzie takich ... wiec pytanie czy jest jakis sposób zeby naprawic te boczki ? są wygiete i nawet jak naciągne na drzwi to wracają z powrotem i są takie jak na foto ... :(

kiedys czytałem gdzies na forum cos o tym ale nie moge teraz znalezc ...

GreGor1988 Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-07-23 11:56:32 /


O ile na zewnątrz jakoś wyglądają to możesz spróbować żywicą ,ewentualnie żywicą z włóknem.Ja swoje tak zrobiłem.Najgorzej jest zrobić przy uszczelce do szyby.

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-07-23 14:55:43 /


ale co ? wysmarowac zywicą ? nałozyc na drzwi tak jak mają byc i zostawic zeby wyschło na drzwiach tak ?? duzo tej zywicy trzeba nałozyc ? czy tylko tak aby była ?

Może ma ktos jakis inny sposób ?

GreGor1988 Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-07-23 20:56:51 /


Dość mocno są wygięte, więc lepiej chyba parą najpierw, a potem ewentualnie poprawki żywicą. Musisz jakieś urządzenie produkujące parę skombinować i zrobić, aby były lekko miękkie (ale bez przesady). Jak odpowiednio je naprostujesz to takie wilgotne zakładasz na drzwi. Jak wyschną to powinny być ok. Ewentualne poprawki i usztywnienie robisz już żywicą. Polecam jeszcze rolkę foli stretch - zakładasz boczek od żywicy na drzwi i jazda strechem dookoła przez otwartą szybę.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-07-23 21:02:20 /


Ja uzywam czegos takiego do nawilzenia:
http://allegro.pl/parownica-do-usuwania-tapet-challenge-2000w-z123-i1727887975.html
+ owiniecie napietym stretchem i zostawienie na ostrym sloncu do wyschniecia, w razie braku slonca mozna posilkowac sie farelka.

Hektor / 2011-07-23 21:28:13 /


acha ;) dzieki wielkie ... bo z materiałem nic sie nie stanie raczej od zaparowania ? a gdybym nagią najpierw na drzwi , trzymał to i zrobił parą i tak zostawił ? tez chyba bedzie ok ... ?

GreGor1988 Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-07-23 23:23:56 /


Najpierw musisz delikatnie zmiękczyć to tworzywo z którego są drzwi zrobione. Łatwiej będzie to zrobić jednak od wewnątrz. Tylko nie przesadź, żeby boczki Ci się nie rozpadły.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-07-24 08:16:44 /