logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Jak sprawdzić jaką mam uszczelkę do szyby?

Jak sprawdzić jaką mam uszczelkę do szyby?

Znalazłem w gratach uszczelkę do przedniej szyby. Obecnie mam założoną uszczelkę z klinem (którego zresztą brak) więc po lekturze starszych postów wnioskuję że mam mniejszą szybę (52.5 cm wysokości). Czy sensownym jest mierzenie uszczelki leżącej luzem na podłodze, bo chciałbym sie dowiedzić czy będzie pasowała do mojej szybki.

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-09 11:33:48 /


sa 2 rodzaje szyby- mała i duza
do małej szyby masz szeroka uszczelke - ta z klinem
do duzej szyby masz mała uszczelke - te bez klina

wiedzac jaka masz szybe łatwo dojdziesz jakiej uszczelki potrzebujesz.
pozdro

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-09 12:04:39 /


cOke chyba jesteś niedospany po Gryźlinach :)
napisałem że wiem jaką mam szybę i napisałem też że mam uszczelkę. Potrzeba mi tylko info jak sprawdzić czy ta uszczelka będzie pasowała do mojej szybki (bez wyjmowania szyby, bo słyszałem ze to dość ryzykowna operacja)

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-09 12:07:22 /


czytaj, czytaj, do małej szyby pasuje tylko uszczelka z klinem
do duzej szyby tylko uszczelka bez klina, nie mozna wymieszac zestawów.
jezeli teraz masz szybe + uszczelke z klinem, to nastepna uszczelka tez musi miec klin(a), itd.

wyjmowanie szyby przedniej jest dosc prosta operacja, tzn jezeli nie było dzwona i oblachowanie wokoło jest ok, nie ma naprezeń itp.
1. odrecamy deske (cała)
2. sprawdzamy czy mamy dobre dojscie do całej uszczelki od srodka, jezezli nie odkrecamy co potrzeba.
3. delikatnie podwazamy uszczelke na całym obwodzie (od srodka), tak aby odkleic uszczelke od karoserii
4. podwarazmy uszczelke jak wyzej tylko delikatnie ja wypychajac w góre-przod (uszczelke podnosimy tak coby widziec ta blaszke na której uszczelka siedzi , i tak przytrzymac).
5. przydatna jest pomoc 2 osoby która przytrzyma 'odwinieta' uszczelke, a my w tym czasie 'odwijamy' ja dalej, po chwili mozna uszczelke wywijac za 'rant'.
6. po dojechanu do rak trzymajacego uszczelke, szyba delikatnie sama wysuwa sie z cała uszczelka na zewnatrz

testowane 2 razy na uszczelce bez klina, bez strat.

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-09 12:38:01 /


hmmm Coke, cos mi sie tu nie zgadza

uszczelki z klinem byly tylko w Mk1 i Mk2
w Mk1 byl cienki klin, w Mk2 szeroki
w Mk3 do 8.81r byla ta sama szyba co w Mk2 ale uszczelka nie miala juz klina
pozniej szyba sie zwiekszyla a uszczelka zmniejszyla
czyli byly:
-uszczelka z klinem - gruba
-uszczelka bez klina - gruba
-uszczelka bez klina - cienka

te dwie ostatnie sa ciezkie do odroznienia

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-09 13:00:30 /


Nie jestem biegły w temacie , ale prawdopodobnie zdarzało sie ze pierwsze MK2-ki miały cienkie kliny jak w MK1

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-09 13:08:24 /


bardzo mozliwe, z tego co mi wiadomo, to zakazdym razem gdy ktos zmieniał szybe, wyskakiwał ten sam problem - stara uszczelka + nowa szyba , stąd moje słowa ze guza szyba do uszczelki bez klina, mała do klinowej.

pstrykne fotke uszczelki bez klina + zmierze szybke mozna by zrobic porzadne zestawienie szyb wraz z uszczelkami i rozwiac sytuacje.
pozdro

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-09 13:15:34 /


to zadam pytanie z mojego pierwszego posta ...
czy można zmierzyć jakoś uszczelke leżącą sobie luzem na podłodze? Czy to będzie na tyle miarodajne żebym mógł stwierdzić czy podejdzie do mojej szybki?

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-09 13:16:31 /


Nie jestem pewien na 100 procent, ale słyszałem kiedyś że uszczelki bez klina można rozróżnić po tej powierzczni, co jest na zewnątrz samochodu. Jedna jest dosyć płaska, a druga tworzy sporo odstający wał wokół szyby. Nie wiem tylko która jest która, ale możesz porównać wygląd tej co masz luzem z tą na samochodzie.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-09 13:56:04 /


http://www.capri.pl/forum/3ec49f222ec3d
Tu masz wymiary szyb.
Do mniejszej szyby uszczelka z klinem, do większej bez klina.

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-09 14:39:01 /


Szajba, nie tak
juz napisalem wyzej

a wg tych wymiarow w linku jest 1cm roznicy, spotykalem sie z szybami ktore maja 3mm roznicy
jak zakladalem szybe u siebie to mialem ten sam problem, obdzwonilem roznych ludzi zeby pomierzyli szyby jakie maja luzem i wyniki byly rozne
oprocz oryginalnych szyb sa podrobki ktore maja tez minimalnie inny wymiar
byly szyby hartowane i laminowane - byc moze tez odrobine sie roznia

jeszcze raz, sa dwa rodzaje uszczelek bez klina, roznia sie prawdopodobnie o 3mm czyli 1,5mm na strone ciezko to zauwazyc na oko, maja jednak nieco inny wyglad zewnetrzny i inne odplywy na dole, jedna ma dziurki a druga podluzny otwor

trzeba by zrobic akcje "uszczelka" :) , niech kazdy kto ma uszczelke bez klina ktora sie do niczego nie nadaje, rozetnie ja i pomierzy dokladnie przekroj profilu, zrobcie chociaz jakies szkice, fotke i podeslijcie mi to przerysuje w komputerze i porownam

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-09 15:02:45 /


#1# #2#

otwory w uszczece w rogu - 2 owalne groszki

szerokosc szyby na srodku ~533mm

uszczelka bez klina
z takimi wymiarami i uszczelka mam jeszcze 1 zestaw, a predzej miałem jeszcze 1
tak ze w sumie 3 szyby+3uszczelki wymiary takie same, uszczelki takie same.

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-09 18:51:31 /


eghh skleroza..

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-09 18:53:13 /


fotka nr 1 i 2 to uszczelka ktora mam obecnie (i ktora chcialbym wymienic
)





fotka nr 3 i 4 to uszczelka ktora chcialbym zalozyc .....

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-10 08:02:37 /


no więc sprawa się powoli klaruje (a przynajmniej taką mam nadzieję)
poprosiłem cOke'a żeby zmierzył swoją uszczelkę i wyszło mu:
szerokość 27 mm, głębokość na jaką szyba wchodzi w uszczelkę - 12 mm

potem chwyciłem za suwmiarkę i zaatakowałem swoją uszczelkę, wyniki to:
szerokość 31 mm, głębokość na jaką wchodzi szyba w uszczelkę - 10 mm

Teraz pytanie: czy jeśli do cOke'owej uszczelki podchodzi duża szyba (533mm "wzrostu") to do mojej podejdzie mała szyba (525mm "wzrostu")?
Jakia jest szansa że tak właśnie jest?

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-27 15:51:35 /


Chciałbym bezpiecznie włożyć szybę do capri, i stąd mam pytanie jak to zrobić bezpiecznie bez strat może jest na to jakiś sprawdzony patent??

KAMEL Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-04-01 10:30:56 /


rozumiem ze chodzi o przednia?
jedynie sznurek
najlepiej jesli nie masz deski rozdzielczej, latwiej ja zdjac niz meczyc sie z wkladaniem szyby nie majac dojscia do dolnej krawedzi

zalatw sobie najlepiej srodek do zmiekczania uszczelek, pytaj w "autoszybach"
zakladasz uszczelke na szybe, wkladasz sliski sznurek (kabel) do kanalu, ukladasz szybe na miejscu, delikatnie wciskasz i powoli wyciagasz sznurek od wewnatrz, tak zeby uszczelka zachodzila na rant

z przednia jest troche zabawy, tylna to chwila roboty

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-04-01 11:43:15 /


Wielkie dzięki Camaro chodzi o przednią szybę tylną mam klejoną i ją też będę wklejał.

KAMEL Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-04-01 12:09:14 /


Odgrzewam stary wątek.

Spotkał się ktoś z czymś takim:
Mam szybę 535 wysokości (z tego co się orientuję to jest ta większa) i przed remontem siadziała w budzie na uszczelce z klinem oto dowód:




I co Wy na to??

Ligacz 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-17 14:49:54 /


Dobrze, że odgrzałeś ten wątek.
Skoro, jak napisano wyżej, szyba starsza to ta mniejsza, czyli 52cm wysokości, to jakim cudem do ewidentnie starszej uszczelki z klinem pasowała większa szyba 53cm, czyli niby ta nowsza?
Może uda nam się to w końcu ustalić:
szyby starsze, sprzed '81 - wysokość mniejsza ~52cm,
szyba nowsza, po '81 - wysokość większa ~53cm.
Czy może jednak na odwrót, co sugerowałby przypadek Ligacza?

Sergio Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-26 20:22:12 /


Sam sobie po części odpowiem na to pytanie.
Nowa szyba może weszła do produkcji w '81, ale jeszcze w samochodach z '82 montowane były również te starsze szyby. Żeby było jeszcze ciekawiej, trafiłem na człowieka od szyb, który sprowadził w przeszłości kilka do Capri i pamięta, że w wersji 2.8 było coś inaczej niż w pozostałych, tylko już nie pamięta co i jak.
I bądź tu człowieku mądry...

Sergio Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-15 16:58:34 /


Podepnę się pod ten wątek. Od czego pasują lub gdzie można dostać uszczelki zbierające zewnętrzne i wewnętrzne do szyb drzwi?

Skrapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-09 20:43:50 /


Chodzi mi oczywiście o Capri MK3

Skrapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-10 12:13:16 /