logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » hamulce » Końcówki przewodów hamulcowych Capri Mk1

Końcówki przewodów hamulcowych Capri Mk1

Proszę o podpowiedź od czego dopasować (gdzie zakupić) końcówki przewodów hamulcowych miedzianych na przód do Capri Mk1. Dostepne powszechnie M10x1 nie pasują (nie wkręcają się) Wydaje mi się że powinny być mniejsze np. M9x1.
Jakie są wasze doświadczenia z tym tematem??

maloonk / 2011-07-26 13:19:28 /


doświadczenie jest takie, że kupiłem zestaw przewodów do MK1 z ebay z cyklu "dognij se som" -> długości i gwinty świetnie pasowały. Jeśli jakimś cudem masz oryginalne przewody, to jest opcja że są calowe, co chwilę napotykam takie gwinty u siebie. Ale mało prawdopodobne u mnie. Cały system to ATE.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-07-26 15:17:59 /


"fajnka" od reduktora hamowania, truck albo żuk jedna ze stron ma takie końcówki :)

adrian_c Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-07-26 15:57:18 /


Wszystko czego dusza zapragnie - firma w Imielinie www.przewody-spyra.pl

blondyn69 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-07-26 16:15:35 /


mam kilka sztuk

Mysza liil (EM) / 2011-07-26 17:13:35 /


Nie pakujcie tylko przewodow miedzianych. One po pewnym czasie zarastaja ta zielona patyna od srodka(!) i na tym konczy sie ich droznosc. Z zewnatrz beda ladnie wygladaly a w srodku kluch...

Zreszta przewody miedzane od jakis 30 lat sa zabronione w ukladach hamulcowych...

http://www.korrosionsschutz-depot.de/shop_xtc/product_info.php?info=p804_Bremsleitung-Kupfer-Nickel--6-35mm--7-5-m-Rolle.html

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-07-27 12:11:47 /


No i super. Dzięki za podpowiedzi.jak mówią po nitce do kłebka :)
kolega marian naprowadził mnie że mogą mieć gwinty calowe, a na stronie www.przewody-spyra.pl wytypowałem prawidłową końcówkę. Szybka wizyta w sklepie i ... wszystko pasuje. Na przyszłość dla poszukujących: dobrałem końcówki 3/8 cala x 24.
Raz jeszcze dzięki!!!
Pozdrawiam

maloonk / 2011-07-28 15:25:31 /