logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Malowanie hydrodynamiczne

Malowanie hydrodynamiczne

W związku z tym, że mam już dość pistoletu zamierzam jutro kupić jakiś agregat hydrodynamiczny. Pytanie jest następujące: czy zwykłym urządzeniam kosztującym do 2tys przeznaczonym np do malowania ścian, płotów itd można malować farbami dwuskładnikowymi? Czy urządzenia przeznaczone do dwuskładnikowych farb mają taką zaletę, że nei trzeba rozrabiać w kiblu farby czy chodzi o to, że natryskiwanie rozrobioną żywicą może skończyć się zniszczeniem urządzenia wskutek niedokładnego umycia? Czy jak kupię taką zwykłą pompę do 200barów i rozrobię epoksyd po czym go natrysnę i umyję to będzie to dalej działało czy jest jakiś myk? Dobra pompę Wagnera kupię już za 2-3tys a dalej ceny tych urządzeń rosną hmmm do 25tys? ;D
Ma ktoś wiedzę na ten temat???

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-08-11 20:42:12 /


takim zupełnie małym nie malowałem ale bez problemu chydrodynamicznie da sie malowac róznymi preparatami 2 składnikowymi, nawet i gęstymi, bardzo fajnym patentem sa dysze obrotowe jak jakiś syf zatka obraca sie ciśnieniem wali i po ptokach.

Nam najlepiej sprawda się osprzęt graco ew wagner titany itp. to średnio za duzo zabawy

no i niestety dużo rozpuchy idzie na czyszczenie tego badziewia ale idzie sobie wykołować jakiś pojemnik odstojnik gdzie farbinią bedzie się osadzał na dnie po kazdym czyszczeniu a rozpucha na wierzchu bedzie czysta i uzyteczna ;)

dyszy i pistoletów jest fuuul na rynku różnych różniastych coś idzie zawsze wybrać

ostatnio ogladałem fajnego graco max 70m pojedyńczego węża ew 2 razy po 30 i z dobrym pistoletem z dobra stabilizacją elektroniczną za niecałe 4 tyś, nowy cały komplet.

jeżeli graco to w bemakorze najlepiej ew wagnera ale to musiałbym poszukać kontaktu, najwazniejsza jest pompa reszta to idzie dokupic dobrać cos zawsze




Lukruś / 2011-08-11 20:59:50 /


Myślałem na początek o czymś takim:
http://www.wagner-polska.com.pl/?mod=produkty&action=zobacz&id=182&kat_id=53

Jest stosunkowo tanie a przy tym markowe i gwarancja na 2 lata. Jest to sprzęt "dla majsterkowicza" wg strony ale parametry ma w sumie wystarczające. Co masz na myśli pisząc o elektronicznej stabilizacji? Czego stabilizacji? Podajnika?

Intaresuje mnie też energia cząstek. Czy to jest do porównania z taką myjką ciśnieniową? Na oko oczywiście. Czy taką pizdą farba wbija się w materiał? 200 bar to dość solidne ciśnienie.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-08-11 22:59:44 /


Eee, już myślałem, że jakiś patent w stylu czterech bierze po puszce matu, Ty jedziesz ogniem, a oni wylewają to na auto :D

Beddie Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-12 00:36:30 /


Kurcze, widzę że temat słabo rozeznany. W takim razie jadę po to i jak wypróbuję to opiszę wrażenia z jazdy.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-08-12 08:39:24 /


gdybyś do tej insztalacji potrzebował podkład epoksydowy w 20l baniakach to wiesz ;P

zgoniok Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-12 17:17:18 /


No więc działa to. Jest niemozliwie wydajne ale i mało dokładne. Natomiast pomalowanie całego nadwozia zajmuje ok 2-3 minuty. Później bierzemy zwykły pistolet i malujemy zakamarki.

Podumowując, zajebista sprawa, ciągnie farbę jak ćpun biały proszek ale żeby to kupować na potrzeby niekomercyjne to głupota jest uważam.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-08-12 18:57:55 /


nie miałem dostepu do kompa


mało stabilny znaczy po przepracowaniu np godziny nagle sam sobie zwieksza zmniejsza cisnienie

to już fajna maszynka na krótkich kabelkach pochodzi

energia czasteczkowa osprzętu profi jest dość duża łapa boli ;)

Co kup sobie różne rewersy i dysze ;) nie wiem jak wagner ale standardowe oznaczenie dysz to pierwsza cyfra to kont2-20st 3-30st 4-40st itd a 2 pozostałe to ilość farby w jakiś kosmicznych funto-przelicznikach


upraszczając warto mieć dysze 312 do rzadkiego 417 do gęstego a oprócz tego 210 i 215 do domalowywań z małym rewersem ;)

Bardzo dokładnie czyść pistolet i węże bo jak gdzieś Ci zostaną w środku grudki to potem jest upierdliwie malować

polecam zanabyć do czyszczenia patyczki do szaszłyków, patyczki do ryżu (ikea) oraz szczotke do czyszczenia otworów przed wklejaniem kotew w beton ( CASTORAMA )

Lukruś / 2011-08-16 09:38:07 /