logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » (WITAM) co zrobić przed odpaleniem forda sierry stała 5 lat

(WITAM) co zrobić przed odpaleniem forda sierry stała 5 lat

Witam koledzy przepraszam że piszę u was ale nic nie pomogło pisanie na moim forum (sierrafan)

Zakupiłem forda sierre 2.0 efi ohc stoi od 5 lat w garażu i nie wiem co zrobic przed odpaleniem żeby nie uszkodzić silnika

1. czy moge odpalić sierre na starym oleju ??

2. przed odpaleniem zmienić pasek rozrządu ?

3. lać na tłoki nafte ??

4. czy stara benzyna się nada na odpalenie ?

lukasz.w2008 / 2011-09-17 13:07:40 /


sprawdzic czy woda nie rozwalila bloku silnika, czy nie ma wody w misce olejowej, czy wogole silnik sie chce krecic.....
benzynie raczej nic sie nie stało mimo że stała.

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-09-17 13:38:43 /


bloku raczej nie rozwaliło

mówisz że na tej benzynie moge palić?
nic wtryskom nie stanie ??

Jak blok bedzie caly i wał bedzie sie kręcic to próbować odpalać ?? nie pozapiekają mi sie pierścienie ?

lukasz.w2008 / 2011-09-17 13:46:27 /


Leszek :)
Kłucił bym się z poglądem ze benzynie nic się nie stało przez pięć lat. Można próbować odpalać ale nie ma na to gwarancji że się uda. Takie paliwo ma niską wartość oktanową i może zadziałać a nie musi. Nieraz to przerabiałem w mojej wiecznie stojącej Jawie gdy ją jeszcze miałem, licznymi WSK-mi itp sprzętami. Fakt że dwutakty rządzą się swoimi prawami i są bardziej wrażliwe na jakość paliwa ale nie zmienia to faktu że po cholerę się męczyć i szarpać niepotrzebnie szukając przyczyny gdzieś w silniku gdy powodem nieodpalania może być stare paliwo.
Moja rada taka.
Nalać świeżego paliwa do butelki po napoju i na tym odpalać z pominięciem baku.
Korzyść dwojaka. Gwarancja że paliwo jest OK i na dodatek widzimy czy pompa ciągnie paliwo i czy paliwo wraca przelewem a wiec czy układ zasilania działa.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-09-17 14:09:02 /


Aha :)
Ja żyję gaźnikami a tu widzę mowa o EFI. Więc zalecał bym wymianę paliwa w baku jednak.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-09-17 14:11:30 /


Zmień płyny, filtry, świece, paliwo i łogień.

Mysza liil (EM) / 2011-09-17 16:12:50 /


Załóż klucz na śrubę wału, i zobacz czy się obrócić da. To jest w ogóle wyjście do jakiejkolwiek dyskusji.
Jeśli się obraca, to -jak Mysza już napisał- zmień oleum (na jakieś w miarę niedrogie, bo jak odpali, to i tak trzeba będzie za raz znowu zmienić), świece nowe, paliwo też lepiej świeże nalej (stare Ci silnika nie popsuje, ale po co zostawiać niezbędną niewiadomą w układzie równań?...) i odpał.

P.S. Starą wachę odsprzedaj Aldaronowi po 12gr za litr (pewnie po tyle wtedy była) do Komarów i święty spokój. :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-09-17 22:16:25 /


wylej starą benzynę i wlej nową, pod świece nalej trochę strzykawką nafty albo nowego oleju. Wymień olej w silniku, pokręć trochę wałem i odpalasz.

boncky Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-09-18 19:55:18 /


ok czyli bene wymienić na nową

nafte najlepiej zostawić na noc w cylindrach ??

i boję się trochę o pasek rozrządu chyba od razu wymienie

lukasz.w2008 / 2011-09-18 20:38:08 /


jak masz to wymień, na pewno nie zaszkodzisz... :) naftę możesz na noc się nic nie stanie, pokręć wałem za nim odpalisz

boncky Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-09-18 22:40:15 /


Ja bym wymienił olej w silniku:).

Kilgore / 2011-09-19 00:12:33 /


Nie jest to odpalanie sierry po 5 latach, ale i tak warto zobaczyć.

Zgaduje że pany nie całkiem się przejmowali starym olejem... czy czymkolwiek

http://www.zlomnik.pl/index.php/2011/12/26/prawdziwe-zelazo-nie-umiera-nigdy-fiat-642-n/

szalony Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-12-28 20:10:23 /


mają kryzys:)

bon / 2011-12-28 20:33:08 /