logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » uplastyczniecze do szpachli natryskowej

uplastyczniecze do szpachli natryskowej

czy istnieje coś takiego jak uplastyczniecze do szpachli natryskowej?

Daniello / 2004-08-21 16:30:58 /


hmm robiłem kilka razy auto szpachlówką ale się z takim czymś nie spotkałem...myślę że wystarczy rozsadnie i nie za grubo nanieść to nie będzie pękać

D.O.C. STRUŚ / 2004-08-21 18:01:22 /


mam problem z niektórymi elementami plastikowymi, któreto są mizerną kopią. W efekcie ostatnia warstwa nadająca im gładź <szpachla natryskowa zapewne> delikatnie pęka powodujac powstawanie rys o grubości do 0,5mm boję sie, że jeśli położę na nie natryskówkę to ona po miesiącu znów pęknie a warstwa lakieru wraz z uplastyczniaczem nie wytrzyma naprężeń i rysy wyjdą na zewnątrz. Dlatego szukam środka nadającego plastyczność szpachli natryskowej

Daniello / 2004-08-21 23:48:56 /


raczej bym się zabrał do zeszlifowania warstwy która pęka bo to nic nie da na wierzch nanosic następną jesli pod spodem jest kicha ciężko powiedzieć co najlepiej z tym zrobić bo nie wiem na ile te elementy są sztywne...ale wydaje mi się że po założeniu do auta nie powinno pękać chyba że to np. jakaś duza powierzchnia która dostaje drgań:(ja na twoim miejscu bym zeszlifował tę pękającą warstwę wyprowadził te części przez szlifowanie nierówności i nakładanie jak najmniejszej ilości szpachli...może nie przygotowali podłoza pod tę warstwę co pęka albo szpachel ugarniali szypą i przez duża grubość on dopiero siada:( ciężko powiedzieć jak się nie widzi

D.O.C. STRUŚ / 2004-08-23 00:21:29 /


Problem z malowanymi plastikami polega na tym ze niektorzy jak malują to nie dają popkladu do plastiku i potem nałożone powłoki pękają i nic z tym sie nie da zrobić, najlepiej zeszlifowac do plastku pomalować np. "plastoflexem" na to podklad i szpachtlówka i nie powinno pękać.

Joga / 2004-08-30 19:06:45 /


D.O.C. STRUŚ - Dokładnie tak zrobiłem, usunąłem popękaną, wierzchnią warstwę szpachli natryskowej <było jej tam chyba troszkę za wiele miejscami przy zbyt małej grubości rdzennej warstwy laminatu> całość elementu wzmocniłem od spodu zbrojoną żywicą. Dostałem gdzieś specyfik o nazwie BumperFix czy cośtakiego - jest to szpachlówka do elem plastykowych. Tym wykańczam całość. od razu widaćże jest wiele bardziej plastyczna niż zwykłe szpachlidełka

Joga - oczywiscie poprzednie lakierowanie plastykowych elementów wykonane było lakierem bez uplastyczniacza. Teraz naprawię ten błąd. Powinno pomóc

KeepRollin`

Daniello / 2004-09-06 18:28:18 /


no to spox teraz już pójdzie wszystko oki:) tylko bez oszczędności bo się zemści hehe

D.O.C. STRUŚ / 2004-09-06 20:31:02 /