logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » WINIETY -jawna kradzież naszych pieniedzy!!!

WINIETY -jawna kradzież naszych pieniedzy!!!

http://winietki.triger.com.pl

protest.... -i tak pewnie nic nie pomoże ale spróbować warto...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-08-22 15:23:11 /


dodałem

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-08-22 16:24:37 /


coprawda jeszcze nie mam samochodu ale tez dodalem bo nie mam zamiaru placic tego badziewia.Poza tym po wakacjach pewnie bede juz jezdzil swoim wlasnym CAPRI :))))

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-08-22 17:05:43 /


rowniez dodalem

dariomk3 / 2002-08-22 19:44:11 /


Też się przyłączam. A zwróciliście uwagę jak się fajnie tłumaczą? To podobno pieniądze na budowę dróg. A ja pytam gdzie forsa z podatku drogowego, co go podobno wliczyli w cenę paliwa, a teraz super eksperci tłumaczą, że "w Polsce podatek drogowy oficjalnie nie istnieje, bo został zniesiony w 1997r". Znowu mamy nabijać kieszenie cwaniaczkom ? Nie wierzę, że stan dróg poprawi się w najbliższej przyszłości, no to protestuję :-/ !!!

Mysza liil (EM) / 2002-08-22 21:04:37 /


A widzieliscie nowe opancezone BM-ki dla BORu? Podobno kosztowaly 7 milionow zlotych. Mialy sluzyc do ochrony Papieza, ale nie widzialem zeby chociaz raz ktoras z nich jechal.

renifer Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-08-22 21:38:54 /


mozna by tak wymieniac w nieskonczonosc. ostatnio wyszlo na jaw, ze naszym kochanym poslom nie chce sie jezdzic po tych pięknych polskich drogach i postawili na LOT. na same tylko krajowe przeloty wydali w tym roku 50mln zl.!!!!!!!!!!!!!!!.jak ja bym latal samolotem to tez by mnie zgrzewal stan drog

konk / 2002-08-22 21:43:20 /


Panowie!Mozemy sobie protestowac.Czesc z Nas wywiesi flage narodowa
za oknem na znak protestu,czesc obrzuci kogos w Alejach Ujazdowskich jajkiem z przed dwoch lat,albo zgnilym pomidorem,a oni i tak zrobia swoje bo idziemy do Unii.
Najwazniejsze sa wymogi unijne i oni musza wyrwac kase czy nam sie to podoba
czy nie...a zrobia to napewno.
Proponuje podniesc i wzmocnic za "te pieniedze" zawieszenia i przerzucic sie
na nasze polne "polskie drogi" gdzie winietka raczej nikt zawracac sobie glowy nie bedzie...

SCARAMANGA / 2002-08-23 11:26:15 /


A slyszeliscie ze cena winietek ma zalezec takze od pojemnosci silnika?, uslyszalem to kilka dni temu w radiu jadac samochodem po naszych "pieknych autostradach"

Seemann / 2002-10-05 23:10:43 /


Nie bede pisal co o tym wszystkim mysle bo mam jedno zdrowie... sukinsyny.....
Pozdro

jagoolmk2 / 2002-10-05 23:20:54 /


Najgorsze jest to, że nawet jeżeli 100% pieniędzy z winietek pójdzie na drogi to posłużą one głównie do napełnienia kabzy kolesiów, krewnych i znajomych królika. Wszyscy doskonale wiedzą, że w Polsce bardzo opłaca się budować drogi (ale tak by broń Boże nie zbudować ani jednego odcinka). Poza tym w Polsce ceny budowania są brane z sufitu dzięki czemu koszyt wybudowania 1 km autostrady w Polsce jest najwyższy na świecie.
Poza tym sytuacja, w której będziemy płacić za drogi, których w rzeczywistości nie ma przypomina poprzedni ustrój - przedpłaty na maluchy, zbieranie pieniędzy na książeczkach mieszkaniowych itp.
Panowie z SLD poczuli się na tyle mocni, że wracają do starych praktyk. Nie ma jak zamydlić oczy ludności, że nie ma na nic pieniędzy. Pieniądze natomiast są - weźmy na przykład podatki w benzynie, które stanowią 2/3 ceny paliwa. Każdy bez trudu może sobie policzyć ile kasy dziennie powinno wpłynąć do budżetu. A to jesze nie wszystko - mamy VAT (przeważnie 22%), PIT, CIT, akcyzy, podatki pośrednie, nie mówiąc już o grubej kasie przepadającej w przepastnych czeluściach ZUSu. Państwo ściąga też haracz z przemysłu tytoniowego i spirytusowego co oczywiście jest pośrednim ściągnięciem kasy od konsumentów/obywateli.
Powoli zaczyna się robić taka sytuacja jak 20 lat temu gdy np. produkowaliśmy 5 razy tyle żywca wieprzowego co teraz a szynka i baleron dostępne były tylko na święta (a i to była reglamentowana). Ciekaw jestem kto wtedy zżerał tą szynkę, pewnie ci, którzy teraz zżerają pieniądze.

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-10-07 09:05:00 /


A jak myslisz skad by wzieli pieniadze na doplaty dla rolnikow, na upadajace stocznie i na pkp ktora od lat przynosi tylko straty? Moznaby tak wymieniac w nieskonczonosc. A autostrad nie bedzie dopuki "zieloni" nie zejda z drzew. Sprawa jest prosta i jasna - nawet winiety nie przyspiesza budowy nowych drog. Zreszta kto to widzial zeby placic za cos czego jeszcze nie ma, a jak juz bedzie to i tak bedziemy dalej placic - za uzytkowanie. Widzicie tu jakas logoke, bo ja nie. ehh...... szkoda nerwow.

renifer Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-07 09:22:17 /


Ci z rzadu mowili na poczatku ze na akutostrady ma isc 2 miliardy zl a po 2 tygodniach powiedziei ze juz tylko 800 milionow, poniewaz te skromne 1.2 mld pojdzie na biurokracje, na urzedy itp, nawet sie do tego przyznali, caly swiat widzi co sie dzieje w tym chorym kraju

Seemann / 2002-10-07 10:36:07 /


Podobno 60% ceny paliwa w naszym państwie stanowią podatki ......... czyli jak łatwo wyliczyć jest to 2 zł na każdym litrze PB95 .......... wiec co u cholery miałyby dać winietki ?? przeciez mialyby kosztowac zaledwie tyle co przychód z 80 litrów przy tankowaniu ....... zakladając że większosc je wykupi to i tak winietki to jedno wielkie marnotrawstwo pieniedzy na druk, rozporządzenia, całą biurokracje ........ czyli Ci na górze mysla bardzo krótkowzrocznie ... zreszta nie pierwszy i nie ostatni raz wystrzelili z chybionym pomysłem.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-07 20:13:36 /


Winiety to tylko kolejna choroba wymyślona przez naszych wspaniałych polityków ,która ma niszczyć itak skołatane nerwy Polaków !!!

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-10-07 23:22:10 /


No pewnie bo ci z rządu to są od tego żeby nas ograbić i zniszczyć. Nie wiem czy ktoś zauważył ale mamy juz w kraju demokrację, bierne prawo wyborcze przysługuje osobom które skończyły 21 lat, a następne wybory już za 3 lata :)))) z drugiej strony to nie głupi pomysł.
Najbardziej jest mi żal tego że jak zaczęto podatek doliczać do benzyny to się cieszyłem z tego tak jak spora rzesza kierowców. Tylko teraz patrze że wszyscy dali się wystrychnąć na przysłowiowego dudka, no ale jak to zauważono wcześniej trzeba z czegoś pokrywać straty PKP i innych deficytowych spółek.

P.S.
za kilkanaście lat proponuje zgłosic kandydature MK na prezydenta :)))))

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-10-07 23:51:31 /


no właśnie... wybory już niedługo więc trzeba nakraść ile wejdzie.... bo więcej nikt ich nie wybierze... a to zapewne nie ostatni sposób na sięgnięcie do naszych kieszeni. tak na marginesie to może widział ktoś te 3 piękne nowe opancerzone dress-wozy BMW ,kupione dla rządu. kosztowały bagatelka 7mln PLN... w sumie jest to drobiazg dla takiego bogatego państwa jak nasze......

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-08 08:15:18 /


Np mogliby w ramach promowania ,,rodzimego" przemysłu zakupić opancerzone Daewooooo:))))

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-10-08 09:12:18 /


Deawooooo.... a zawieszenie wykorzystac z T 34 z muzeum albo pomnika przynajmniej przeszly by okresowa renowacje (a potwem znoof do muzeum albo....)

Q_Back / 2002-10-08 12:26:56 /


No prawda po co im bmw jak mozna daewoooo albo jakies inne polskie ja tam winet nie bede palacil i kij i w oko jak chca to sami niech placa sobie

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-08 14:17:40 /


nie mowicie tak dewoo odrazu
FSO polonez to rozumiem1 ale dewoo to wybiora sobie po chairmanie(ala 600z mesia)

Hoover 3M / 2002-10-08 14:25:17 /


Zanim zglosimy MK na prezydenta, to najpierw musimy zalozyc partie, wymyslic jakis dobry program tak aby uzyskac poparcie np. posiadaczy oldtimerow, taxiarzy i kierowcow tirow i droga do parlamentu otwarta ;) Jakby nie szlo po naszej mysli, to mala blokada i bedzie git ;))))) Pomijam fakt ze dostaniemy mandaty polityczne i zadne speed limit nie beda nas obowiazywac ;]

renifer Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-08 23:24:05 /


Tak na dobrą sprawe to prezydent niewiele może - lepszy byłby premier :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-09 00:00:51 /


Mike tak na dobrą sprawe to prezydent może całkiem dużo ( ma wystarczające kompetencje żeby utrudnić wprowadzenie winiet). Prezydent może nie podpisać ustawy i ustawa znowu wraca do sejmu gdzie musi juz byc przegłosowana 2/3 głosów , a to już nie byłoby takie proste

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-10-09 08:46:36 /


no ale oczywiście prezydent pochodzący z ramienia jakiej silnej partiii i mający jej poparcie ( znajomo brzmi) może bez problemu winietki wprowadzić:((((((

Więc panowie na początek jakieś stowarzyszenie, później może klubik a dalej to partia, wybory(oczywiście wygrane przez nas) no i dalej już sami wiecie...

P.S.
może jakies propozycje nazwy partii??? :)))

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-10-09 08:53:25 /


ja proponuje jakies hasla wyborcze
"capri dla kazdego"
"bezyna za free"
no to tak na poczatek

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-09 10:08:24 /


haha partia MSS :-))))) albo MsssC :-)) albo PMSS .............
prezydent i owszem może zablokować ustawe ale moze zostac później przegłosowany przez Sejm i nie mieć nic do gadania więc wcale nie jest tak różowo - może proponować swoje ustawy, ale muszą one przejść przez głosowanie - zazwyczaj bez zadnej szansy powodzenia o ile nie jest to ustawa np. o podniesieniu wysokości diet poselskich ....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-09 10:52:18 /


Panowie i panie, proponuję przeczytać artykuł "Nieuchronne winiety" w dzisiejszym tzn. 25.02.2003 dzienniku http://dziennik.krakow.pl . Takiego steku bzdur jeszcze nie czytałem, głowa boli i ręce opadają. Szczególnej uwadze polecam część o opłatach za autostrady a dokładnie odcinki płatne i bezpłatne. Na podniesienie ciśnienia załączam wstęp:

Nieuchronne winiety

Najprawdopodobniej od lipca za jazdę po polskich drogach krajowych trzeba będzie płacić

Wszystko wskazuje na to, że już za kilka miesięcy, najprawdopodobniej od lipca, za jazdę po polskich drogach krajowych trzeba będzie płacić. W tym tygodniu Sejm ma uchwalić ustawę o budowie i eksploatacji autostrad, która wprowadzi winiety, czyli obowiązkowe opłaty za przejazd drogami krajowymi...

PS. Co można z draniami zrobić ? Zagazować na wiejskiej czy co ???

Farmaceuta Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-02-25 09:07:35 /


Mój błąd. Link nie działa gdyż powinien mieć postać http://www.dziennik.krakow.pl/

Farmaceuta Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-02-25 09:10:21 /


Trzeba by podać link do archiwum, bo taki będzie aktualny na zawsze, ale ten artykuł pojawi się w archiwum dopiero jak będzie archiwalny, czyli jutro. :-)

A co można zrobić? Obawiam się że nic. Trzeba byłoby żeby większość obywateli, albo przynajmniej na tyle dużo żeby przekonać resztę, jeździła samochodami, albo przynajmniej miała coś z nimi wspólnego. Bo mam takie wrażenie, że dla większości my, posiadacze samochodów, jesteśmy wariatami jeżdżącymi za szybko tudzież wrednymi burżujami, których stać na samochód, więc należy ich wydoić. :-(( No ale na to nic nie poradzimy, marudzeniem nie zmienimy Polski w kraj ludzi zamożnych i szczęśliwych. Co najwyżej możemy niezmotoryzowanych utwierdzić w przekonaniu, że tacy jak my nie chcą oddać pieniędzy, więc tym bardziej należy ich dusić.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-25 11:23:36 /


Obiecany link: http://dzisiaj.dziennik.krakow.pl/archiwum/dziennik/2003/02.25/i/Kraj/30/30.html

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-26 12:23:51 /


podoba mi się jedno zdanie:

"...Z kupowania winiet zwolnione będą niektóre służby: wojsko, policja, straż pożarna, dyplomaci ...."

a zwłaszcza ostatni wyraz. Czym się różnimy? Tym że ONI mają więcej forsy niż statystyczny użytkownik drogi. Coraz bardzie mi się przestaje podobać to co się wyprawia w tym (wolnym) kraju.A moze niektorym za bardzo wladza uderzyla do glowy?

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-26 12:34:03 /


a mi zer pogotowie nie bedzie zwolnione i jak cos ci sie stanie za granica powiatu to znowu....

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-26 13:46:48 /


no to panowie wszyscy idziemy na dyplomatów :)
dopuścić nasze szanowne grono do rządów to momentalnie zaroii się od starych fordów :D

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-26 14:22:14 /


tak jest! Michał na prezydenta!

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-27 09:01:49 /


więc na razie spokój - Sejm odrzucił projekt ustawy

PiotrekFCapri / 2003-02-27 23:03:19 /


Powiem krótko: nie oni budowali te drogi żeby teraz kase brać za nie,niech coś zbudują najpierw i wtedy biorą za to co zrobili.Potrafią tylo żerować na tym co wpocie czoła wypracowali nasi dziadowie i ojcowie przed laty;To jest nie sprawiedliwe!!!Tego Pola to ja bym #*!!@#*#!!& wrrrrrr!!!!

Trophy Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-02-27 23:28:36 /


podali statystykę budowy autostrad: "w tym roku oddaliśmy do użytku 56 km!" nie wspominając, że 50 to były stare (pewnie po niemieckie) i tylko nowe nawierzchnie, a tylko 6km to są faktycznie nowe :)
Ale za to mają ambitne plany, że za kilka lat rocznie to i 200 km nowych będzie ;)

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-28 09:50:31 /


Dopisałem się do protestu... Ludzie, nie dajmy sie okradać, trzeba - niczym Janusz Korwin-Mikke nie zapinajacy pasów bezpieczeństwa - walczyć o swoja wolność wyboru.

ZWYCIĘSTWO, WOLNOŚĆ, LENIN.....

;-)

Pozdrawiam

Sąsiad / 2003-02-28 10:31:55 /


Sejm odrzucił winiety. SLD przegrało głosowanie dzięki PSL. Przeczytałem to w dzisiejszej gazecie, także nie wszystko jeszcze stracone...

pawelhead / 2003-02-28 13:59:13 /


Dzis rano słyszałem tez to w radiu.
Uff...

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-02-28 17:48:07 /


ja tez oddalem glos
swoja droga to ten rzad juz mnie delikatnie mowiac denerwuje ciagle nowe pomysly "jak tu nas wydymac" i pokryc dziore budrzetowa. za robote niech sie wezma a jak nie to niech spadaja

Michal FAZI / 2003-02-28 18:41:35 /


Jesli ktos zajemie sie produkcja (alternatywnych) winetek to ja sie zglaszam;-)))
a rzad, hmmm, nic nie powiem......, nie mam prawa bo nie bylo mnie w krau i nie glosowalem.....

Krzypek / 2003-03-01 00:50:58 /


I po sprawie panowie winieta dziury w budzecie ani w asfalcie nie zalatacie.
Odrzucono ostatecznie :-P......
fakin mac

NARRA

Q_Back / 2003-03-12 08:52:36 /


ciekawe na jak dlugo?? :((
Pozdro

jagoolmk2 / 2003-03-12 09:02:23 /


ok. ale opodatkują odszkodowania , a co za tym idzie wzrost ubezpieczenia.

spandi / 2003-03-12 09:40:02 /


Kochany rząd nie śpi, już coś mamrotali o podwyższeniu akcyzy na benzynę, olej napędowy i gaz. Metoda z moskiewskich uczelni, jak masz ukraść to sposób się znajdzie.

Farmaceuta Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-03-12 12:40:25 /


Ubezpieczenia- cos napewno z tym trzeba zrobic, stuknalem Matiza tylna lampa, rysa na tylnym blotniku, zderzak do malowanie cena 3499
chyba qrwa troche za duzo
a co do winet, to z dowjga zlego (opalty za odcinki autostrad a winety) to projekt winet mi sie bardziej podoba, i zaczne go popierac calym sercem, jak bediemy mieli w Pl taka siec autostrad jak w niemczech;-)))))

Krzypek / 2003-03-12 12:43:07 /


co to ma qurwa byc? paliwo drogie jak cholera, OC coraz wieksze, a ci idioci z rzadu chca jeszcze winety. za chuja ich nie kupie. Pozdro

Cinek / 2003-03-12 18:03:59 /


slyszalem ze nasze paliwko dąży do unii i ma kosztowac po 4zł za litr.... a gdzie nasze zarobki tez dążą do unii???? buhahahah
Pozdro

jagoolmk2 / 2003-03-12 18:27:58 /