logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Sprowadziłem auto, zrobiłem niezbędne opłaty nie zarejestrowałem i chcę sprzedać... !!!

Sprowadziłem auto, zrobiłem niezbędne opłaty nie zarejestrowałem i chcę sprzedać... !!!

Witam! Niedawno sprowadziłem auto z Niemiec. Na umowie 100EUR. Zrobiłem niezbędne opłaty: przegląd, akcyza, opłata skarbowa, tłumaczenie dokumętów. Zostaje teraz tylko rejestracja. Znalazłem klienta na ten samochód i z tego co mi wiadomo trzeba zapłacić 19% wzbogacenia jeżeli go sprzedam w ciągu 6 miesięcy. Chciałem się dowiedzieć czy to się liczy dopiero po zarejestrowaniu czy też przed rej.? Może ktoś wie czy można to jakoś ominąć? Jeżeli bym musiał zapłacić to wzbogacenie to od kwoty 100EUR która widnieje na umowie czy biorą pod uwagę cenę giełdową np. 8tys? Chcę się też dowiedzieć jak wygląda sprawa z darowizną? Czy przysługuję się wogóle na osoby fizyczne? Np. kupiłem auto, ale niestety dostałem wezwanie do wojska, więc chciałbym podarować auto mojemu ojcu. Nie ponosząc żadnych wysokich opłat. PROSZĘ O KONKRETNE ODPOWIEDZI !!!

grek14 / 2004-08-25 03:36:07 /


konkretnie odpowiedz o JAKIM AUCIE mówisz?

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-25 06:05:46 /


placisz 19% (lub w zaleznosci od progu podatkowego w jakim jestes) od roznicy pomiedzy Twoim 100Eur a wartoscia na umowie sprzedazy. Wpisujesz to w deklaracji rocznej. Jesli chodzi o darowizne to nie wiem jak to wyglada. Zapytaj w Urzędzie Skarbowym, on w Twoim przypadku jest najbardziej zainteresowany "haraczem"

pzdr

Ivan Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-25 08:02:51 /


jezeli chcesz auto darowac ojcu to wtedy nie zaplacisz zadnego wzbogacenia ale jeżeli samochod ma wieksza wartosc rynkowa wedlug urzedu skarbowego niz chyba 5tys zl to powyzej tej kwoty twoj ojciec bedzie musial zaplacic wzbogacenie 2% a nie wiem dokladnie czy ty bedziesz cos musial placic ja od auta o wartosci 4800 nic nie placilem ale to bylo okolo 3 lat temu tak ze sie moglo teraz troche pozmieniac idz sie dowiedziec najlepiej du US jak z tym dokladnie jest

michałP / 2004-08-25 08:21:00 /


granica wartości darowizny zwolnionej z podatku jest 9800 i tylko znaczek skarbowy musisz kupić.

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-25 10:18:44 /


Przy darowiżnie w ramach pierwszego stopnia pokrewieństwa [np. syn - ojciec]limit zwolniony z opodatkowania wynosi 9600zł. Przy drugim stopniu pokrewieństwa [szwagier, wujek...] jest to 7200zł. Jeżeli auto ma wartość giełdową np. 18 tysięcy to robisz darowiznę na obydwoje rodziców razem [ja tak robiłem na córkę i zięcia]. A podatek 19% płacisz w zeznaniu rocznym od róznicy pomiędzy ceną sprzedaży [zwykle podniesioną przez US do giełdowej] a twoimi kosztami poniesionymi, na które składa się owe 100 Euro i akcyza, a jeśli auta nie zarejestrowałeś nigdy na siebie [czyli formalnie dla ciebie było zawsze tylko towarem na sprzedaż] to PODOBNO nawet koszt przeglądu i tłumaczenia dokumentów.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-25 10:46:15 /