logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zloty » Na Litwę Fordem 2012

Na Litwę Fordem 2012

Napisałem na Twarzoksiążce, jest pewne zainteresowanie ;), to ślę dalej w eter...

Jest pomysł, może doczeka się realizacji.
Jako, że Rumunia wypaliła znakomicie, to teraz lajtowo...

Turystyka browarniana .. e.. to znaczy krajoznawcza...

... Wstępny plan (trasa oczywiście do uzgodnienia):

Spotykamy się w Łomży
Lecimy do Augustowa
Lecimy na Litwę
Zwiedzamy Litewską wieś
Pijemy piwo, wino, wódkę (co kto lubi)
Zwiedzamy Wilno i okolice
Wracamy do Polski przez Suwałki

Czas wyprawy - tak 4-5 dni

Termin wyprawy - do uzgodnienia, ale raczej koniec marca, początek kwietnia, w każdym razie przed Spring Open

Noclegi - jak będzie ciepło, to namioty i samochody, jak zimno, to jakieś budżetowe (lub nie :P ) hoteliki, pensjonaty

Jeśli ma ktoś ( Dyra? ) do polecenia jakieś miejsca typu "must see", to śmiało!

Jak zwykle (hehe) dopuszczone będą jedynie stare Europejskie Fordy :)))

Ilość załóg nieograniczona, ale bez przesady, żeby bałaganu nie było :P

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-12-08 11:23:46 /


no i to jest motywacja, żeby w końcu granadę zrobić ;)

michalch83 / 2011-12-08 12:54:16 /


macie już jakieś orientacyjne miejsca do nocowania, i info jakie są ceny?
co będzie do zwiedzania, czy na żywioł?
a może dalej na Łotwę, Estonię?

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-12-08 13:01:29 /


No to my tradycyjnie odpadamy.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-12-08 13:15:44 /


jestem w trakcie zbierania danych, po weekendzie będzie większy update

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-12-08 13:40:33 /


Gryziu nie koniecznie... możemy sie dogadać:) bierzesz jednego mojego taunusa... trzeba mu wsadzić silnik i skrzynie, podspawac 4 miejsca papier ogarnać... możesz jechać:)
co ty na to? do podspawania tych że miejsc dostarczam materiał, tylko miga nie mam...
a i jakas farba by sie zdała... bo on noo... warto go malnać

A co do wyjazdu... jak będzie kasa i Taunus gotowy to czemu nie:D

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-12-08 16:54:13 /


No tak, w sumie w godzinach 2-7 i tak nic kreatywnego nie robię zazwyczaj :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-12-08 17:00:31 /


Jak już pisałem na FB, z miłą chęcią się podłacze i w razie w pewnie będe miał jakieś miejsca w aucie... i o ciekawych miejscach też pisałem ;)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-12-08 18:46:51 /


Ja bym chętnie pojechał dalej, na Łotwę, do Rygi do muzeum motoryzacji i do zoo.

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-12-08 20:44:20 /


O! Taaak! Srebrną strzałę oglądnąć też bym pojechał :)

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-12-08 21:15:02 /


mam też nazwę "Riga Adventure 2012", oczywiście naklejki i koszulki obowiązkowo.

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-12-08 21:37:10 /


A jak w takiej wyprawie wygląda sprawa wiz? Trzeba coś załatwiać? Ile to kosztuje? Bo słyszałem, że do Ruskich to wiza obowiązkowo.
Jak tam jest z jakością dróg? Czy trzeba myśleć o wyższym zawieszeniu i mocnych oponach, czy zwykłe szosówki wystarczą?

Relacja z Pająkowej wyprawy do Rumunii sprawiła, że też bym chciał pojechać. A samochód powinienem mieć do tego czasu dobrze ogarnięty.

Pozdro

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-12-08 22:21:12 /


Na Litwę ani Łotwę żadnych wiz nie potrzeba, drogi są jak wszędzie, jedne lepsze drugie gorsze.
Flonder w Rumuni był obniżanym caprikiem co prawda przetarł miskę na Słowacji ale jednak udało się dojechac i wrócic.
Wiadomo im bardziej przygotowane auto tym lepiej. Taka podróż nie jest jazdą pokazową tylko jakaś tam przygodą i lepiej się nie martwic że kamienie pukają w podłogę lub auto się zakurzyło. Zwykłe seryjne auto na typowych oponach spokojnie da radę.
Ale zagalopowałem się bo tutaj Flonder gra pierwsze skrzypce a ja już nakręcam jakieś atrakcje:D

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-12-08 22:37:24 /


Na Litwę nie trzeba żadnych wiz, drogi są lepsze niż w Polsce o wiele, przynajmniej te co prowadzą do Wilna, Kowna, Miriampolu. Policja rzadko zatrzymuje, ale jak już do tego dojdzie trzeba z pokorą przyznać się do błedu bo potrafią dowalić nie złą sumę ;) Ogólnie podróz autem przez tamtjesze drogi jest przyjemna, nie traci się czasu na zwalnianie przez jakieś wioseczki, nie za duży ruch itp. przynajmniej mi się nigdy nie zdazyło i nie słyszałem o takich problemach.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-12-08 22:41:30 /


http://www.snowarena.lt/pl/home
Ciekawe miejsce do zobaczenia na Litwie. Idealne na zakończenie sezonu.

najdos Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-12-08 23:29:18 /


Również chętnie się przyłącze. To są moje i Grzesia Rudego strony więc znamy dużo ciekawych miejsc i możemy je pokazac. Jak Litwa to na pewno Troki , Wilno , kartacze , wędzone ryby , surowa szynka i aqua park w Druzgiennikach , jest też tor pod Kownem na którym płacisz i jeździsz. Jeśli chodzi o Mazury , to dwóch tygodni zabraknie , aby wszysko pokazac , z ciekawszych to : Stańczyki , Wiżajny , Rutka Tartak , Smolniki , klasztor w Starym Folwarku nad Wigrami , Turtul , dolina Czarnej Hańczy , jezioro Hańcza i wiele innych. Aha , Litwa jest w Unii Europejskiej i w strefie Schengen więc nie trzeba wiz , licencji , paszportów , pozwoleń ani zaproszeń :) . Pająk , obawiam się , że 4-5 dni nie wystarczy aby dojechac do Rygi , chyba że kompaktowo :)

LARRY76 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-12-09 00:06:03 /


Pająk - spokojnie możesz się zapędzać przecież, ja tylko podsunąłem pomysł i wstępny plan mojej wycieczki - każdy może ją odbierać po swojemu i modyfikować,
ja niestety kończę na Litwie - takie jest założenie, lekko, łatwo i przyjemnie, krótsza trasa.
Niestety nie mam czasu na dłuższą wyprawę, poza tym coś "poważniejszego" będzie raczej pod koniec wakacji 2012...
Na Litwę, jak już wspomnieliście nie trzeba wiz, paszportów, zaproszeń i specjalnych strojów, wystarczy dowód osobisty, drogi są dobre.
W Rumunii były dużo bardziej wymagające drogi a nasz Capri dał radę, nie obyło się bez małych zgrzytów i przycierek (miska poleciała na słowackiej drodze, lepszej niż nasze wojewódzkie, więc to raczej przypadek), ale nasz jest obniżony i twardy.
Nie ma co demonizować, Litwa, to kraj bardziej rozwinięty od naszego.

Łotwa i Estonia to super pomysł, ale nie na teraz dla mnie...

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-12-09 08:12:45 /


a, i tutaj jest plan wycieczki podpatrzonej w internecie :

http://maps.google.pl/maps/ms?msid=206848894672261097566.0004a71b25e988e007611&msa=0&ll=54.072283,24.104004&spn=5.623279,14.128418

to taka wersja mini-mini, chętnie bym jeszcze zahaczył o Kłajpedę.

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-12-09 08:33:10 /


Czesc wszistkim,

Chyba cziekawa wyczieczka sie szykuje :) Podobna juz organizowalismy kilka lat temu:
http://www.capri.pl/forum/42931#47620
http://www.capri.pl/page/241#17928

Jerzeli bedzie potrzebna jakies wsparcie - chetnie sluze pomoca..

Arunas Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-12-09 09:15:15 /


a moze by? ;)
ford przeca zywy juz

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-12-09 19:43:11 /


Drogi sa dobre, szerokie, ale zjezdzajac z nich na wioski jest bardzo duzo szutrowek.
Wiekszosc jest gladka wiec nie bedzie problemow z niskimi autami.
Browary smaczne.
Co warto zobaczyc:
- Dzukija - drewniane wioski pochowane po lasach i Druskienniki
- Wilno ogolnie jest fajnym miastem, koniecznie trzeba isc na Zarzecze, jest tam zreszta fajny tani hostel opisywany w przewodnikach
- Kowno tez przyjemne
- zamek w Trokach - polozony na wyspie - a na stalym ladzie wioska z domkami Karaimow
- genialny skansen w Rumszyszkach

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-12-09 20:10:24 /


a ja tylko dodam, że warto by wziąść pod uwagę termin przyszłorocznego rajdu w mogilnie, bo jak rozumiem chęć udziału Rumunotrofowie podtrzymują ? :)

michalch83 / 2011-12-09 22:38:15 /


zdecydowanie, mogilno jest pozycją obowiązkową :)

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-12-10 09:17:11 /


Ja mam straszną chrapkę, żeby się z Wami wybrac na Litwę. Ale wolałbym najpierw pojechać gdzieś w Polskę, żeby sprawdzić samochód po kapitalnym remoncie.
A o co cho z tym Mogilnem?

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-12-10 09:32:20 /


Na czym stanęło w końcu? Jaki mniej więcej termin?

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-02-14 10:47:28 /


termin próbujemy wcisnąć w wolne miejsca w kalendarzu zlotowo-turystycznym, łatwo nie jest, muszę ustalić drabinę priorytetów i z czeczoś rezygnować, mam nadzieję, że w niedługim czasie uda się wszystko ustalić...

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-02-14 11:05:07 /


A czy widać już jakiś plan wyjazdu, tzn. trasa, liczba dni, jakieś wstepne pomysły na noclegi? Czy rozmawialiście np z Arunasem - byłby nieocenionym wsparciem dla takiej wyprawy; trzeba czerpać z doświadczeń wypraw, które sie już odbyły.

Pozdro

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-02-14 11:22:14 /


Właśnie, bo już nie wiem czy coś będzie czy nie.

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-02-14 15:06:54 /


Kurde, odpadam, zbyt dużo koncertów i zbyt fajny Złombol w tym sezonie :|

Beddie Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-02-14 15:18:50 /


Czy dobrze kojarzę, że Złombol jedzie w tym roku do Grecji?

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-02-14 15:30:22 /


Mhm :)

rzułty BUC Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-02-14 15:45:01 /


tydzień za krótki, nie mówiąc o dobie... wyjazd będzie, termin muszę ustalić po kilku spotkaniach.
No i przypominam, nie zamierzam organizować wyprawy ;) jedynie przyjemną wycieczkę krajo-piwo-kuchnio -znawczą :P, miłe spędzanie czasu w towarzystwie znajomych o wspólnych zainteresowaniach.

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-02-14 15:58:02 /


a może by tak po mogilnie?
Akurat jest czas na dzień przerwy u Was, albo u nas ( 30.04), a póżniej dwa dni urlopu i jest czas na wypad aż do 6.05...
Ale pewnie każdy będzie wtedy chciał jechać na jakąś majówkę, so czy inne takie ;)

michalch83 / 2012-02-15 17:46:58 /


i jak? jedziecie?

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-03-23 15:27:55 /


:D

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-03-23 15:45:56 /


Generalnie TAK, ale termin na bank późno-letni, lub jesienny, będzie ladniej i może wszystko już ogarnę...

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-03-23 18:57:51 /