logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » glowica

glowica

witam wszystkich!
mam problem z moim R4 1600.chodzi jak traktor.
wymienilem ostatnio swiece i pokorcilomnie zeby zobaczyc jak wygladaja.
wszystkie trzy ok ale ta na czwartym garze wilgotna.
dzis chyba zwale glowice.
jestem z warszawy czy moge liczyc na ewentualna pomoc?
pozdrawiam.

tommyboy11 / 2004-08-28 09:57:04 /


jak juz zdejmniej ta glowice to moim zdaniem ujzysz ślicznie rozwalaona uszczelke glowicy, ja mailem tak,raz, potem drogi, ateraz remontuje jusz nowy silnik. a co do pomocy, przy zdjeciu raczej nie bedzie potrzebna jeśli oczywiscie masz odpowiedzni klucz imbusowy. a potem to pewnie jakiś szlifież i nowa uszczelka. szlifieza znaleźć nie trudno, bo jest ich pełno, a uszzelka to chyba nawet w zwyklym fordowskim sklepie znajdziesz. jakby co to chyba zostaje Ci Chuder (obecnie nad mozem) albo Pajak. szukaj pomocy z ich strony, ja chetnie bym pomogl ale bez silnika w aucie zrobilem sie malo mobilny...
pozdrawiam i zycze powodzenia.

grabasz / 2004-08-28 11:29:56 /


przed zdjęciem głowice proponuje zmierzyć ciśnienie na cylindrach.. bo może okazać się że masz do wymiany pirścionki... 1,6 r4 przy kończących się pierścieniach zarzuca olejem ostatni 4 cylinder.. do tego napewno powinieneś zmienić uszczelniacze na zaworach..

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-28 12:17:52 /


Moje 1.3 na 4 garze pokrywalo swiece czyms co przypominalo smole. Ja mialem walniete pierscienie i mozliwe glowice, nie oceniono tego w koncu. AFAIR cisnienie na nim bylo cos ok 8 atmosfer.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-28 13:08:39 /