logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » wsteczny wyskakuje

wsteczny wyskakuje

mam capri MK1 z silnikiem 2.3 i skrzynia 4-ką jak ruszam do tyłu to wyskakuje mi wsteczny a potem cieżko mi jest wzucić 1-ke sprzęgło bieże przy samej ziemi morze sprzęgło popuścic doradzćcie

Lukas / 2004-08-28 17:04:33 /


skrzynia 4-ka ma krutszy wałek wstecznego i jak jużma troche przejechane to wyskakiwać będzie. dobra rada to rozejrzyj się za skrzynią 5-ką. każda 4-ka po jakimśczasie zrobi to samo. sprawdzone z autopsji.

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-28 17:49:48 /


a czy to przypadkiem nie skrzynka na zewnętrznych wodzikach?
Jeśli tak, to znaczy, że masz bardzo duże luzy na wodzikach i zmieniaczu. Samoczynne wyrzucenie wstecznego powoduje niepełne wypięcie na zmieniaczu.
Należy jeszcze raz wrzucić wsteczny, a w ekstremalnych przypadkach udać się pod samochód by wyrzucić bieg do końca bezpośrednio na wodziku - oczywiście nie spowoduje to naprawy, ale odblokowanie skrzynki np. na przejeździe kolejowym ;)

Zregenerować wszystkie tulejki i ustawić prawidłowe długości wodzików.
pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-29 10:52:45 /


tak to jest skrzynia z zewnętrznymi wodzikami a ma ktos morze opis długości wodzików wielkie dzieki a ile kosztuje 5-ka skrzynia mniejwiecej
pozdro

Lukas / 2004-08-29 15:08:46 /


uuu zewnętrzne wodziki :) jak wyskakuje to trzeba trzymać poprostu ;)

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-29 19:57:48 /


w najgorszym wypadku remont skrzyni
ale przyjrzyj sie tym wodzikom, byc moze lewarek opiera sie o ramke a bieg nie jest jeszcze do konca wcisniety
sprzeglo oczywiscie tez wyreguluj

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-31 08:19:41 /


No wlasnie. Jak kupiłem swojego bandziora, to koleś twierdził, że skrzynia jest zarżnięta, bo wsteczny treba było trzymać i cofać na wolnych obrotach (przy dodaniu gazu zaraz był jeden wielki zgrzyt). A wystarczyło wyregulować wodziki i skrzynia lata do tej pory bez zarzutu.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-31 09:58:03 /