logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » sprawdzanie OC przez internet

sprawdzanie OC przez internet

Nie wiem czy było, ale warto wiedzieć:

https://zapytania.oi.ufg.pl/SASStoredProcess/guest?with=zpp1

Scibor Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-12-31 08:19:07 /


Z jednej strony jest to fajne, ale z drugiej jest to ujawnianie danych.

tabaza / 2015-01-27 23:02:27 /


https://historiapojazdu.gov.pl/historia-pojazdu-web/
tu można sprawdzić historię auta w PL

najdos Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-01-27 23:50:11 /


O moim tak piszą:
Przepraszamy, ale nie możemy wyświetlić historii wybranego pojazdu. W Centralnej Ewidencji Pojazdów nie znaleziono pojazdu o podanych danych. Sprawdź czy dane są wpisane poprawnie.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-01-28 07:33:53 /


baza cały czas uzupełniana. najpierw wprowadzają nowsze pojazdy. mojego starego volvo jeszcze kilka miesięcy temu nie było. wczoraj jak sprawdzałem już jest.
w zamyśle ma to być bat na handlarzy kręcących liczniki :)

najdos Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-01-28 11:48:30 /


A co to za bat jak przebieg spisywany jest przed pierwszym przeglądem. Auta sprowadzone z zagranicy i tak będą miały przebieg po korekcie z pierwszego przeglądu w PL :)

Ale może rozwinąć się nowy biznes, stojąc w kolejce do przeglądu będzie podchodził wesoły pan który za niewielką opłatą skoryguje przebieg przed wjazdem na hale :)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-01-28 12:49:23 /


miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle :)
jedyna korzyść to możliwość sprawdzenia historii aut z naszego rynku. liczba właścicieli i co ważniejsze regularność terminów przeglądów.

najdos Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-01-28 13:14:10 /


A wszystko przez Polaczków idiotów co srają w majty, że auto ma przekroczone magiczną granicę 200000km po której na pewno się rozpadnie i to od razu przy 200001.
Jakby nie było patrzenia na przebieg podczas kupowania tylko na stan to nie byłoby tej całej patologii.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-01-28 13:15:28 /


No ja też jestem ciekaw przebiegów niektórych bolidów "prosto z niemca"
biorąc pod uwagę że u nas 3-4 letnie wozy z przebiegami ok. 300tys nie są rzadkością.
No i w sumie pod nosem w robocie mam passata który ma ok. 500tys i niczym się nie różni od tych z giełdy co mają 170;-)
A żeby było śmieszniej to rozmawiałem z diagnostami i oczywiśie się zdarza, że auta jeżdżą do tyłu przez rok, bo pewnie jeszcze nie do wszystkich to dotarło, że spisują;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-01-28 13:25:04 /


póki nie zmienią prawa nic się w temacie nie zmieni.
co to za regulacja że cofać można a karane ma być tylko niepoinformowanie nabywcy o tym. znam elektronika który tygodniowo odmładza koło 200 aut !!!!
ostatnio w TV mówili że na w woj. mazowieckim policja nie prowadzi żadnej sprawy o cofanie budzika.

najdos Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-01-28 13:33:04 /


historia przeglądów jest za to totalnie z dupy, miałem poślizgi po miesiąc, dwa a według nich mam ciągłość:)

paras / 2015-01-28 16:49:30 /