logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » listwy

listwy

chcem pomalować capri na dwa kolory dach maska i klapa na czerwono a boczki na czarno i jak jwst łączenie kolorów na tylnym błotniku to widziałem ze sa takie niezłe chromowane listwy gdzie je moge dostaći je sie przykreca czy przykleja czekam na odpowiedz dzieki
pozdro

Lukas / 2004-08-31 17:23:50 /


Na szrocie, na eBayu...
Generalnie chyba szukasz listewek od dachu winylowego, jeśli dobrze wyobrażam sobie Twoją koncepcję.

/ 2004-08-31 17:45:18 /


Ja miałem kiedyś winyl na Capciu i gdzieś jeszcze powinienem takie listwy mieć.

.:1379:. Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-31 17:51:02 /


Powodzenia w malowaniu bo widzę, że szykuje się negatyw mojego autka :). Ja planuję maskę dach i klapę czarny półmat, reszta czerwony metalik. Mam nadzieję, że plany się powiodą i kiedyś się spotkamy na jakimś zlocie.
Pozdrawiam.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-31 23:58:53 /


Niczym Łazarz wskrzeszę ten wątek przynajmniej moim postem. Nie padła tu odpowiedz. Czy listewki oddzielające winyl w capri są przyklejane czy też są tam jakieś mocowania, podobne do mocowań listw okiennych? Rozumiem że jaka by odpowiedz nie była, dotyczy też listew bocznych np w mk2 ghia? O to czy ktoś ma listeki od winylu to juz w ogłoszeniu sobie zapytam

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-07-20 13:59:11 /


Listwy boczne od Mk2 GHIA i GL - tożsame ... są mocowane na "łebkach gwoździ" wystających z błotnika/drzwi i odpowiednich spinkach , wiem, miałem , trzymały się. Tylnej klapy bodaj na nitach ....


Listwa winylu Capri Mk1 - pozioma na jakieś spinki, łuczek ma w sobie zatopione śrubki które przechodzą przez dziurki w słupku.

Mk2 winyl - nie widziałem ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-07-21 00:56:05 /


Mike, czyli twoje mk2 nie ma vinylu? Pytam bo ktoś położył mi cos ciężkiego na dachu i mam zajebisty odprysk lakieru. A że nie mam kasy ma malowanie bo zbieram na motur i dziobaka :) to pomyslałem zeby zrobić imitację vinylu czarnym matem. A że z kolei mam czarny samochód to może te boczne listewki by jakos polepszyły wygląd.
Tak czy siak dzięki za odpowiedź

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-07-21 07:49:45 /


Nie - moje Capri ma vinyl za 19 zeta ;-))) I listwy chromowane samoprzylepne z allegro 50zł za 5 metrów ...

Trik nazywa się : Lakier strukturalny do zderzaków

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-07-22 01:04:54 /


To jest świetna rada wujku dobra rada :)

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-07-22 07:23:43 /


Jeśli mogę Ci coś poradzić - to uważaj na koniec tego badziewia w spray'u ... tj. jak się kończy to nie nakłada już tej struktury tylko takie "wióry w smole"

Lepiej nie wypsikiwać tego do końca

Efekta można obejrzeć na PC ... mam taki "winyl" na dwóch dachach - w Capri dodatkowo nakleiłem 2 paski taśmy konturowej (3 mm) imitujące miejsca przeszyć ....


Może lepiej kupic takie na pistolet - ale nigdy mi się nie chce myć później pistoletu po malowaniu :-) A spray po prostu idzie do kosza i spokój ....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-07-24 00:24:18 /


No właśnie te imitacje przeszycia mnie zmyliły. Fajny patent. zawsze chciałem mieć vinyl :)

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-07-24 07:12:47 /