logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » Pytanie o oleje i ich specjalne dodatki np Molibden MoS2

Pytanie o oleje i ich specjalne dodatki np Molibden MoS2

Witam

Mam pytanko może podzielicie się wiedzą i swoimi spostrzeżeniami na temat olei silnikowych ze specjalnymi dodatkami.

Ostatnio trafiłem na małą firmę na terenie Niemiec która sama produkuje oleje silnikowe i i po zapoznaniu się z ofertą olejów widzę że są bardzo zaawansowani na tle badania tworzenia mieszania itd olejów pod własną marką.
Aprobaty mają od TUV po przez wszystkich producentów niemieckich do tego bardzo szeroka gama olejów łącznie z wyścigowymi lub specjalistycznymi.

Czy ktoś z was stosował stosuje lub będzie stosował oleje z np domieszkami MoS2?
Albo wie gdzie można dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej technologi?
Do tej pory sprzedałem troszkę olejów tej marki ale dostępność na naszym rynku jest mała a jakość przynajmniej z katalogu widać że bardzo zaawansowana.
Nie chcę na razie podawać marki bo nie o reklamę chodzi ciekawi mnie tylko opinia na temat dodatków, preferencji Waszych i znajomości tematu?

Pozdrawiam


BABALOO Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-01-26 09:56:01 /


zapodaj mi info o tych specyfikach na maila :)
miaracapri@o2.pl

TOMEK "MIARQA" Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-01-26 11:26:49 /


Ze 2 lata temu jeździłem na oleju Liqui Moly z MoS2. Lany z beczki był niespecjalnie drogi więc na nim jeździłem.
Silnik sie nie zatarł więc + :) ale żebym odczuł jakieś plusy w stosunku do fordoskiego xr-a to nie jestem w stanie określić.

Obecnie już hurtownia nie prowadzi sprzedaży tego oleju więc przesiadłem się spowrotem na motorcrafta xr.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-01-26 14:29:01 /


Oleje z tym dodatkiem stosuje Quatro Service, więc do nich trzeba by kierować pytania jak się ma użytkowanie tego przez dłuższy czas.

Jest to nietani olej, dodatkowo nie ma nic wspólnego z zastosowaniem w sporcie, a koszt zakupu bańki 5L to jakieś 1/3 kosztu zakupu całego 2.0 dohc do napędzania któregokolwiek starego Forda z grupy zainteresowań...

szalony Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-01-28 01:05:00 /


Szalony ja tam zapodam do Jeepa i V8 RR :)

TOMEK "MIARQA" Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-01-29 01:06:19 /


Czy drogi tani to nie wiem na moje oko 22zł 1 litr i 85zł za 4 litry to jeszcze tragedii nie ma.
Czekam na dostawę i zobaczę co i jak ,na razie karty olejowe poczytałem i wygląda ok.
Jak przekroczę również większy próg to i cena zjedzie z 1 euro na bańce :)

BABALOO Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-01-30 08:21:52 /


kiś dodatek Liqui Moly do skrzyń wlewałem do mazdy jak po mieleniu synchronizatora ciężko 2ja wchodziła i było niby lepiej.
W silniku nigdy nie miałem ale ostatnio jak dzwoniłem do revaru , pan marudził że ford ohv,że miękkie szklanki ,że miękkie wałki że MoS2 dobrze dać,ale długiego wałka i tak mi nie zrobi

Endryou Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-01-30 23:16:41 /


Bede miał ten olej u siebie od kwietnia pewnie, zobacze co jest wart.

W motorze kolegi sprawuje sie bardzo dobrze, tyle że materiału do działania cudów nie było, bo sprzęt świerzy i szanowany.

Ciekawe czy OHC rodem z DOLINY NIEUMARŁYCH ten Mos2 potrafi skutecznie uciszyć...

szalony Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-02-02 00:11:13 /


Ja już ma od wczoraj jak coś to zapraszam :)

BABALOO Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-02-02 09:05:54 /