logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » Badanie rynku- garaże "blaszaki" w Sosnowcu

Badanie rynku- garaże "blaszaki" w Sosnowcu

Mam okazję wynająć plac w Sosnowcu, na jednym z osiedli, z myślą postawienia tam garaży i wynajmowania.
Pomijając fakt uzyskania zgód na ich postawienie, i spełnienia pozostałych warunków formalno-prawnych, aby oszacować realność takiego przedsięwzięcia, jaka jest realna cena za wynajem blaszaka w mieście lub okolicach?

Jeśli uda się interes, oczywiście dla forumowiczów capri.pl zniżka...

Pozdrawiam

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-01-31 23:00:08 /


w Gliwicach kilka lat temu takie rzeczy po 200zł/miesiąc chodzą około.
za wynajem miejsca na parkingu strzeżonym aktualnie 160 zł miesiąc.

Garaże zależy czy strzeżone czy nie bo to ma znaczenie, te 200 stówy jakies 2-3 lata temu to za blaszaki z bramą wjazdową na pilota i spuszczanymi na noc psami, wlasciciel mieszkal w domu obok. mówimy o centrum oczywiscie

Tom'ash Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-01-31 23:36:56 /


"centrum", "spuszczanymi na noc psami"

Konar / 2012-02-01 00:01:12 /


Ja wynajmuję za 110 z podatkiem - ale jestem tani, bo też i dzielnica jest "gorsza" - Załęże. Ostatnio jednak podniosłem cenę za jeden z nich na 130.
Należy jednak zaznaczyć że są to raczej schowki budowlane niż garaże.
Czyli sprzedawane są jako schowki, bo wtedy jest taniej w razie kupna, a samochód się mieści.

cortinas !G.O.P! / 2012-02-01 13:08:26 /


140 za wynajem murowańca na zagórzu z możliwością podłączenia prądu. Musiałbys sobie szybką kalkulację strzelić kiedy ci się zwróci koszt garażów (1500zł/szt) dokumenty, plac etc. Obstawiam że za jakieś 2 lata powinieneś zacząć na tym zarabiać. Pytanie tylko ile?

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-02-01 20:51:05 /


nie wiem gdzie, co i jak, a w sosnowcu byłem chyba 2 razy :), ale słowo klucz przy takim biznesie to :lokalizacja. jak nie przeprowadzisz badania rynku na danym osiedlu to się nie wiele dowiesz. może być tak że w jednym miejscu bomba a 3 km dalej nie trafisz nawet 3 klientów. drukujesz ulotki, do skrzynek, i czekasz na telefony. pozdr.

fordofil Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-02-01 21:03:22 /


dokładnie tak jak koledzy napisali- badaj dzielnicę. Ja niedawno szukałem tyle, że w Tychach i powiem, że za mniej niż 120-150zł/m-c nierealne. W Mysłowicach blaszaki na"gorszej dzielnicy" to koszt 60-120zł/m-c. Ile stoją w sosnowcu mogę popytać znajomych.
Weź pod uwagę lokalizację, ilość dostępnych garaży w okolicy. Bardzo ważny jest dojazd! jeśli potencjalny klient po drodze do garażu będziesz musiał stać na światłach w 5 miejscach, dodatkowo gdzieś zawrócić albo wymuszać pierwszeństwo bo w godzinach szczytu będzie duży ruch, to może go zniechęcić. Podobna sytuacja jest z powrotem do domu na nogach. Znam 2 os, które właśnie z tego powodu zmieniały garaż (1 akurat w Sosnowcu).


powodzenia

reset Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-02-01 21:43:44 /


właśnie, napisz jaka dzielnica..

VV0Lf Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-02-01 22:30:47 /


dzięki za odpowiedzi, niedługo więcej szczegółów podam- jak się sam więcej dowiem.
Pozdrawiam

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-02-01 22:46:52 /


Sosnowiec, ul. Gwiezdna, jak widzę garaży jest tam już od groma...

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-02-02 12:21:23 /