logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Czy wybuchnę?

Czy wybuchnę?

Mam takie pytanie. Mam pompkę taką plastikową na wiertarkę samozasysającą - coś jak na foto.

Muszę przepompować trochę benzyny. Da radę, czy wybuchnę? Pompka się nie zatrze? Pewnie się zatrze, ale zanim się zatrze to ileś tam czasu popracuje - kwestia jak długo.

W każdym razie najważniejsze z mojego punktu widzenia jest to, że nie wybuchnę

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-02-22 18:48:14 /


Nie wybuchniesz :) Mam identyczna pompkę i przepompowałem nia juz hektolityry ropy i benzyny. W środku jest silikonowy wirnik tak że też marne szanse że się zatrze :)
Jedynie przy benzynie zalecam to robic na wolnym powietrzu lub przeciagu z uwagi na iskżący komutator wiertrki. No i wykożystać długie węże tak żeby nie trzymać pompki z wiertarką zaraz przy zbiorniku z którego się pompuje lub do którego się przepompowywuje :) Takie elementarne BHP zachować i będzie git.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-02-22 19:35:35 /


Nie wybuchłem! Dzięki Aldaron. Pompka bardzo ładnie pompuje, nie spodziewałem sie, że będzie aż tak wydajna

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-02-22 23:18:49 /


Przyznaj się Wroniasty, że pewno z jakiegoś BMW chiałeś przepompowywać.
Przeca każdy dobrze wie, że Fordy nie wybuchają ;)

michalch83 / 2012-02-22 23:21:47 /


a Pinto ? :D najbardziej imprezowy i wybuchowy Ford ;)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-02-23 14:20:19 /


Nie, nie, nie! Z Peugeota do Mazdy;) Swoją drogą, ta pompka to bardzo dobra rzecz, ale stawia duży opór, więc jeżeli ktoś planuje akumulatorówką kręcić, to trzeba się zaopatrzyć w zapasowy akumulatorek.

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-02-23 14:23:02 /


Ja ją zmontowałem z silnikiem od wycieraczek, zrobiłem przekładnię paskową (z oringów :) ) i działa pieknie na 12V tyle ze z mniejsza wydajnością niż przy wiertarce ale za to jetem mobilny :D

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-02-23 15:00:28 /


Ja amm wkrętarkę Makity, więc też jestem mobilny. Szybko i wydajnie kręci;D

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-02-24 21:53:45 /